Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer kimdir nerelidir ve kaç yaşındadır? Faruk Fatih Özer nerededir?

   Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer kimdir nerelidir ve kaç yaşındadır? Faruk Fatih Özer nerededir?

   Yerli kripto para borsası Thodex’i kapatarak tüm kripto ve fiziki para varlıklarıyla kayıplara karışan Faruk Fatih Özer’in kim olduğu, kaş yaşında ve nereli olduğu gibi sorular merak edilmeye başlandı.

   Yerli kripto para borsası Thodex’i kapatarak milyonlarca dolarla birlikte firar eden Faruk Fatih Özer’in nerede olduğu merak ediliyor. Son olarak Arnavutluk’ta görülen Özer’e operasyon düzenlendi ancak yakalanamadı. Hakkında kırmızı bülten çıkartılan Faruk Fatih Özer’in Türkiye’deki 30 milyon dolarlık malvarlığına el konuldu. Peki, Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer kimdir? Faruk Fatih Özer kaç yaşındadır ve nerelidir? Faruk Fatih özer nerede? Yakalandı mı? Hangi ülkeye kaçtı? İşte konuya dair tüm detaylar…

   Kripto para borsası Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer, bakım çalışmaları bahanesiyle borsayı kapatarak milyonlarca dolar varlıkla kayıplara karıştı. 400 bin kişiye yakın yatırımcıyı mağdur eden ve varlıklarını alarak kaçan Faruk Fatih Özer’in Arnavutluk’a kaçtığı belirlendi. Geçtiğimiz gün kaldığı otele operasyon düzenlendi ancak yakalanamadı. Şimdi nerede olduğu araştırılıyor. Bu gelişmelerin ardından en çok araştırılan konulardan biri Faruk Fatih Özer’in kim olduğu, kaç yaşında ve nereli olduğu konularıdır. Şimdi bu konunun detaylarına bakalım.

   THODEX’İN SAHİBİ FARUK FATİH ÖZER KİMDİR?

   1993 yılında İstanbul’da doğduğu öğrenilen Faruk Fatih Özer bu gün 28 yaşında. Kripto para borsasını kapatıp kaçmadan önce kendisiyle ilgili internette yer alan tüm bilgileri silen Özer’in Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) eğitim aldığı biliniyor. İş hayatına 2007 yılında başlayan Özer, 2008 yılında Koineks isimli şirketi kurarak kripto pata borsana giriş yapmıştır. 2017 yılına gelindiğinde ise yerli kripto para borsası Thodex’i kurmuş ve Koineks’teki mevcut kullanıcıları buraya taşımıştır. Bir süre e-ticaret sektöründe de aktif olarak faaliyet gösteren Faruk Fatih Özer, daha sonra yazılım teknolojileriyle ilgilenmeye başlamıştır. Kripto para borsası Thodex, Türkiye ile birlikte İngiltere, Azerbaycan ve Myammar gibi ülkelerde de faaliyet gösteriyordu.

   Şirket adresi olarak, Ticaret Sicil Gazetesi’ne Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bir apartman dairesini göstermiştir. Thodex’in kuruluş izi sürüldüğünde Koineks Teknoloji Anonim Şirketi’ne ulaşılmaktadır. Koineks Teknoloji Şirketi, ilk olarak İstanbul’un Şişli ilçesinden faaliyete başlıyor. Daha sonra 2019 yılında Kadıköy ilçesinde 10 Katlı bir apartman dairesine taşınıyor. Şirketin adresini son olarak da yine 2019 yılında Nida Kule’ye taşımıştır.

   FATİH FARUK ÖZER NEREDE?

   Faruk Fatih Özer, kripto para borsası Thodex’i bakım çalışması bahanesiyle kapatarak milyonlarca dolarla birlikte kayıplara karıştı. İlk olarak Tayland’a kaçtığı iddia edilen Özer’in Arnavutluk’a gittiği belirlendi. Kaldığı otelin belirlenmesiyle birlikte Arnavutluk polisi tarafından operasyon düzenlendi ancak operasyon öncesi kaçtığı ortaya çıktı. Halen araması devam eden Özer’in Kosova, Bosna Hersek ve Karadağ gibi ülkelere kaçabileceği tahmin ediliyor.

   FARUK FATİH ÖZER YAKALANDI MI?

   Türkiye’den kaçtıktan sonra hakkında kırmızı bülten çıkartılan Faruk Fatih Özer’e Arnavutluk’ta kaldığı otele operasyon düzenlendi. Ancak operasyon öncesi oteli terk ettiği belirlenen Özer, burada yakalanamadı. Öte yandan Cumhuriyet Savcılığı tarafından da hakkında nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla dava açıldı.

   TÜRKİYE’DEKİ MAL VARLIKLARINA EL KONULDU

   İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuya dair yaptığı açıklamada, Faruk Fatih Özer’in Türkiye’deki mal varlıklarına el konulduğunu duyurdu. Bakan Soylu, şahsın Türkiye’deki 3 ayrı hesabında bulunan 31 milyon lirasına el konulduğunu belirterek, Arnavutluk güvenlik güçlerinin hazırlıklarını yaptığını ve operasyonlar düzenlediğini söyledi. en kısa sürede de yakalanacağını ümit ettiklerini belirtti.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.