Clubhouse Uygulaması Nedir ve Nasıl Kullanılır?

   30.01.2021
   Clubhouse Uygulaması Nedir ve Nasıl Kullanılır?

   Son zamanlarda sosyal medyada yeni bir platform çok konuşulmaya başladı. Yeni uygulamanın ismi Clubhouse olarak ifade ediliyor. Sosyal medya kullanıcılarını bir anda etkileyen ve dikkatlerini çeken bu uygulamanın detayları merak konusu oldu. Günümüzde pek çok sosyal medya platformu bulunuyor. Birbirinin tekrarı olan ve sürekli olarak kullanılan bu uygulamalar, uzun zamandır sosyal medyanın içerisinde olan kullanıcılarında sıkılmasına neden oldu. Bu süreçte yenilikler ve birtakım alternatifler aramaya başladıkları belirlendi. Bu arayış içerisinde Clubhouse gündeme geldi. Clubhouse uygulamasının diğer uygulamalardan biraz daha farklı olması kısa sürede kullanıcıların yoğun ilgisi ile karşılandı. Diğer sosyal medya uygulamalarından farklı olarak davetiye ile giriş yapılıyor. Bu süreçte davetiyesi olmayan platforma üye olamıyor. Çevrenizden birinin platforma üye olması ve davetiye vermesi gerekecek.

   Son zamanlarda sosyal medya uygulamaları çeşitli güncellemelerle birlikte kullanıcılarla olan ilişkilerini heyecanlı tutmaya çalışıyorlar. Bunun ardından Whatsapp gizlilik sözleşmesi hakkında da çeşitli tartışmaların gündeme gelmesi ile birlikte piyasada ortaya çıkan güvensizliğin doldurulması için yeni sosyal medya platformları çalışmalarını hızlandırmaya başladılar. Kullanıcılar bu durumda daha önce devamlı olarak kullandıkları uygulamaları kullanmaya devam etmek istemiyorlar. Bu süreçte yeni platformlara yönelmek ve daha güvenli bir ortam içerisinde zaman geçirmek istiyorlar.

   Piyasaya gelen ve adını duyurmaya başlayan yeni uygulamalar da kullanıcılar arasında heyecana neden oldu. Sosyal medyada bu tür reklamlar göre kullanıcılar özellikle çok konuşulan ve kısa sürede adını duyurmaya başlayan Clubhouse uygulaması hakkında bazı araştırmalar yapmaya başladılar. Clubhouse uygulaması nasıl kullanılır?

   Clubhouse Uygulaması Nedir?

   Clubhouse sosyal medya platformları arasında yeni bir oluşum olarak gündeme geldi. Kullanıcıların odalar arasında katılım gösterdikleri uygulamalar seviyeli tartışmaların ve paylaşımların oluşmasına neden oldu. Uygulamayı indirerek kullanmaya başlayan kullanıcıların bu süreç içerisinde uygulamanın getirilerinden son derece memnun oldukları belirlendi. Yeni bir uygulama olmasının ardından kullanımın nasıl gerçekleştiği konusunda da soru işaretleri devam ediyor.

   Clubhouse uygulamasını diğer uygulamalardan ayıran en önemli özelliği de sadece sesli paylaşımlara yer verilmesidir. Görsel ve yazılı herhangi bir paylaşım yapılamıyor. Kullanıcılar birbirleri ile sesli iletişim kurmak zorundalar. Herhangi bir şekilde farklı yoldan iletişime izin verilmiyor. Uygulamaya girişler ise sadece davetiye yoluyla yapılıyor. Bu herkesin girmesini engellemek ve sürecin daha seviyeli bir sohbet ortamı ile ilerlemesine de zemin hazırlıyor.

   Clubhouse Uygulamasına Üyelik Şartları!

   Clubhouse uygulamasını indirdikten sonra hemen kullanım gerçekleştirilemiyor. Bunun için çevrenizden birinin uygulamayı kullanıyor olması ve size davetiye göndermesi gerekiyor. Aslında bir üyelik sisteminin olmadığı belirlendi. Arkadaşınızın gönderdiği davetiye ile sürece giriş yapabiliyorsunuz.

   Sisteme davetiyesiz giriş yapmak isteyenler ise bu süreçte telefon numaralarını ve bilgilerini girdikten sonra üyelik talebinde bulunuyorlar. Sistem tarafından bu kişilerin talepleri bekleme listesine alınıyor. Sıranın gelmesi ve talebin olumlu değerlendirilmesinin ardından sisteme giriş yapmak mümkün hale geliyor.

   Clubhouse Uygulaması Nasıl Kullanılıyor?

   Clubhouse uygulaması son zamanlarda sosyal medya fenomenleri tarafından da sık sık kullanılmaya başlandı. Bu durum uygulamanın daha popüler hale gelmesine neden oldu. Şimdilerde uygulama sadece iPhone cihazlar aracılığı ile kullanılabiliyor ancak ilerleyen dönemlerde Android cihazlar için de gelmesi ve geliştirilmesi bekleniyor.

   Uygulamaya giriş yapanlar birbirinden farlı konulardan oluşan odalar aracılığı ile sohbet etmeye başlayabiliyorlar. En başında bu odalar, işaretlemesi yapılan ilgi alanları kutucuğuna göre seçiliyor. İletişimin ses yoluyla yapıldığı belirtiliyor. Konuşma sırası moderatörden alınan izin sayesinde gerçekleştiriliyor. Yani izin almadan konuya giriş yapmak ve konuşmak kesinlikle yasaklanıyor.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.