Hangi bankalar KOSGEB kredisi veriyor?

   03.03.2021
   Hangi bankalar KOSGEB kredisi veriyor?

   Pandemi sürecinde de esnaf ve sanatkarlar için destek ödemeleri devam ediyor. KOSGEB tarafından esnaf ve sanatkarlar için istihdamı artırmak, üretim faaliyetlerini ve verimini artırmak, finansman sorunlarını çözmek, yerel üretimi desteklemek, ihracatı artırmak amacıyla sıfır faiz ve hibe desteği sağlanıyor. KOSGEB anlaşmalı bankalar aracılığı ile işletmeleri zarar görmüş vatandaşlara sıfır faiz ile kredi imkanı sunmaya devam ediyor. KOSGEB tarafından düşük faizle kredi almak için öncelikle anlaşmalı bankalara gidip müracaat etmek gerekiyor. Ardından yapılan başvuruya onay geldikten sonra kişiler teşvik kredisinden yararlanabiliyorlar. Peki düşük faizle esnaf kredisi almanın şartları nelerdir? Hangi bankalar üzerinden KOSGEB kredisi çekilebilir? İşte devlet destekli krediler ve şartları…

   Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ülkemizde ciddi sosyoekonomik sorunlara neden oldu. Koronavirüs salgını nedeni ile pek çok küçük esnaf ve girişimci ekonomik olarak destek aramaya başladı. Bu noktada pek çok küçük esnafın aklına düşük faizli ya da faizsiz kredi imkanı sağlayan KOSGEB geliyor. Peki kimler KOSGEB’ten kredi alabiliyor. KOSGEB kredisine başvuracak kişinin öncelikle normal kredi şartlarında da aranan en özelliklerden bir kaçına sahip olması gerekiyor. KOSGEB’in koyduğu kuralların dışında kişinin bankaya borcunun olmaması gerekiyor veya kara listede de olmaması gerekiyor. Aksi takdirde KOSGEB tarafından konulan şartları sağlıyor olsa bile kredi imkanından yararlanamaz. KOSGEB tarafından konulan şartları sağlayan girişimcilerin ise öncelikle ön onay işleminden geçip sonrasında gerekli olan evrakları tamamlaması gerekiyor. Tüm bununla birlikte anlaşmalı bankalara giderek kredi talebinde bulunabilirler.

   KOBİLERE KOSGEB KREDİSİ VEREN BANKALAR

   KOBİ’ler için faizsiz kredi desteği veren bankaların isimleri şu şekildedir;

   – VakıfBank

   – Halkbank

   – Ziraat Bankası

   – İş Bankası

   – Türk İktisat Bankası

   – Yapı Kredi Bankası

   – Akbank

   – Finansbank

   – Denizbank

   – HSBC Bank

   – Güvence Bankası

   – Altenatifbank

   – Fortisbank

   İsmi geçen bankalar aracılığı ile KOSGEB tarafından projenizin onaylanmasının ardından hiçbir harcamaya girmeden faizsiz kredi imkanından yararlanabilirsiniz.

   KİMLER KOSGEB’TEN YARARLANABİLİR?

   KOSGEB imkanlarından ne yazık ki her iş kurmak isteyen girişimci faydalanamıyor. Öncelikle iş kurmak isteyen girişimcinin kurum tarafından verilen iş kurma eğitimini başarı ile tamamlaması gerekiyor.

   KOSGEB’e kimler başvurabilir?

   • İş yerini geliştirmeyi düşünenler
   • Yeni bir iş kurup, iş hayatına atılmak isteyen herkes,
   • İşletmesine yeni teçhizat ve makine almak isteyenler,
   • Firmasının tanıtımını yapmak isteyenler,
   • Personel istihdam etmek isteyenler,
   • Hem yurt içi hem de yurt dışı fuarlara katılım sağlamak isteyenler,
   • Ar-Ge ve inovasyon anlamında projeler üretmek ve bu projeleri hayata geçirmek isteyenler.
   • Personeline eğitim verme amacı güdenler.

   KOSGEB eğitimleri hakkında ve kimlerin KOSGEB’ten faydalanacağı ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler kurumun resmi internet sitesini ziyaret edebilirler. Online eğitimlerine katılarak belgelerini alabilirler.

    

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.