Nakdi destek ödemeleri yattı mı? Sosyal yardım desteği ne kadar?

   Nakdi destek ödemeleri yattı mı? Sosyal yardım desteği ne kadar?

   Devletten nakdi destek ödemesi alanlara müjdeli haber Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan geldi. Bakan Selçuk, binlerce vatandaşın merakla beklediği Mart ayına ilişkin şartlı eğitim, şartlı sağlık, çoklu doğum ve kronik hastalık dolayısıyla verilen yardımların ödemelerinin başladığını duyurdu.

   Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, şartlı eğitim-şartlı sağlık, çoklu doğum ve kronik hastalıkları kapsayan üç nakdi sosyal destek programıyla 2 milyon 667 binden fazla ihtiyaç sahibi vatandaşlara 274 milyon 302 bin 419 lira ödeme gerçekleştirileceğini açıkladı. Peki, şartlı eğitim desteği, çoklu doğum ve kronik hastalık yardımı ne kadar? Nakdi destek ödemesi ne zaman hesaplara yatacak? İşte detaylar…

   Üç nakdi sosyal destek programıyla yaklaşık 2 milyon 667 binden fazla ihtiyaç sahibine toplamda 274 milyon 302 bin 419 lira ödeme yapılacağını açıklayan Bakan Selçuk, Mart ayına ilişkin şartlı eğitim-şartlı sağlık, çoklu doğum ve kronik hastalık gibi konular dolayısıyla yapılan sosyal yardım ödemelerinin başladığını bildirdi.

   NAKDİ DESTEK ÖDEMESİ NE KADAR?

   Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, çoklu doğumla dünyaya gelen çocuklar, 0 ile 6 yaş arasında olan çocuklar, ilk ve orta öğretim çağında olan çocuklarla hamile kadınların hamilelik, doğum ve loğusalık dönemleri için iki aylık periyotlar halinde ödenen nakdi yardımların ödenmeye başladığını açıkladı. Toplamda 2 milyon 665 bin 282 ihtiyaç sahibi vatandaşa 271 milyon 114 bin 355 lira ödeme yapılacak. Ayrıca kronik hastalığı olanlara da nakdi yardımda bulunulduğunu belirten Bakan Selçuk, bu kapsamda 1.929 ihtiyaç sahibine 3 milyon 188 bin 064 lira destekte bulunulacağını söyledi.

   NAKDİ DESTEK ÖDEMELERİ NE ZAMAN?

   Bakan Selçuk, söz konusu yardıma muhtaç ihtiyaç sahiplerine bu ödemelerin ne zaman yapılacağını da açıkladı. Buna göre; Kronik Hastalık Yardım ödemeleri 25 Mart 2021 tarihi yani bugün itibarıyla, diğer ödemeler ise 24 Mart ile 29 Mart 2021 tarihleri arasında gerçekleştirileceğini söyledi.

   ÇOKLU DOĞUM YARDIMI NEDİR?

   Çoklu doğum yardımı, 0 ile 2 yaş arası ikiz, üçüz veya dördüz gibi doğum yapan çocukların beslenme ve bakım ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için ihtiyaç sahibi ailelere devlet tarafından verilen bir yardımdır. Doğum sonrası her iki çocuğunda hayatta olması gerekir. Her bir çocuk için ayrı ayrı ödeme gerçekleştirilir.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.