Ramazan pidesi fiyatları 2021’de ne kadar?

   26.03.2021
   Ramazan pidesi fiyatları 2021’de ne kadar?

   Ramazan ayına sayılı günler kala milyonlarca Müslüman Ramazana kavuşmanın heyecanını yaşıyor. Ramazan ayının ve iftar sofralarının vazgeçilmezi olan Ramazan Pidesinin fiyatlarının ne olacağı da merak konusu oldu. Milyonlarca vatandaş 2021 fide fiyatlarını araştırıyor.

   Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte bir yandan fırıncılar diğer yandan vatandaşlar harıl harıl ramazana hazırlanıyor. Bu günlerde en çok merak edilen konu ise iftar sofralarının vazgeçilmezi olan pide fiyatlarının 2021’de ne kadar olacağı konusudur. Yetkililerin yaptığı toplantı sonrasında pide fiyatlarının ne kadar olacağı belirlendi. Peki, ne kadar oldu? İstanbul’da ramazan pidesi ne kadar? Ankara’da ramazan pidesi ne kadar oldu? İşte ramazan pidesi fiyatlarına dair detaylar…

   Ramazan ayına sayılı günler kaldı ve ilk oruç Nisan’da tutulacak. Ramazanla birlikte iftar sofralarının vazgeçilmesi ramazan pidesinin fiyatlarının ne kadar olacağı merak ediliyor. Ramazan pidesinin ne kadar olacağıyla ilgili ilk açıklamalar yetkililer tarafından yapıldı. Açıklamalarda İstanbul, Ankara ve Tekirdağ gibi bazı illerde pide fiyatlarının ne kadar olacağı açıklandı. İstanbul’da fırıncılar tarafından açıklanan fiyat, Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde “Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Mart ayı Meclis Toplantısı’nda belirlendi.

   İSTANBUL’DA RAMAZAN PİDESİ NE KADAR OLACAK?

   Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte günler öncesinden hazırlıklara başlayan fırıncılar, Ankara ve İstanbul’da pide fiyatlarının belirlenmesiyle birlikte bir nebze de olsa rahat bir nefes aldı. Fırıncılar için çok önemli bir yere sahip olan ramazan ayı ekstra yoğun olarak geçiyor. Çünkü milyonlarca vatandaşa ramazan pidesi çıkarmanın heyecanını yaşıyorlar. Ramazana sayılı günler kala hem fırıncılar hem de vatandaşlar ramazan pidelerinin ne kadar olacağını merak ediyordu. Merakla beklenen pide fiyatları Ankara ve İstanbul’da belli oldu. İstanbul’da fırınlarda satılacak pidenin fiyatı 300 gram pide için 3 lira 50 kuruş olarak belirlendi. 350 gram sade pidenin fiyatı 5 lira ve 350 gram susamlı ve yumurtalı pidenin fiyatı ise 6 lira olarak belirlenmiştir.
   Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Halk Ekmek Cebeci fabrikasında üretilen ramazan pideleri, kent genelindeki büfelerde satışa sunulacak. İBB Halk Ekmek, ramazan pidelerini 1 lira 50 kuruştan İstanbullulara sunacak.

   TEKİRDAĞ’DA RAMAZAN PİDESİ NE KADAR OLACAK?

   Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Mart Ayı Toplantısı’nda ele alınan konular arasında ramazan pidesi fiyatlarının belirlenmesi de vardı. Burada alınan kararla 2021 yılı ramazan pidesinin ne kadar olacağı belirlendi. Buna göre, 350 gram sade pidenin fiyatı 3 lira 75 kuruş olarak belirlendi.

   ANKARA’DA RAMAZAN PİDESİ NE KADAR?

   Ankara’da pide fiyatlarıyla ilgili net bir açıklama yapılmamakla birlikte geçen yıla oranla çok pahalanması beklenmiyor. Önceki sene 2 liradan satılan ramazan pidesi 2020 yılında 50 kuruşluk zam ile 2 lira 50 kuruştan satılmıştı. Bu yılda benzer bir zammın yapılması bekleniyor Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Büfelerinde de fiyatlar fırınlara göre daha uygun olacağı söyleniyor.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.