Halkbank yeşil ışık taşıt kredisine nasıl başvurulur?

   01.04.2021
   Halkbank yeşil ışık taşıt kredisine nasıl başvurulur?

   Kredi faizlerinin yükselmesiyle birlikte, kredili araç almak isteyen bireyler farklı alternatifleri veya en düşük faiz oranla kredi veren bankaları araştırmaya başladı. Pek çok banka ve finans kuruluşu farklı faiz oranları ve farklı seçeneklerle kredi imkanı sunuyor.

   Halkbank da her zaman olduğu gibi yine vatandaşa en uygun şartlarda ve en uygun ödeme koşullarında taşıt kredisi imkanı sunmaktadır. İster sıfır araç olsun ister ikinci el araçlar olsun fark etmeksizin uygun faiz oranıyla kredinizi kullanabilir ve hayalinizdeki araca kavuşabilirsiniz. Peki, Halkbank yeşil ışık taşıt kredisi nedir? Yeşil ışık taşıt kredisine nasıl başvurulur? İkinci el taşıtlar için geçerli mi? Yeşil ışık taşıt kredisinin avantajları neler? İşte konuya dair detaylar…

   HALKBANK YEŞİL IŞIK TAŞIT KREDİSİ NEDİR?

   Yeşil ışık taşıt kredisi, Halkbank tarafından araç sahibi olmak isteyen bireylere sunmuş olduğu en uygun faiz oranlı taşıt kredisi türüdür. Bu kredi türü ile ister sıfır araç olsun isterse ikinci el araç olsun fark etmeksizin her iki türde araç için kullanılabilir.

   HALKBANK YEŞİL IŞIK TAŞIT KREDİSİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

   • Yeşil ışık taşıt kredisiyle sıfır veya ikinci el araç satın alınabilir.
   • Sıfır km veya ikinci el araçlarınızı hemen alıp, ödemeye 3 ay sonra başlayabilirsiniz.
   • İkinci el araç alımlarında en fazla 7 yaşına kadar olan araçlar için kullanılabilmektedir. Örneğin, 2021 yılından 7 yıl öncesini düşünürsek 2014 model ikinci el araçlar satın alınabilecek.

   YEŞİL IŞIK TAŞIT KREDİSİNİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

   • Satın alınacak aracın Proforma Fatura değeri; 120.000 liraya kadar olan taşıtlar için kredi vadesi 60 ay,
   • 120.000 lira ile 300.000 lira arasındaki taşıtlar için 48 ay,
   • 300.001 lira ile 750.000 lira arasındaki taşıtlar için 36 ay,
   • 750.001 lira üzeri olan taşıtlar için kredi vadesi 24 ay olarak belirlenmiştir.
   • Kredi aylık 1,54 faiz oranı ile verilmektedir.

   YEŞİL IŞIK TAŞIT KREDİSİ ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

   • 50.000 lira kredi tutarı, 48 ay vade, aylık yüzde 1,54 faiz oranı, 262 lira kredi tahsis ücreti, 1.580,09 lira aylık geri ödeme tutarı, yıllık yüzde 24,9499 maliyet oranı olarak hesaplanmaktadır.

   Yani Halkbank’tan kullanılacak olan 50.000 lira tutarındaki krediyi, aylık 1,54 faiz oranı, 48 ay vade ve 1.580,09 lira taksitle geri ödeyebilirsiniz.

   • Yıllık maliyet oranı içerisinde; kredi faizi, kredi tahsis ücreti ve vergiler yer almaktadır. Tüm bu tutarlar söz konusu örnek tutar üzerinden hesaplanmaktadır. Kredi miktarı değiştikçe diğer masraflar da değişmektedir.
   • Halkbank, gerektiğinde kredi şartlarında değişiklik yapma ve krediyi durdurma hakkını saklı tutar.

   HALKBANK YEŞİL IŞIK TAŞIT KREDİSİNE NASIL BAŞVURULUR?

   Halkbank yeşil ışık kredisine başvuru için en yakın Halkbank şubesine gidilmelidir. Burada banka yetkililerine araç kredisi kullanma talebi iletilir. Daha sonra banka yetkililerinin vereceği başvuru formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulur. Bununla birlikte bankanın talep edeceği diğer belgelerle birlikte bankaya teslim edilir. Bankanın değerlendirmesi sonucu satın alınacak aracın devir ve ipotek işlemleri gerçekleştirilir.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.