Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş altın ve döviz çağrısı

   Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş altın ve döviz çağrısı

   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün AK Parti’nin 7. Olağan Büyük Kongresi’ni gerçekleştirdi. Kongrede ekonomiye dair açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, halka altın ve döviz için çağrıda bulundu.

   AK Parti’nin 7. Olağan Büyük Kongresi’ni gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongrede büyük bir coşkuyla karşılandı. Kongrede flaş açıklamalarda bulunan Erdoğan ağırlıklı olarak ekonomiden bahsetti. Yaptığı konuşmada altın ve döviz için halka da bir çağrıda bulundu. Peki, Cumhurbaşkanının altın ve döviz çağrısı neydi? Kongrede ne konuştu? Halka nasıl bir çağrıda bulundu? İşte kongrede konuşulanlara dair tüm detaylar…

   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin 7. Olağan Büyük Kongresi’ni bugün yani 24 Mart 2021 Çarşamba günü gerçekleştirdi. Kongrede yaptığı konuşmasında döviz kuru ve altınla ilgili bazı mesajlar verdi. Son günlerde piyasalardaki dalgalanmaların Türk ekonomisini, dinamiklerini ve potansiyelini kesinlikle yansıtmadığını belirten Erdoğan, vatandaşlara Türk Lirasına yatırım yapmaları çağrısında bulundu.
   Vatandaşların evlerindeki döviz ve altını çeşitli finans araçlarına yatırarak ekonomi ve üretime kazandırmalarını istiyorum diyen Erdoğan, yatırım yapan uluslararası yatırımcılara da Türkiye’nin gücüne ve potansiyeline güvenmeleri çağrısında bulundu.

   PİYASADAKİ DALGALANMALAR TÜRK EKONOMİSİNİ YANSITMIYOR

   Cumhurbaşkanı Erdoğan kongrede yaptığı açıklamada, Türkiye ekonomisinin 18 yılda geldiği noktayı hatırlatarak, son birkaç gündür piyasalarda yaşanan dalgalanmaların Türkiye ekonomisini ve ekonomik temellerini, dinamiklerini, taşıdığı potansiyeli ve geleceğini kesinlikle yansıtmadığını söyledi.
   Açıklamasında, pandemi döneminde Türk sanayisinin sergilediği perfonmas sayesinde gücünü ve direncini bir kez daha ortaya koyduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamu maliyesi ve finans sektöründeki göstergeler, gelişmiş ve gelişmekte olan pek çok ülkeye göre daha sağlam bir yapıya sahip olduğunu söyledi. Geçtiğimiz hafta açıklanan ekonomi reform paketinin takvimini de dün akşam itibarıyla ilan ettiklerini ve artık vaktin daha çok çalışma, üretme, gaza basma ve belirlenen hedeflere yürüme vakti olduğunu söyleyen Erdoğan, iktisadi temeli olmayan hareketlere karşı ülkesinin yanında yer alan, güven ve istikrar mesajlarına sahip çıkan tüm yurttaşlara da teşekkür etti.

   DÖVİZ VE ALTINLARI FİNANS ARAÇLARINA YATIRIN

   Kongrede vatandaşlara Türk Lirasına yatırım yapma çağrısında bulunan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, sadece kendilerini güvende hissetmek amacıyla yastık altında döviz ve altın tutan vatandaşların bu milli serveti çeşitli finans araçlarına yatırara ekonomiye ve üretime kazandırmalarını istedi.

   FİNANS KURULUŞLARI ALTIN VE DÖVİZ İÇİN MÜŞTERİLERİNE MEMNUN EDİCİ GETİRİ SAĞLAMALI

   Cumhurbaşkanı Erdoğan finans kuruluşlarına da çağrıda bulundu. Özellikle katılım finans şirketlerinin bu altın ve dövizler için vatandaşı memnun edecek getiri sağlayabilecek alternatifleri sunmaları gerektiğini söyledi.

   VARLIK BARIŞI İLE YURT DIŞINDAKİ KAYNAKLAR TÜRKİYE’YE GETİREBİLİR

   Cumhurbaşkanı Erdoğan kongrede bir çağrı da iş insanlarına yaptı. İş insanlarına 30 Haziran’a kadar devam eden varlık barışını hatırlatan Erdoğan, varlık barışından yararlanarak yurt dışındaki kaynaklarını ülkemize getirmeleri çağrısında bulundu.

   ULUSLARARASI YATIRIMCILAR, TÜRKİYE’NİN GÜCÜNE VE POTANSİYELİNE GÜVENMELİ

   Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir diğer çağrı adresi ise uluslararası yatırımcılar oldu. Uluslararası yatırımcılara Türkiye’nin gücüne ve potansiyeline güvenmeleri çağrısında bulunan Erdoğan, ülkemize rahatlıkla yatırım yapabileceklerini söyledi.

   GELECEK DÖNEM TÜRK EKONOMİSİ DAHA DA BÜYÜYECEK

   Cumhurbaşkanı Erdoğan kongreye katılanlara hitaben de bazı açıklamalarda bulundu. Dinamik iktisadi yapı, mali disiplin, serbest piyasa ekonomisine bağlılıkla şoklara karşı dayanıklılığımızı defalarca ispat ettik diyen Erdoğan; battık, bittik, yıkıldık ve öldük diye terane tutanlara ve kendi ülkelerini kötüleme yarışına girenlere asla inanmayın çağrısında bulundu. Türkiye’nin gücünü, ekonomisinin sağlam altyapısından, üretiminden, yetişmiş insan kaynağından, girişimcilerinden, ihracatçılarından ve reel ekonomisinden aldığını vurgulayan Erdoğan, dinamik iktisadi yapı, mali disiplin, serbest piyasaya ekonomisine bağlılık sayesinde her türlü şoklara karşı dayanıklı olduklarını söyledi. Erdoğan açıklamasının devamında önümüzdeki dönemde Türk ekonomisini yatırım, üretim, istihdam ve ihracat temelinde büyüterek, çok daha iyi yerlere getireceklerini söyledi.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.