TOKİ’den yüzde 20 indirim kampanyası! Şartlar neler?

   19.04.2021
   TOKİ’den yüzde 20 indirim kampanyası! Şartlar neler?

   Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan (TOKİ), konut ve iş yeri alan ve taksitleri hala devam edenlere yönelik indirim müjdesi geldi.

   Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, TOKİ’den konut ve iş yeri alanlara ve hala taksitleri devam edenlere geçen yıl olduğu gibi bu yılda indirim yapılacağını söyledi. Peki, TOKİ indirim kampanyası nedir? TOKİ indirim kampanyası ne zaman başlayacak? TOKİ indirim kampanyası son başvuru tarihi ne zaman? İşte konuya dair detaylar…

   TOKİ’den konut ve iş yeri satın alan ve taksit ödemeleri hala devam eden vatandaşlar için, geçen yıllarda uygulanan indirim kampanyasının bu yıl da tekrarlanacağını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kalan taksit sayısı 12’den fazla olan ve borcunun tamamını ya da yüzde 25’inden fazlasını peşin ödeyecek olan hak sahiplerine yüzde 20 indirim yapacaklarını söyledi.

   İNDİRİM KAMPANYASINDAN KİMLER YARARLANABİLECEK?

   Bakan Kurum’un açıkladığı kampanyadan, TOKİ tarafından satışları 2019 yılı sonuna kadar gerçekleştirilen ve geri ödeme taksitleri de en geç geç 2019 yılı bitimine kadar yani 31 Aralık 2019 tarihi itibarıyla başlayan konut ve iş yeri alıcıları yararlanabilecek.

   TOKİ İNDİRİM KAMPANYASI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

   Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), aldığı konut ve iş yeri borcunu kapatıp tapusunu aşmak isteyen konut ve iş yeri sahipleri için her yıl yüzde 20 oranında indirim kampanyası yapıyor. Bakan Kurum, bu kampanyanın 2021 yılında da yapılacağını açıkladı. Kampanyaya başvurular 21 Nisan 2021 tarihi itibarıyla başlayacak. Yüzde 20 indirim kampanyasından borcunu tamamen kapatacak olan vatandaşlarla borcunun en az yüzde 25’inden fazlasını kapatacak olan vatandaşlar yararlanabilecek.

   TOKİ KAMPANYASINA SON BAŞVURULAR NE ZAMAN?

   TOKİ indirim kampanyasına başvurular 21 Nisan 2021 tarihi itibarıyla başlayacak ve 28 Mayıs 2021 tarihi itibarıyla sona erecek. Bu tarihler arasında yapılmayan başvurularda herhangi bir indirim söz konusu olmayacak.
   İndirim uygulaması kapsamına alınan projelere ilişkin konut ve iş yerlerine ait herhangi bir aidat ve borcunun bulunmaması gerekiyor.
   Taksit sayısı 12 ve daha az olan konut ve iş yerleri bu kampanyadan yararlanamayacak.
   Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar, gayrimenkul satış sözleşmesini imzaladıkları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.