Eminevim’den ev nasıl alınır? Şartları neler?

   Eminevim’den ev nasıl alınır? Şartları neler?

   Ev sahibi olmak isteyen milyonlarca vatandaş nasıl ev alabileceklerini araştırıyor. Vatandaşlar özellikle kredi faiz oranlarının artasıyla birlikte farklı alternatiflerin olup olmadığını merak ediyor.

   Maddi durumu yetersiz olan ve banka kredilerine faiz ödemek istemeyen vatandaşlar, ev sahibi olmanın en avantajlı yollarını arıyor. Bu kapsamda pek çok kişi eminevin ile nasıl ev sahibi olabileceğini merak ediyor. Peki, Eminevim sistemi nedir? Eminevim ile nasıl ev sahibi olunur? Eminevim ile ev sahibi olmanın avantajları nelerdir? İşte konuya dair tüm detaylar…

   EMİNEVİM SİSTEMİ NEDİR?

   Eminevim sistemi, Türkiye’de ve Dünya’da bir ilki gerçekleştirerek vatandaşların kredisiz ve faizsiz ev alabilmelerinin önünü açan bir sistemdir. Bu sistem; faiz ödemeden, kişinin bütçesine göre, istediği yerden istediği evi veya gayrimenkulü satın alabilmesini sağlar. Sistemin özünde imece usulü ve yardımlaşma kültürü vardır. Bu nedenle Eminevim Sistemi’nin bir diğer adı da El Birliği Sistemi’dir.
   Günümüz koşullarında ev sahibi olmanın pek çok yolu vardır, ancak faiz ödemeden ev sahibi olabilmenin en güvenilir yolu Eminevim Elbirliği Sistemi’dir. Eminevim sisteminde yapılması gereken tek şey, ister peşinatlı ister peşinatsız satın alınmak istenen evin değerini belirlemek ve bütçeye göre bir aylık ödeme tutarı belirleme. 200 aya kadar taksitlendirme imkanı sunan eminevim ile ister çekilişsiz isterseniz de çekilişli seçeneklerden yararlanabilirsiniz.
   Çekilişli sistemde taksit vadesine göre bir guruba dahil olunur ve belirli aralıklarla çekilişler gerçekleştirilir. Bu çekilişlerde her ay bir kişi ev sahibi olur. Çekilişler noter huzurunda resmi olarak gerçekleştirilir. Ödeme taksitleri sabittir ve taksit sayısı bitene kadar artma da azalma da olmaz.
   Peşinatlı sistem de ise, yapılması gereken tek şey peşinatla taksit tutarlarını belirlemek olacaktı. Daha sonra vade belirlenir ve ödemeler herhangi bir artış veya azalma olmadan gerçekleştirilir.

   EMİNEVİM İLE EV ALMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

   Eminevim ile ev almanın vatandaşa sunduğu pek çok avantaj vardır. Bu avantajları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:
   • Taksitler faizsiz olarak ödenir.
   • Organizasyon ücreti dışında herhangi bir ücret talep edilmez.
   • Bu sistemde faiz ödemen ilk aylar da bile ev alma şansı vardır.
   • Türkiye’nin her yerinden dilediğiniz evi alabilirsiniz.
   • Kendi birikiminizi yapıp alacağınız evi bu sistemle daha kısa sürede alabilirsiniz.
   • Eminevim sistemi insanları tasarrufa yönlendirir.
   • İstediğiniz zaman satın aldığınız evin değerinde değişiklik yapabilirsiniz.
   • Taksit ödemeleri sırasında olası sıkıntı durumunda ödemeleri dondurma imkanına sahipsiniz.
   • Zorunlu hallerde sistemden ayrılmayı düşünürseniz, o güne kadar ödemiş olduğunuz ücretleri geri alabilirsiniz. Yalnız organizasyon ücreti iade edilmez.
   • Teslim tarihi itibarıyla kişi kendi evine geçeceği için kira masrafından kurtulur ve evini daha uyguna getirmiş olur.
   • Evim borcu bitene kadar ev satılığı çıkarılamaz ve böylelikle tüm müşterilerin hakkı korunmuş olur.

   EMİNEVİM İLE NEDEN HEMEN EV ALINAMIYOR?

   Türkiye’de ev alıp hemen içerisine geçmenin yolu kredi kullanmak ya da peşin para ile ev almaktır. Peşin para ile ev alabileceklerin sayısı da ülkemizde maalesef çok azdır. Kredi kullanılıp ev alındığında ise maliyet iki katına çıkmaktadır. Eminevim sisteminde ev sahibi olmak ise tamamen faizsiz ve yardımlaşma usulü ile gerçekleştirilir. Nasıl ki halk arasında altın günleri yapılıyor ve grup üyeleri kendi sırasının gelmesini bekliyorsa eminevim sistemi de böyledir. Her ay bir grup üyesine sıra geliyor ve diğerleri kendilerine gelecek sırayı bekliyor.

   EMİNEVİM’İN KONUT KREDİSİ İLE EV ALMA YÖNTEMLERİNDEN FARKI NEDİR?

   sisteminin konut kredisi ile ev alma yönteminde pek çok farkı vardır. Ancak bunlar içerisinden en önemlileri şu şekildedir:
   • Faizsiz bir sistem olması,
   • Her bütçeye göre ödeme seçenekleri sunması,
   • Türkiye’nin her yerinden ev alınabilmesi imkanı sunması,
   • Kira destekli sistemi sayesinde kirada olanlar için yardım yapılması,
   • Ev alacak kişiye ödemelerinde kolaylıklar sağlaması olarak sıralanabilir.

   EMİNEVİM SİSTEMİNİN GÜVENCESİ NEDİR?

   Eminevim’in güvencesi ipotekli teminat sistemidir. İpotekli teminat sistemi, evini alan her müşterinin evine borcu bitene kadar satılamaz kaydı yapılır. Borç bittiğinde ipotek kaldırılır ve tüm haklar ev sahibine devredilir. Bu yöntemle diğer müşterilerin hakları da koruma altına alınmış olur.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.