Bitcoin’den yeni rekor! Lider kripto para Bitcoin ne kadar oldu?

   13.04.2021
   Bitcoin’den yeni rekor! Lider kripto para Bitcoin ne kadar oldu?

   Lider kripto para birimi Bitcoin, 14 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşecek olan Coinbese halka arzı öncesi terihi rekorunu kırarak 62.000 doların üzerine çıktı. Bitcoin ile birlikte Ethereum da kendi rekorunu kırarak 2.200 doların üzerine çıktı. Ripple ise günlük yüzde 20 karlara ulaştı.

   Dünyada ilk kullanılmaya başlandığında kuruşluk değeri olan Bitcoin, yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Kripto paraların lideri veya atası olarak da anılan Bitcoin, bu gün ilk defa 62 bin 497 dolara ulaşarak tarihi rekorunu kırdı. Bir önceki rekoru ise Mart ayı ortalarında 60 bin 726 dolarla gerçekleştirmişti. Peki, şu an itibarıyla Bircoin ne kadar? Ethereum kaç dolar oldu? Ripple ne kadar yükseldi? İşte kripto para piyasasına dair detaylar…

   6 AYDA 3 KAT DEĞERLENDİ

   2020 yılı ortalarında 10 bin dolar seviyesine ulaşarak yükseliş yakalayan Bitcoin, kısa süre içerisinde 20 bin dolar seviyelerine ulaştı. 2020 yılı sonlarında 20 bin dolar seviyelerinde olan lider kripto para, son 4 ay içerisinde 3 kat artarak 60 bin dolar seviyelerinin üzerine çıktı. Kripto para piyasasını domine eden Btcoin, binlerce kişiyi zengin ederken, milyarder iş adamlarının da radarına girdi. Son olarak Tesla’nın sahibi Elon Musk 1,5 milyar dolarını Bitcoin’e yatırmıştı.

   TARİHİ REKORDA COİNBESE’İN HALKA ARZI BEKLENTİSİ ETKİLİ OLDU

   Bitcoin’in tarihi rekorunu kırmasında en büyük etkinin, dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase’in 14 Nisan itibarıyla Nasdaq’ta gerçekleşecek halka arzıyla ilgili beklentiler olduğu belirtiliyor. Halka arz ile birlikte Coinbese’in 68 milyar dolar değere ulaşması bekleniyor. Bu arzla birlikte kripto paralar ilk defa borsada işlem görmeye başlayacak. Bu da kripto paralara güvenin artmasında önemli bir adım olacak.

   ETHEREUM NE KADAR OLDU?

   Ethereum da Bitcoin gibi lider kripto paralar arasında yer alıyor. Bu hafta Ethereum da 2 bin 200 doları aşarak tarihi rekorunu kırmış oldu. Türk lirası olarak şu an itibarıyla 18 bin liradan alım satımı yapılıyor.

   RİPPLE NE KADAR OLDU?

   Günün en dikkat çeken yükselişini ise yaptı. Ripple son bir hafta içerisinde yatırımcısına yaklaşık yüzde 90 kazandırdı. Ripple’a açılan dava dolayısıyla 0,30 dolar seviyelerine kadar gerilemiş ve zamanla 0,50 dolar seviyelerine kadar yükselerek burada tutunmuştu. Son bir haftada ise 1,60 dolar seviyelerini zorlayarak tarihi rekorunu kırmıştır. Şuan itibarıyla 1,68 dolardan alım satımı yapılıyor. Türk lirası karşılığı olarak da 13 lira 70 kuruştan alım satım yapılıyor.
   Kripto paraların toplam piyasa değeri ise bugün itibarıyla 2 trilyon 130 milyar dolar seviyesindedir.

   ETİKETLER: , ,
   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.