Bitcoin’de neler oluyor? Bir haftada yüzde 20 kayıp

   22.04.2021
   Bitcoin’de neler oluyor? Bir haftada yüzde 20 kayıp

   Lider kripto para Bitcoin’de neler oluyor. Bitcoin’deki ani dalgalanmalar, kripto para piyasalarında panik satışlarına sebep oluyor. Genel itibarıyla Bitcoin’le hareket eden diğer altcoinler de sert düşüşler ve hızlı satışlar gerçekleştiriyor.

   Bircoin ve diğer altcoinlerde son bir haftada beklenmedik hareketler yaşanıyor. 65 bin dolar seviyesine yaklaşarak tarihi rekoru kıran Bitcoin, son bir haftada yüzde 20 değer kaybı yaşayarak 52 bin dolar seviyelerine geriledi. Bunu takip eden diğer altcoinlerin kimisinde yüzde 50’lere kimisinde yüzde 75’lere varan kayıplar yaşandı. Bununla birlikte bununla birlikte istikrarlı artan altcoinler de mevcut.

   Kripto para piyasasında ve kripto para borsalarında hareketli günler devam ediyor. Piyasalarda yüklü satış dalgalanmalarının etkili olmaya başladığı son günlerde, küçük ve orta ölçekli yatırımcılar da zararına da olsa coinlerini satmaya başladı. Kripto piyasalarında renkler kırmızıya dönerken, lider kripto para Bitcoin’de de sert düşüşler yaşandı. Lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz hafta tarihi 64 bin 813 doları test ederek tarihi rekorunu kırmış ve bu noktadan sonra sert satışlarla karşılaşarak 6 günde yüzde 20’leri aşan kayıpla 52 bin dolar seviyelerine gerilemiştir. Bu düşüşle birlikte Bitcoin’in tüm kripto para piyasalarındaki payı 2018 yılından beri ilk defa yüzde 50,4’ün altına düşmüş oldu.

   ETHEREUM İSTİKRARLI BÜYÜYEN KRİPTO PARALARDAN

   Lider kripto para Bitcoin’den sonra en çok tercih edilen Ethereum da ise yükselişler dalga dalga devam ediyor. Yeni yıldan bu yana istikrarlı bir yükseliş sergileyen Ethereum, 800 dolar seviyelerinden 2.550 dolar seviyelerine kadar yükseldi. 4 ayda yaklaşık yüzde 217 oranında değer kazanan Ethereum, piyasadaki arzının azlığı sebebiyle daha da güçlenmeye ve Bitcoin’den bağımsız hareket etmeye başladı.

   DOGECOIN’DE YÜKSELME HIZ KESİ, SERT DÜŞÜŞLER YAŞANDI

   Tesla’nın sahibi dolar milyarderi Elon Musk’ın attığı Tweetler sonrası tanınmaya başlayan ve popülerlik kazanan ve sınırsız sayıda bulunan Dogecoin, geçtiğimiz hafta en çok yükselen kriptolar arasında yer aldı. Son bir aylık dönemde 0,40 lira seviyelerinden 3,33 lira seviyelerine kadar yükselen Dogecoin, yatırımcılarına yaklaşık yüzde 750 oranında kazandırdı. Bu rakamdan sonra kar satışları görülmeye başlayan kripto para, sert düşüşler yaşayarak yüzde 20 oranında kayıplar yaşadı.

   EN BÜYÜK KRİPTO BORSASI BİNANCE’A İNCELEME

   Tüm dünyadaki en büyük kripto para borsası olarak kabul edilen Binance’a Avrupa Birliği tarafından menkul kıymetler kurallarına uyup uymadığı gerekçesiyle inceleme başlatıldı. Financial Times’in haberine göre, Avrupa Birliği hisse senedi tokenlerinde Binance’ın işlem yapmasına izin verildiği öğrenildi.

   Haberde, Avrupalı regülatörler, dünyanın en büyük kripto para borsası kabul edilen Binance’ın hisse senedi tokenlerinde işlem yapılmasına imkan verirken, Avrupa Birliğinin menkul kıymet kurallarına uyup uymadığını da inceleyeceklerine yer verildi.
   Geçtiğimiz hafta Binance tarafından hisse senedi tokenleri ile komisyonsuz işlem yapılacağı haberi paylaşılmıştı. Şuan itibarıyla Binance’ın hisse tokenlerinde ABD, Çin ve Türkiye’den işlem yapılamıyor.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.