Güncel altın fiyatları! Gram ve çeyrek altın ne kadar?

   19.03.2021
   Güncel altın fiyatları! Gram ve çeyrek altın ne kadar?

   Altın fiyatları ile ilgili son açıklamalar ve altın fiyatlarının ne kadar olacağı ile ilgili konular 19 Mart itibarıyla en çok araştırılan konular arasına girdi.

   Bir yandan düğün sezonunun yaklaşmasıyla birlikte düğün yapmayı düşünen vatandaşlar diğer yandan da altın yatırımı yapmak isteyen vatandaşlar, altın fiyatlarının düşüşe mi geçeceğini yoksa yükselişe mi geçeceğini merak ediyor.

   Son bir yılın neredeyse en düşük seviyelerini gören altın fiyatlarının ne zaman yükselişe geçeceği uzmanlar tarafından yorumlanıyor. Kimileri kısa vadede çok bir değişim olmayacağı yönünde yorumlar yaparken, kimileri ise orta vadede yükselişe geçeceği ve yatırımcısının yüzünü güldüreceği yönünde yorumlar yapıyor. Peki, güncel altın fiyatları ne kadar? Çeyrek altın ne kadar oldu? Gram altın fiyatları ne kadar? Konuya dair detaylar haberimizde…

   Son gelişmelerle birlikte altın fiyatlarının düşüşe mi yoksa yükselişe mi geçeceği merak ediliyor. Altın fiyatlarına dair açıklamalarda bulunan konunun uzmanı Koray Ulukartal, Merkez Bankası’nın 200 baz puan faiz artırımının, ons altında görülen satışları ve gram altında görülen düşüşleri etkilediğini söyledi. gram altının 422 lira seviyeleri üzerinde kararlı şekilde yerleşmesi durumunda yükselişin sürebileceğini belirten Ulukartal, destek olarak ise 395 lira seviyelerinin takip edilebileceğini belirtti.

   Altın fiyatları anlık olarak değişebiliyor ve her an canlı olarak takip ediliyor. Fiyatlarda yaşanan bu değişimlere göre alım ve satım işlemleri gerçekleştiriliyor. İstanbul Kapalı Çarşı’da 18 Mart Perşembe günü yani dün kapanışta; çeyrek altın 662 liradan, Cumhuriyet altını 2.709 liradan ve 24 ayar külçe gram altın ise 408 liradan işlem gördü. 19 Mart sabah saatlerinde ise Çeyrek altın 668 liradan işlem görüyor.

   GÜNCEL ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

   19 Mart 2021 Cuma yani haftanın son gününde güncel altın fiyatları şu şekildedir.

   GRAM ALTIN NE KADAR?

   Gram altın bugün saat 10:30 itibarıyla 410,17 liradan alınıyor, 410,25 liradan satılıyor.

   ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

   Çeyrek altın bugün saat 10:30 itibarıyla 672,00 liradan alınıyor, 682,00 liradan satılıyor.

   YARIM ALTIN NE KADAR?

   Yarım altın bugün saat 10:30 itibarıyla 1.337,00 liradan alınıyor, 1.360 liradan satılıyor.

   CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

   Cumhuriyet altını bugün saat 10:30 itibarıyla 2.674 liradan alınıyor, 2.709 liradan satılıyor.

   22 AYAR BİLEZİK NE KADAR?

   22 ayar bilezik bugün saat 10:30 itibarıyla 410,06 liradan alınıyor, 410,10 liradan satılıyor.

   ALTINDA 422 TL SEVİYESİ ÜZERİNDE KALICILIK ÖNEMLİ

   Yatırım araştırma uzmanı Koray Ulukartal, altın fiyatlarına dair önemli açıklamalarda bulundu. Altının ons fiyatının 1730 dolarlar civarından seyrettiğini söyleyen Ulukartal, fiyatlara ABD merkez bankası FED ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın almış olduğu faiz kararlarının etki ettiğini belirtti. FED’in faiz kararını 0-0,25 bandında sabit tuttuğunu açıklaması sonrası dolar fiyatlarında düşüşler görülürken, altın fiyatlarında yukarı yönlü hareket başladı. Bununla birlikte ABD’nin yürürlüğe koyduğu 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketiyle birlikte altın fiyatlarının destekleneceği yönünde yorumlar yapılıyor. Ons altın fiyatının tepki hareketine rağmen hala zayıf olduğunu belirten Ulukartal, 1.720 dolar seviyesinin destek olarak, 1.742 seviyesinin de direnç olarak takip edilebileceğini söyledi.
   Diğer yandan gram altında TCMB tarafından yapılan 200 baz puanlık faiz artırımdan sonra bir miktar gerileme görüldüğünü ve 408 lira seviyesine geldiğini belirten Koray Ulukartal, gram altının 422 lira seviyesi üzerine kararlı şekilde tutunması durumunda yükselişin devam edeceğini söyledi. Destek seviyesi olarak ise 395 lira takip edilebilir dedi.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.