15 Temmuz şehit yakını ve gazilerine müjde! Destekler artırıldı

   02.04.2021
   15 Temmuz şehit yakını ve gazilerine müjde! Destekler artırıldı

   15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşların yakınları ile gazi olanlara verilen aylıklarda artırıma gidildi. Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre 15 Temmuz şehit yakınları ve gazilerine ödenen desteğe yüzde 50 zam yapıldığı bildirildi.

   Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un başkanlığında toplandı. Toplantıda 15 Temmuz şehit yakınları ve gazilerine ödenen aylıklarla dini bayramlarda emeklilere verilen ikramiyeler ele alındı. Buna göre diniz bayramlarda verilen ikramiyelerde bir değişme olmazken, 15 Temmuz şehit yakınları ve gazilerine ödenen aylıklarda artış yapıldı. Peki, 15 Temmuz şehit yakınları ve gazilerine ödenen maaşlar ne kadar oldu? Maaşlara ne kadar zam geldi? Bayram ikramiyelerine zam geldi mi? İşte merak edilen sorulara dair tüm detaylar…

   15 TEMMUZ ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERE ÖDENEN MAAŞLAR NE KADAR OLDU?

   Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un Başkanlığında toplananYönetim Kurulu’nda şehit yakınlarının aldığı maaşlara dair önemli kararlara imza atıldı. Buna göre; 2020 yılının Nisan ayında 15 Temmuz Şehit yakınları ve gazilerine verilmeye başlanan 1.000’er liralık aylıklar 1.500 liraya çıkartıldı.
   Toplantıda, 15 Temmuz gününe ithafen verilen bir maaş ikramiyeyle birlikte toplam 3 bin lira verilmesi kararı alındı. 15 Temmuz şehit yakınları ve gazileri ayrıca iki dini bayramda verilen bayram ikramiyelerinden de yararlanabiliyorlar.

   15 TEMMUZ ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİNE NE KADAR ÖDEME YAPILDI?

   15 Temmuz şehit yakınları ve gazileri için 2020 Nisan ayından bu yana toplam 12 aylık ödeme gerçekleştirildi. Bu ödemelerde toplam 35 milyon liranın üzerinde bir miktar şehit yakınları ve gazilerine dağıtıldı.

   15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNDE KAÇ KİŞİ ŞEHİT OLDU?

   15 Temmuz 2016 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri içerisine sızan hainler tarafından yapılmaya çalışılan darbe milyonlarca vatandaşın sokağa inmesiyle bastırıldı. Bu kalkışma sırasında yüzlerce vatandaşımız şehit olurken binlerce vatandaşımız da gazi olmuştu. Peki, bu gece kaç şehir verdik buna bakacak olursak; 15 Temmuz darbe gecesinde 251 vatandaşımız şehit olmuştur.

   15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNDE KAÇ VATANDAŞ GAZİ OLDU?

   15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe girişiminde 251 vatandaşımız şehit olurken, 2.196 vatandaşımız gazi olmuştur.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.