Güncel kredi faiz oranları

   16.02.2021
   Güncel kredi faiz oranları

   Kredi faiz oranlarında yeni müjdeler yolda! Bankaların güncel faiz oranlarına haberimizden ulaşabilirsiniz. Bankalar resmi web siteleri üzerinden konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarını ilan etti. Bu konuda kredi çekmek isteyen pek çok vatandaş kredi çekmeden önce bankaların güncel faiz oranlarını araştırıyor. İşte bankaların güncel kredi faiz oranları…

   Şubat ayının ortalarına gelinmesi ile birlikte kredi faiz oranlarının nasıl olduğu merak ediliyor. Ev alacak vatandaşlar bu konu da konut kredi faiz oranlarını araştırmaya koyuldular. Buna bağlı olarak pek çok kişi nakit ihtiyaçlarını karşılamak için ihtiyaç kredisi, araç kredisi ve konut kredisi faiz oranların da yaşanan son gelişmeleri yakından takip ediyor.

   BANKALARIN KREDİ FAİZ ORANLARI

   HALKBANK

   İhtiyaç kredisi: 1.60

   2. el taşıt kredisi: 1.6

   Sıfır taşıt kredisi: 1.58

   Konut kredisi: 1.42

   GARANTİ BBVA

   Konut kredisi: 1.41

   Taşıt kredisi: 1.49 (0 km)

   İhtiyaç kredisi: 1.49

   ZİRAAT BANKASI

   Konut kredisi: 1.47

   Taşıt kredisi: 1.64

   Tüketici kredisi: 1.64

   AKBANK

   Konut kredisi: 1.35

   İhtiyaç kredisi: 1.96

   Taşıt kredisi: 1.45

   VAKIFBANK

   Konut Kredisi: 1.40

   İhtiyaç kredisi 1.62

   TEB

   Konut kredisi: 1.40

   Taşıt kredisi: 1.49

   İhtiyaç kredisi: 1.45

   YAPI KREDİ

   Konut kredisi: 1.39’dan başlıyor

   Taşıt kredisi: Taşıtın markasına göre değişim gösteriyor.

   İhtiyaç kredisi: 1.79’dan başlıyor.

   İhtiyaç kredisi, taşıtı kredisi ve konut kredisinde bankadan bankaya faiz oranlarında değişiklik gösterdiği görülüyor. Vatandaşlar kredi faiz oranlarını araştırarak kendi bütçelerine uygun taksitlendirmelerle hangisini seçeneğine karar veriliyor. Bankaların önümüzdeki süreçte faiz oranlarında bir düşüşe girip girmeyeceği henüz bilinmiyor. Ancak araç fiyatlarını düşmeye başlaması ile birlikte pek çok vatandaş askıya aldıkları araç alma fikrini tekrar gündemlerine getirdi ve uygun faiz oranları ile kredi veren banka arayışına girdi. Ancak aynı durum ne yazık ki konutlar için geçerli olmuyor. Konut fiyatlarının ve faiz oranlarının çok yükselmesi ile birlikte pek çok vatandaş ev alma hayalini askıya almak zorunda kaldı. Buna bağlı olarak ya faizsiz kredi alabilecekleri alternatif yolları arıyorlar ya da bir süre de ev almaları hayal olarak kalıyor. Önümüzdeki süreç konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar için bir gelişme olup olmayacağı büyük merak konusu.

   Kredi faiz oranları ile ilgili bir gelişme olduğu takdirde haberlerimizde mutlaka yer alacaktır. Haberlerimiz takip ederek güncel kredi faiz oranlarını öğrenebilirsiniz.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.