Devletten faizsiz 100 bin lira kredi müjdesi!

   30.01.2021
   Devletten faizsiz 100 bin lira kredi müjdesi!

   Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sadece sağlık sektöründe değil, tüm sektörlerde etkisini göstermeye devam ediyor. Özellikle salgının ekonomik etkileri kendisini iyiden iyiye gösterirken, devlet çeşitli önlemler almak ve süreci daha katlanılabilir hale getirebilmek için birtakım düzenlemeler içerisine girdi.

   Salgının ekonomik etkileri özellikle esnafların cephesine olumsuz birtakım durumların ortaya çıkmasına neden oldu. Salgın nedeniyle pek çok esnaf bu süreçte kepenk kapatmaya başladı. Kepenk kapatan esnaf maddi açıdan sıkıntılar yaşamaya başladılar. Zor durumda kalan esnaf için devlet harekete geçti. Bir süredir esnaflar için özel bir destek üzerinde çalışmaların devam ettiği söyleniyordu. Esnaflarda bu süreç içerisinde gelecek olan müjdeyi beklemeye başlamışlardı. Sonunda beklenen haber geldi. Pandemi sonrasında yaşanan ekonomik sorunların üstesinden gelmek için yapılacak destekler hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan beklenen açıklamayı yaptı.

   Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayınlanan yeni bir yazı ile birlikte ekonomik olarak yapılacak desteklere yer verildi. Bu desteklerle birlikte vatandaşların bir kısmının rahat bir nefes almaları amaçlanıyor. Yeni düzenlemelerle birlikte ekonomik zorluk çeken vatandaşlar 100 bin lira faizsiz kredi alabilecekler. Yayımlanan genelge ile birlikte belirlenen şartlara uyan vatandaşlar faizsiz kredi imkanından sorunsuz bir şekilde yararlanabilecekler.

   100 BİN TL FAİZSİZ KREDİ NASIL ALINACAK?

   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurusu yapılan ve desteklenen kredi desteğinin Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından resmi olarak faaliyete geçtiği belirlendi. Yapılan açıklama esnafların cephesinden büyük bir heyecanla beklendiği için çok büyük bir ilgi ile karşılandı. Salgın nedeniyle yaşanan ekonomik sıkıntılara ilaç gibi gelmesi bekleniyor.

   100 bin lira faizsiz kredi açıklamasının yapılmasının ardından kimlerin kredi çekebilecekleri ve nasıl faydalanabilecekleri merak konusu olmuştu. Bunun ardından yapılan gerekli açıklamalar ile birlikte kafalarda oluşan soru işaretleri de yanıt bulmuş oldu. Özellikle kepenk kapatacak kadar zor durumda olan esnafların bu kredi paketinden öncelikli şekilde faydalanmaları sağlanacak. Krediler yüzde 50 indirimli olarak esnaflara sunulurken, kredilerini çekmiş olan vatandaşların borçları ve işyerleri için bu destekten faydalanmaları bekleniyor. Faizsiz kredi çekerek Euro, altın ve dolar gibi yatırımlar yapmaya hazırlanan esnafın bu destekten faydalanamayacakları, belirlenmesi halinde de ciddi yaptırımlarının gerçekleştirileceği belirtildi.

   FAİZSİZ KREDİYİ KİMLER ALABİLİR?

   Faizsiz kredi acil nakit ihtiyacı olan binlerce vatandaş tarafından sorunsuz bir şekilde kullanılabilecek. Bu süreçte esnaflar, sanatkarlar ve geleneksel meslekleri icra eden vatandaşların yararlanabilecekleri belirtildi. Faizsiz kredi imkanlarından yararlanacak olan vatandaşların bu süreçte 18 yaşından büyük olmaları aranılan en temel şartlar arasında yer alıyor.

   Belirlenen meslek dallarında çalışan kişilerin en az bir yıllık ustalık belgelerinin olması da aranılan diğer şartlar arasında yer alıyor. Başvuru şartlarını sağlayan kişilerin kredi puanları incelemeye alınıyor. Daha önce bankalar ile sorun yaşamış ve kredi notu düşük olan vatandaşların kredilendirme aşamasında sorun yaşayabilecekleri belirlendi. Bununla birlikte tüm şartları tamamlayan vatandaşlar faizsiz 100 bin lira kredi imkanlarından faydalanabilirler.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.