Ramazan pidesi hangi ilde kaç lira oldu? Güncel fiyat listesi

   Ramazan pidesi hangi ilde kaç lira oldu? Güncel fiyat listesi

   Ramazan ayına sayılı günler kala, ramazan pidesi fiyatları belli oldu mu sorusu en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. İftar ve sahur sofralarının vazgeçilmezi olan ve milyonlarca insan tarafında çok sevilen Ramazan pidesinin fiyatları da belli oldu. İstanbul’da pide fiyatlarının açıklanmasıyla birlikte İzmir, Ankara, Antalya, Trabzon, Sakarya ve Kocaeli, Edirne, Tekirdağ gibi tüm illerde fide fiyatları açıklandı.

   İfrat sofralarının vazgeçilmez lezzeti ramazan pidesi fiyatları önceki gün itibarıyla tüm yurtta belli oldu. En çok merak edilen iller arasında ise İstanbul, İzmir, Ankara, Trabzon, Kocaeli ve Sakarya gibi iller yer aldı. Pide fiyatlarının açıklanmasıyla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da İstanbul Halk Ekmek pide fiyatlarını açıkladı. Peki, 2021 Ramazan pidesi fiyatı ne kadar? 2021 İzmir pide fiyatları ne kadar oldu? Ankara’da pide fiyatları ne kadar? Trabzon, Sakarya ve Kocaeli pidesi kaç lira oldu? İstanbul Halk Ekmek pide fiyatları ne kadar oldu? İşte fide fiyatlarına dair detaylar…

   İSTANBUL’DA PİDE FİYATLARI NE KADAR OLDU?

   Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Ramazan pidesi fiyatlarını açıkladı. Buna göre Türkiye’nin en kalabalık ve en büyük kentlerinden olan İstanbul’da 365 gram Ramazan pidesi 4 liradan satılacak. Yine 365 gram yumurtalı ve susamlı pidenin fiyatı ise 5 lira olarak açıklandı.

   İSTANBUL HALK EKMEK PİDE FİYATLARI NE KADAR OLDU?

   İstanbul Fırıncılar Odası’nın pide fiyatlarını açıklamasının ardından Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu daaçıkladı. İmamoğlu Twitter’dan yaptığı açıklamada, vatandaşların Ramazan’da 365 gramlık pideyi 1 lira 50 kuruştan Halk Ekmek büfelerinden satın alabileceklerini duyurdu. İmamoğlu açıklamasının devamında, İBB olarak ülkenin yaşadığı ekonomik zorlukta İstanbullulara en sağlıklı ve ucuz ekmeği sunmaya devam edeceklerini söyledi.

   İZMİR, ANKARA VE ANTALYA’DA PİDE FİYATLARI NE KADAR OLDU?

   Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, İstanbul’la birlikte Ankara, Antalya ve İzmit gibi büyük şehirlerin pide fiyatlarını da açıkladı. Buna göre 275 gram sade pide fiyatları Ankara’da 3 lira olarak belirlendi. Antalya ve İzmir’de ise 250 gram sade pide fiyatları 3 lira olarak belirlendi.

   TRABZON, SAKARYA VE KOCAELİ’DE PİDE FİYATLARI NE KADAR?

   Federasyon Başkanı Balcı, Sakarya ve Kocaeli’nde 370 gram sade pide fiyatlarının 4 lira olacağını açıklarken, Trabzon’da ise 500 gram sade pide fiyatının 5 liradan satışa sunulacağını açıkladı.
   Bu yıl pidenin kilo fiyatı da iller bazındaki maliyetlere göre belirlenecek. Ancak ortalama olarak 11 ila 12 lira arasında bir fiyatta olacak.
   Başkan Balı açıklamasında, önceliğin salgın tedbirleri çerçevesinde üretilen pidelerin en hijyenik şekilde vatandaşlara ulaştırılması olacağını ve işletmelerde koronavirüs tedbirlerinden olan “maske, mesafe ve temizlik” konusuna da azami hassasiyet gösterileceğini söyledi.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.