Türk Hava Yolları’ndan yasak sonrası seyahat açıklaması

   14.04.2021
   Türk Hava Yolları’ndan yasak sonrası seyahat açıklaması

   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında toplanan kabinede Ramazan ayına ilişkin bazı koronavirüs tedbirleri alındı. Milyonların merakla beklediği korona tedbirlerinin neler olduğunu Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı.

   Ramazanın birinci gününde toplanan kabineden koronavirüs tedbirlerine yönelik yarı zamanlı kapanma tedbirleri çıktı. İnsanlar tarafından tam kapanma kararı beklenirken, kabineden ramazan ayının ilk 15 günü yarı kapanma kararı çıktı. Eğer vakalarda 15 günde bir düşüş görülmezse tam kapanmaya geçilecek. Seyahat yasağı da alınan tedbirlerden biri oldu. Seyahat yasağı kararı sonrası uçak bileti olanlar yolculuk yapıp yapamayacaklarını merak ediyor. Peki, uçak bileti olanlar yolculuk yapabilecek mi? Seyahat yasağı uçak yolcularını kapsıyor mu? İşte detaylar…

   Türk Hava Yolları tarafından koronavirüs tedbirleri nedeniyle alınan seyahat yasağı sonrası uçuşu olan yolcular için açıklama geldi. Açıklamada, uçuşu olan yolcuların seyahat belgeleri ile birlikte havalimanlarına gelebilecekleri bildirildi.

   Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün, kapsamında alınan seyahat yasağına ilişkin konuya sosyal medya hesabı üzerinden açıklık getirdi. Üstün açıklamasında yolculara hitaben, “Değerli misafirlerimiz! Sizi ve sağlığınızı koruyarak bulutların üzerine taşımaya devam ediyoruz. Uçuşu olan misafirlerimiz seyahat belgeleri ile havalimanı ulaşımlarını gerçekleştirebilirler.” ifadelerini kullandı.

   ALINAN DİĞER KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ NELER?

   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında toplanan kabinede ramazan ayına ilişkin alınan koronavirüs tedbirleri aşağıdaki gibidir:

   • Hafta içi sokağa çıkma yasağı saatleri akşam 19.00 ile sabah 05.00 arasında olacak şekilde güncellenmiştir.
   • Sokağa çıkma yasağının olmadığı saatlerinde şehirlerarası seyahatlere zorunlu haller dışında izin verilmeyecek.
   • 8. Sınıflar, 12. sınıflar ve okul öncesi eğitim kurumları hariç diğer tüm eğitim kademeleri uzaktan eğitime geçecek.
   • 65 yaş üstü vatandaşlarla 18 yaş altı vatandaşların şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanma yasak olacak.
   • Kamuda mesai saatleri en geç 16:00’da bitecek şekilde dönüşümlü ve esnek çalışmaya geçilecek.
   • Kamuda çalışan hamileler ve kronik hastalığı olanlar ile 10 yaş altı çocuğu bulunan kadın personel idari izinli sayılacak.
   • Yeme içme hizmeti veren kafe, kıraathane, lokal, çay bahçesi, Spor salonu, benzeri mekanlar faaliyetlerine bayram sonuna kadar ara verecek.
   • Lokanta ve benzeri işletmeler ramazan ayı boyunca paket servis ve gel-al hizmeti verebilecek.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.