Emekliye ramazan ikramiyesi ne zaman verilecek?

   10.04.2021
   Emekliye ramazan ikramiyesi ne zaman verilecek?

   Ramazan ayına birkaç gün kala emekli vatandaşlar Ramazan Bayramı ikramiyelerinin ne zaman ödeneceğini araştırmaya başladı. Yılda iki defa olmak üzere dini bayramlardan yaklaşık bir hafta önce ödenen ikramiyeler bu yıl ne zaman ödenecek? İkramiyelere zam yapılacak mı vatandaşlar merak ediyor.

   Her yıl Ramazan ve Kurban Bayramlarından önce ödenen 1000’er liralık bayram ikramiyesi bu yıl ramazan ayında ne zaman ödenecek? Emekli maaşıyla birlikte bayram ikramiyesi de alacak olan vatandaşlar, hesaplarına ne kadar para yatacağını merak ediyor. Peki, Bayram ikramiyesi ne kadar? Ramazan Bayram ikramiyesine ne zaman yatacak? Bayram ikramiyeleri zamlanacak mı? İşte konuya dair tüm detaylar…

   RAMAZAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

   Bu yıl Ramazan Bayramı’nın birinci günü 13 Mayıs’a denk geliyor. Yani 13, 14 ve 15 Mayıs tarihlerinde Ramazan Bayramı tüm islam aleminde idrak edilecek. Hal böyle olunca emekli vatandaşlar da merakla bayram ikramiyelerinin ne zaman yatacağını merak etmeye başladı. Bu yıl Ramazan Bayramı ikramiyesinin 6 Mayıs 2021 tarihi itibarıyla hesaplara geçirilmeye yönelik çalışmaların olduğu öğrenildi.

   KURBAN BAYRAMI İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATIRILACAK?

   Kurban Bayramı ikramiyelerinin ne zaman hesaplara yatacağına dair henüz kesin bir bilgi paylaşılmadı. Ancak geçmiş yıllara bakıldığında bu yıl 12 ila 16 Temmuz tarihleri arasında hesaplara yatması bekleniyor.

   BAYRAM İKRAMİYELERİNE ZAM YAPILACAK MI?

   2018 yılından bu yana 1.000’er lira olarak ödenen bayram ikramiyelerine bu yıl zam yapılıp yapılmayacağı da merak ediliyor. Kesim olmamakla birlikte bayram ikramiyelerine yüzde 25’lik bir zam beklentisi var. Ancak buna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karar verecek. Bayram haftası yaklaştıkça bazı siyasi çevrelerden hükümete bayram ikramiyelerine zam yapılması çağrısı yapılıyor. Son olarak “Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği” yetkilileri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulundu. TÜM EMEK DER Genel Başkanı Satılmış Çalışkan, bayram ikramiyelerinin artırılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup gönderdi. Mektupta, emekliler için ödenen bayram ikramiyelerinin 2018’den beri aynı olduğu, bu miktarın o günün şartlarına göre fena bir ücret olmadığı ancak bugünün şartlarında çok yetersiz kaldığı belirtilerek, en azından asgari ücret zammı oranında bir zam yapılması çağrısında bulunuldu.
   Bu çağrının nasıl bir karşılık bulacağı ve ikramiyelere zam yapılıp yapılmayacağı önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

   ETİKETLER:
   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.