İstanbul’da AVM ve dükkanlar saat kaçta kapanacak?

   16.04.2021
   İstanbul’da AVM ve dükkanlar saat kaçta kapanacak?

   Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısında alınan ramazan ayına yönelik koronavirüs tedbirlerinin ayrıntıları da belli oldu. İçişleri Bakanlığı’nın 81 ile Valiliğine gönderdiği genelgede, illerde bulunan AVM ve dükkanların saat kaçta kapanacağı detaylarına da yer verildi.

   İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç ile İstanbul Valisi Ali Yerlikaya koronavirüs tedbirleri kapsamında AVM ve cadde mağazalarının kaçta kapanması gerektiğine ilişkin bir görüşme düzenledi. Yapılan görüşmede AVM, cadde mağazaları ve semt dükkanlarının kapanış saatleri belirlendi. Peki, İstanbul’da AVM’ler kaçta kapanacak? İstanbul’da cadde mağazaları kaçta kapanacak? Semt dükkanlarının kapanma saati kaç oldu? İşte konuya dair detaylar…

   İstanbul’da AVM, cadde mağazaları ve semt dükkanlarının çalışma saatleri, koronavirüs tedbirleri kapsamında İTO Başkanı ve İstanbul Valisi tarafından yeniden belirlendi. Buna göre, İstanbul’da AVM’lerle cadde mağazalarının kapanış saati 17:00 olarak belirlenirken, semt dükkanlarının kapanma saati 17:30 olarak belirlendi. Yine organize sanayi bölgelerinde de mesai bitiminin 17:00 olarak belirlenmesi kararlaştırıldı.

   İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile yaptıkları görüşmede Valiliğin talepleri doğrultusunda; AVM ile cadde mağazalarının kapanma saatini 17:00’ye, semt dükkanlarının kapanma saatinin ise 17:30’a çekildiğini söyledi. Bu zor dönemlerde vakaları azaltmak için fedakarlık yapılması gerektiğini belirten Avdagiç, mesai saati bitiminin erkene çekilmesi çalışanlar için de yasak öncesi alışveriş imkanı sağladığını söyledi.

   AVM, mağaza, dükkan ve organize sanayi bölgelerinin mesai bitimlerine dair bir açıklama da İstanbul Valisi Ali Yerlikaya tarafından yapıldı. Vali Yerlikaya konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Ramazan ayı boyunca Organize Sanayi Bölgesi ve sanayi tesislerinde çalışanların, sokağa çıkma yasağı başlama saati olan 19.00’a kadar evlerine ulaşabilmeleri için mesai bitimini 17:00’ye çektiklerini belirtti. Vali Yerlikaya alınan bu karar sonrası İSO Başkanı Erdal Bahçıvan’a teşekkür etti.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.