Binomo uluslararası lisanslara sahip online ticaret platformudur

   Binomo uluslararası lisanslara sahip online ticaret platformudur

   Son dönemin popüler online yatırım platformu Binomo hakkında internette pek çok iddia yer alıyor: Kullanıcılar ya çok mutlu ve ek gelir elde ettiklerini beliriyor ya da şikayetlerini dile getirip paralarını geri çekemediklerini belirtiyorlar.

    

   Şüphesiz yatırım ekosistemindeki her aktör için en kritik unsur, güven! Özellikle birikimlerini yatırım araçlarında değerlendiren bireyler için temel kriter, paralarını emanet ettikleri finansal kuruluşlarında güvenli bir şekilde işlem yapıp ardından paralarını geri çekmeleri oluyor.

    

   Ne kadar büyük olursa olsun herhangi bir finans kuruluşunda işlem yapmadan önce kullanıcıların temel davranışı, platformların ne kadar güvenilir olduğunu anlamaktır. Bunun için de özellikle web sitelerinde ve bloglarda diğer kullanıcıların yorumlarını incelerler. Özellikle son dönemde popülerleşen Binomo gibi online ticaret platformlarına dair yorumlar o kadar geniş çerçeveye yayılıyor ki yatırımcılar neye güveneceğine karar veremiyor.

    

   İnternette Binomo hakkında yazılanlara bakıldığında iki konuya denk geliyoruz: Kullanıcıların bir kısmı Binomo’yu uzun zamandır kullandıklarını ve herhangi bir sorun yaşamadıklarını belirtirken, bir kasımı da Binomo’ya yatırdıkları ana parayı ve elde ettikleri ek gelirleri geri alamadıklarını ve Binomo’nun dolandırıcı olduğunu söylemekteler. Peki, kim haklı? İlk olarak Binomo’nun hangi finans lisanslarına sahip olduğuna göz atalım.

    

   Binomo, Uluslararası Finansal Komisyon lisansına sahip

   Pek çok online ticaret platformunun da denetmenliğini yapan, küresel bir güvenilirliğe sahip Uluslararası Finansal Komisyon tarafından verilen lisansa Binomo’nun da sahip olduğunu görülüyor. 2018 yılının Mayıs ayından bu yana Uluslararası Finansal Komisyonu’nun “A” kategorisinde (en yüksek güvenilirlik kategorisi) yer alan Binomo güvenilirlik konusunda kullanıcılarına sağlam bir güvence sunuyor.

    

   Anlaşmazlıklarda 20 bin Euro’ya kadar tazminat alınabilir

   Binomo’da işlem yapan kullanıcılar Binomo ile aralarında yaşanan herhangi bir anlaşmazlık neticesinde Finansal Komisyon’un tazminat fonu sayesinde 20.000 €’ya kadar güvence altındadırlar. Eğer Binomo ile yaşadığınız anlaşmazlığı 45 gün içerisinde çözemezseniz, bu 45 gün sonrasında Finansal Komisyona başvurabilirsiniz ve anlaşmazlık yaşanan miktar kadar tazminatı Komisyon’un Tazminat Fonu’ndan alabilmek için süreci başlatabilirsiniz.

    

   Market Intelligence Data’nın raporuna göre, online ticaret platformlarının gelecek beş yıl içinde küresel pazar büyüklüğünün 2025’e kadar 16 milyar 780 milyon dolara ulaşması bekleniyor. Böylesi büyük bir pazarda yer alan Binomo, sektörün öncüsü olarak şeffaflığı önemli ölçüde önem veriyor.

    

   Binomo, Verify My Trade sertifikasın sahip

   Binomo aynı zamanda Uluslararası Finansal Komisyon tarafından verilen Verify My Trade (VMT) sertifikasına da sahip bir online ticaret platformu. Verify My Trade sertifikasını biraz detaylandırmak isteriz: Bu sertifika Binomo gibi ticaret platformlarının kullanıcılarına gerçek piyasa verilerini gecikme olmadan zamanında sunup sunmadıklarını ölçer. Verify My Trade ise işlem emirlerinin geç işleme alınmasının önüne veya yanlış veri sunulmasının önüne geçmeye çalışır. VMT sertifikası platformların bu konudaki performanslarını ölçmek için kullanılmaktadır.

    

   Binomo’nun pek çok açıdan finansal güvenilirliğine sahip olduğunu belirtebiliriz. Söz konusu güven ve şeffaflık sayesinde 133 ülkeden her gün 1 milyon yatırımcı işlem yapıyor. Her hafta ise ortalama 36 milyondan fazla işlem gerçekleştiriliyor. İnsanlara yatırım yapmayı öğretmeyi misyon edinen Binomo, demo hesabıyla kullanıcıların işlem pratiği kazanmasını da sağlıyor.

    

   Binomo’da 80 TL ile işlem yapmaya başlayın

   Böylesi yüksek işlem hacmi ve kullanıcı sayısı yanında Binomo hakkında yazılan dolandırıcılık iddiaları bplatformlarında zarar eden insanların genelde olumsuz yorum bırakarak çözüm arayışlarının bir sonucu olarak görmek gerekiyor. Fakat yine de Binomo hakkında tereddütleriniz varsa, Binomo minimum yatırma ücreti gayet düşük, 80TL. İlk başta sadece bunu yatırarak işlem yapmaya başlayabilirsiniz ya da pratik yapmak için Demo hesabını kullanabilirsiniz.

    

   Bununla birlikte, Binomo’nun bir ticaret platformu olduğunu ve size başarılı sonuçlar elde etme garantisi vermediğini tekrar hatırlatmak istiyoruz. Finansal işlemlerde ek gelir elde edebileceğiniz gibi zarar da edebilirsiniz. Bu tarz finansal işlemler yapmadan önce yeteri kadar finans bilgi ve tecrübenizin olduğundan emin olmalısınız.

    

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.