Cumhurbaşkanı’ndan emekliye zam müjdesi! İkramiyeler ne zaman verilecek?

   Cumhurbaşkanı’ndan emekliye zam müjdesi! İkramiyeler ne zaman verilecek?

   Ramazan ayına sayılı gönler kala bayram ikramiyelerinin ne zaman yatacağı ve zamlı olup olmayacağı en çok araştırılan konular arasına girdi.

   Bayram ikramiyesi alacak olan milyonlarca emekli vatandaş emekli ikramiyelerine zam yapılıp yapılmayacağını merak ederken müjdeli haber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Peki, bayram ikramiyelerine zam yapılacak mı? Bayram ikramiyelerine ne kadar zam yapılacak? Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman hesaplara yatacak? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bayram ikramiyelerine dair yaptığı açıklamaların detayları…

   Mübarek Ramazan ayına iki gün kala milyonlarca emekli vatandaşın merak ettiği sorunun cevabını nihayet Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yılda iki defa verilen emekli bayram ikramiyelerine zam yapılacağının müjdesini verdi. Cumhurbaşkanı ayrıca bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarihleri de açıkladı.

   EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Uluslararası Demokratlar Birliği” üyelerini kabul ettiği toplantıda emekli bayram ikramiyelerine dair açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmasında Ramazan Bayramı emekli bayram ikramiyelerinin Mayıs ayı başında hesaplara yatırılacağını söyledi. Bilindiği üzere bu yıl Ramazan Bayramı 13 Mayıs’ta başlayacak. Bu müjdeyle birlikte emekliler bayrama ikramiyelerini almış olarak girecekler.

   BAYRAM İKRAMİYELERİNE ZAM YAPILACAK MI?

   Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada ayrıca emekli bayram ikramiyelerine bu yıl enflasyon oranına göre zam yapılacağının da müjdesini verdi. Ancak henüz ne kadar bir artış yapılacağı henüz belli olmadı. Rakamların belli olması durumunda emekliler bu bayram ikramiyelerini zamlı olarak alacaklar.

   CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI

   Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşık 3 yıl önce emeklilere bayramlarda 1.000’er liralık ikramiye sözü verdiklerini ve bu uygulamayı hemen başlattıklarını söyledi. Bu yıl da bayram ikramiyelerine enflasyon oranında zam yapılacağını ve ramazandaki ilk ödemesinin ise Mayıs ayı başında yapılacağını söyledi. İkinci ödeme olan Kurban Bayramı ikramiyesinin ise Temmuz ortasında gerçekleştirileceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, en düşük emekli maaşını 1.500 liraya çıkardıklarını ve bu sayede vatandaşların mağdur duruma düşmemesini engellediklerini söyledi.

   TÜRKİYE EMEKLİLER DERNEĞİ’NDEN (TÜED) 1.545 TL İKRAMİYE TALEBİ

   Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bayram ikramiyelerine enflasyon oranında artış yapılacağı müjdesine çok sevindiklerini ve bu anlamda Cumhurbaşkanına çok teşekkür ettiklerini söyledi.
   Başkan Ergün açıklamasında, dini bayramlarda 1.000’er lira ikramiye verilmesi uygulamasının 2018’de başladığını ve aradan geçen 3 yıllık süre zarfında ikramiyelere herhangi bir artışın yapılmadığını belirterek, ikramiyenin ödenmeye başlandığı tarihten itibaren emekli aylıklarına altı ayda bir yapılan zam, ikramiyelere de uygulanması gerektiğini söyledi. Yapılacak zamlarla birlikte bu bayramda emeklilere ödenecek ikramiye tutarının 1.545 liraya yükseltilmesi gerektiğini dile getiren Ergün, daha önce Cumhurbaşkanına yaptığımız çağrıyı bu vesile ile bir kez daha yapıyoruz dedi.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.