Tam kapanmada elektrik ve doğalgaz faturaları nasıl ödenecek?

   Tam kapanmada elektrik ve doğalgaz faturaları nasıl ödenecek?

   Türkiye 29 Nisan Perşembe yani bu akşam saat 19.00 itibarıyla 18 gün sürecek tam kapanma sürecine giriyor. Tam kapanma kapsamında istisnalar hariç pek çok iş yeri ve işletme kapanacak. Yine kamu kurumlarında çalışanlar ve istisna iş yeri ile işletmelerde çalışanlar hariç sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

   Milyonlarca vatandaş sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı tam kapanma sürecinde elektrik ve doğalgaz faturalarının nasıl kendilerine ulaştırılacağını ve faturaların nasıl ödeneceğini merak ediyor. Tam kapanma sürecinde ilgili kurumlar tarafından elektrik ve doğalgaz faturalarına ayarlama yapılması kararı alındığı duyuruldu. Peki, elektrik ve doğalgaz faturaları nasıl ödenecek? Elektrik ve doğalgaz faturaları nasıl kesilecek ve adreslere nasıl gönderilecek? Elektrik ve doğalgaz faturaları ne zaman ödenecek? İşte konuya dair detaylar..

   Türkiye bu akşam saat 19.00 itibarıyla tam kapanma sürecine giriyor. Tam kapanma sürecinin başlamasıyla birlikte elektrik ve doğalgaz faturalarına ayarlama yapılması kararı alındı. Buna göre faturaların son ödeme tarihleri Ramazan Bayramı sonrası ve tam kapanma sürecinin bitimine denk gelecek şekilde değerlendirilecek.

   TAM KAPANMADA ELEKTRİK VE DOĞALGAZ FATURALARI NASIL ÖDENECEK?

   Tüm Türkiye istisnasız olarak bu akşam saat 19.00 itibarıyla 18 gün sürecek tam kapanma sürecine giriyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan tam kapanma kararlarıyla birlikte pek çok kurum ve kuruluşta bazı hizmetlere dair değişiklik yapılması planlandı. Değişiklik planlanan hizmetlerden biri de elektrik ve doğalgaz faturalarının kesim tarihinin değiştirilmesidir. Buna göre, elektrik ve doğalgaz faturalarının son ödeme tarihleri, Ramazan Bayramı sonrası ve tam kapanma sürecinin bitimine göre ayarlanacak. Bu konuya dair enerji yönetimi, dağıtım ve tedarikçilere gerekli bilgileri iletecek.

   ELEKTRİK VE DOĞALGAZ FATURALARI NE ZAMAN ÖDENECEK?

   Enerji yönetiminin aldığı kararla birlikte elektrik ve doğalgaz tedarikçi şirketleri, faturaların son ödeme tarihlerini tam kapanmanın bitimine ve bayramın sonuna gelecek şekilde ayarlayacaklar. Bu değişiklikle birlikte faturalar kısıtlamaların kaldırıldığı tarihten itibaren ödenebilecek.

   TAM KAPANMA SÜRECİNDE BORÇ NEDENİYLE KESİNTİ OLACAK MI?

   Konut, işletme ve ticarethanelerin aylık 2 bin lirayı aşan ve ödenemeyen faturaları nedeniyle tam kapanma sürecinde kesinti yapılmayacak. Tam kapanma kapsamında kapalı olan ve sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla ödeme olanağı bulamayan müşterilerin elektrikleri borç dolayısıyla kesilmeyecek.

   TAM KAPANMA SÜRECİNDE ALINAN ÖNLEMLER

   Elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketlerinin tam kapanma sürecinde aldığı tedbirler aşağıdaki gibidir:

   • Zorunlu olmadıkça bu süreçte herhangi bir elektrik ve doğalgaz kesintisi olmayacak.
   • Dağıtıcı şirketler tarafından elektrik ve doğal gaz sayaç okuma faaliyetleri devam edecek.
   • Meydana gelebilecek arızalara teknik ekipler tarafından en hızlı şekilde müdahale edilecek.
   • Dağıtım şirketlerinin müşteri hizmetleri merkezleri, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla dönüşümlü olarak çalışmaya devam edecek.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.