Ziraat Bankası’ndan vatandaşa 5 yıl vadeli sıfır faizli kredi müjdesi!

   30.01.2021
   Ziraat Bankası’ndan vatandaşa 5 yıl vadeli sıfır faizli kredi müjdesi!

   Ziraat Bankası, pandemi sürecinde vatandaşın yanında olan ve desteğini en fazla hissettiren kamu bankalarından birisi oldu. Çeşitli kredi paketleri ile her türlü ihtiyaca yönelik destek olan Ziraat Bankası bu süreçte yeni bir kredi paketi hazırladığını duyurdu. Pandemi süreci ekonomik çöküntüye neden olan ve pek çok vatandaşın hem işsizlik hem de ekonomik kriz ile mücadele etmesine neden olan bir süreç olarak ifade edildi. Bu süreçte normalleşme sürecinde en düşük kredi faiz oranlarını açıklayarak vatandaşa büyük kolaylıklar sağlayan Ziraat Bankası, bununla da kalmayıp diğer bankalarında kredi kampanyalarını hazırlamaları ve başlatmaları için adeta önayak oldu.

   Ziraat Bankası 2021 yılına yeni bir kampanya ile başladı. Pandeminin devam ettiği ve oluşturmuş olduğu ekonomik çöküntülerin sürdüğü bu süreçte vatandaşın ihtiyaçlarını daha rahat karşılamaları için 2021 yılına oldukça etkili bir kampanya ile başlamak istediğini duyurdu. Bankalar vermiş oldukları kredilere göre değişen faiz oranları uyguluyorlar. Faiz oranlarının yüksek olması vatandaşın bankalardan almış oldukları kredileri ödeme aşamasında çeşitli sorunlar yaşamalarına neden oluyor. Bunun üzerine pek çok vatandaş kredi araştırması sırasında düşük faizli kredi alabilecekleri bankaları tercih ediyorlar. Bunun üzerine Ziraat Bankası 2021 yılında 0 faizli kredi kampanyasını duyurdu. Bu kampanya pek çok vatandaşın kısa sürede ilgisini çekmesine neden oldu. Araştırılmaya başlanan bu kampanyanın detayları Ziraat Bankası tarafından açıklandı. 5 yıl vadeli, 0 faizli kredi kampanyası nedir? Vatandaşlar Ziraat Bankası sıfır faizli kredi kampanyasından nasıl yararlanacaklar?

   ZİRAAT BANKASI’NDAN SIFIR FAİZLİ KREİD KAMPANYASI DETAYLARI!

   Bankalar son dönemlerde vatandaşların artan kredi ihtiyaçlarına yetişmekte ciddi zorluklar yaşamaya başladılar. Ekonomide meydana gelen belirsizlik ve pandemi nedeniyle piyasa şartlarının sanıldığı gibi toparlanamaması acil nakit ihtiyaçlarını da gündeme getiriyor. Vatandaşın isteklerine uygun olarak Ziraat Bankası yeni bir kredi paketi açıkladığını duyurdu. Bu süreçte 5 yıl vadeli, sıfır faiz seçenekli kredi kampanyası için bankanın hazırlıklara başladığı açıklandı.

   Konu hakkında merak edilen tüm detayları Ziraat Bankası Finansal Yönetim Genel Müdür Yardımcısı Bilgehan Kuru açıkladı. Salgının tüm dünyada göstermiş olduğu etkileri arasında ekonomik çöküntülerin de yer aldığının altını çizerken, bu süreçte Ziraat Bankasının eurobond ihraç sürecinin 3 katından fazla taleple arz edilmesinin nedenlerine vurgu yapıldı. Nitelikli olarak adlandırılan yatırımcının Ziraat Bankası eurobond ihracına ilişkin olan ilgisinin, Türkiye ekonomisine yönelik güvenin bir göstergesi olduğu ifade edildi.

   ZİRAAT BANKASI SIFIR FAİZLİ KREDİ NASIL ALINIR?

   Ziraat bankası, pandemi sürecinde vatandaşın yaşamış olduğu zorluklara yardımcı olabilmek için yeni yollar denemekten çekinmiyor. Bu süreçte 5 yıl vadeli ödeme seçeneği ile sıfır faizli kredi imkanı sunduğunu açıkladı. Yeni kredi kampanyasından yararlanmak isteyen vatandaşlar resmi kanallar aracılığı ile kredi paketlerinden faydalanabilecekler.

   Bireysel bir kredi imkanı sunan Ziraat Bankası, kişisel ihtiyaçlar için nakit ihtiyacı bulunan vatandaşların banka şubeleri aracılığı ile bilgi aldıktan sonra gerekli şartları sağlamaları halinde sorunsuz bir şekilde yararlanabilecekleri belirtildi. Gerekli bilgileri Ziraat Bankası şubeleri ya da müşteri hizmetleri üzerinden almak ancak başvuruların bankalar aracılığı ile yapılması gerekmektedir. Ziraat Bankası kredi sürecinde vatandaşın kredi siciline ve aylık ödeme imkanlarına bakarak yanıt vermektedir.

    

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.