Emekli ikramiyesi ne kadar oldu? Bayram ikramiyesi hangi gün verilecek?

   28.04.2021
   Emekli ikramiyesi ne kadar oldu? Bayram ikramiyesi hangi gün verilecek?

   Ramazan bayramına sayılı günler kala bayram ikramiyelerine ne kadar zam yapılacağı ve zamlı bayram ikramiyelerinin ne zaman hesaplara yatacağı merak ediliyor.

   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bayram ikramiyelerine enflasyon oranında zam yapılacağı geçtiğimiz haftalarda açıklanmıştı. O günden buyana zam oranlarının ne olacağı konusunda henüz netlik kazanmamıştı. Üç farklı formülün konuşulduğu bu günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikramiyelere ne kadar zam yapılacağını açıkladı. Peki, emekli bayram ikramiyelerine ne kadar zam yapılacak? Emekli ikramiyesi ne kadar olacak? 2021 emekli ikramiye zammı ne kadar? İşte emekli ikramiyesine dair detaylar…

   2021 EMEKLİ İKRAMİYESİ ZAMMI NE KADAR?

   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz haftalarda bayram ikramiyelerine enflasyon oranında zam yapılacağını açıklamıştı. O günden bu güne pek çok formül ortaya atılmış ancak henüz bir netlik kazanmamıştı. AK Parti MKYK toplantısı sonrasında gazetecilerin “Emekli bayram ikramiyelerinin 1.500 lira gibi bir rakam olacağı konuşuluyor bu konu hakkında ne söylersiniz” sorusuna cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, öyle bir şeyin olmadığını, kendisinin 1.000 lira artı (+) enflasyon oranında olacağını söylediğini ve buna göre enflasyon oranının da bu yıl büyük ihtimalle 85 lira gibi bir miktarın olacağını söyledi. Ancak bu miktarı 100 liraya tamamlayıp öyle vereceklerini de sözlerine ekleyen cumhurbaşkanı Erdoğan, bunu da meclise değil kararname ile göndereceklerini ve süratle bayrama yetiştireceklerini söyledi.

   ZAMLI EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR OLDU?

   Emekli bayram ikramiyelerine yapılacak olan enflasyon oranındaki zammın belli olmasının ardından zamlı bayram ikramiyelerinin de ne kadar olacağı belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyonun büyük ihtimalle 85 lira olacağını, ancak bu miktarı 100 liraya tamamlayacaklarını söyledi. Buna göre mevcutta 1.000 lira olarak verilen emekli bayram ikramiyesi 1.100 lira olarak hesaplara yatacak.

   EMEKLİ İKRAMİYESİ HANGİ GÜN VERİLECEK?

   Emekli ikramiyelerinin hangi günlerde verileceği tam olarak netlik kazanmadı. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önceki haftalarda yaptığı açıklamalarda Ramazan Bayramı ikramiyesinin Mayıs ayı başında ödeneceğini söylemişti. Buna göre önümüzdeki hafta için zamlı emekli ikramiyelerinin hesaplara yatması bekleniyor.
   Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı ikramiyeleri için de Temmuz ayı ortalarında hesaplara yatırılacağı bilgisini vermişti.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.