Faizsiz kredi nasıl alınır?

   Faizsiz kredi nasıl alınır?

   Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgının sonrasında ülke genelinde kuraklık da süt üreticiliği ve besiciliği önemli ölçüde etkiledi. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi) tarafından üreticilere kısa vadeli olarak yem ihtiyaçlarını faizsiz olarak karşılamak amacı ile yeni bir kampanya başlatıldı. Tarım Kredi ortağı olan hayvancılık yapanlara kampanya kapsamında 60 ay vadeye varan faizsiz kredi imkanı sunulmuştur.

   Üreticilere Tarım Kredi iştiraki Tarım Kredi Yem AŞ iş birliğiyle kısa süreli olarak yem ihtiyaçlarını karşılamak için yapılan kampanyaya göre hayvancılık ile uğraşan Tarım Kredi ortağı üreticiler için 2 ay vadeli faizsiz hayvan kredi imkanı sağlandı.

   Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz tarafından konu ile ilgili yapılan açılamada Tarım Kredi olarak üreticilerin üretim faaliyetlerini daha kolay yapabilmeleri için tarımsal girdilerde maliyetlerin düşürülmesine yönelik çalışmalar yaptıklarını buna bağlı olarak kimyevi gübre ve karma hayvan yemi satışlarında tavan ve taban fiyat uygulamasına geçildiğini, kar odaklı fiyatlar yerine piyasayı düzenlemeye yönelik bir politika izlediklerini ifade etti.

   Fahrettin Poyraz yaptığı açıklamada kooperatif ortakları için kredi maliyetlerini baştan bilmelerine imkan tanıyan tarımsal girdilerde sabit oran ile kredi uygulamasını hayata geçirdiklerini belirtti.

   Başlatılan yeni kampanya ile birlikte kampanyadan yararlanarak kredi almak isteyen ortaklara 2 ay vade ile hiçbir kredi maliyeti yansıtılmadan ihtiyaçlarını karşılayacaklarının altını çizen Poyraz sözlerine, üreticilerinin kısa vadeli yem ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir kampanya başlattıklarını belirtti. Tarım Kredi Yem markasına sahip küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliğine yönelik karma hayvan yemlerinden faydalanmak isteyenler 60 güne kadar faiz ödemeden kredi alabilecekler.

   Kampanyadan yararlanmak isteyen kooperatif ortaklarına tanımlanan kredi limitleri dahilinde yararlanılacak. Besiciler ve süt üreticileri için can suyu gibi olan bu kredi çerçevesinde ortaklara vade farkı, faiz ve benzeri olan herhangi bir maliyet yansıması olmayacak. Aynı zamanda bu krediden faydalanmak isteyenler için TARSİM şartı da bulunmuyor.

   250 MİLYON FİNANSMAN DESTEĞİ

   2021 yılı içerisinde Tarım Kredi ortakları için 250 milyon kadar faizsiz kredi imkanı sağlamayı hedeflediklerini belirten Poyraz sözlerine şu şekilde devam etti;

   “Bir buçuk asırdır ülke tarımının en büyük destekçisi olan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, geçmişte olduğu gibi bugün de çiftçilerimizin yanında olmaya devam ediyor. Amacımız, tarımsal üretimin desteklenmesi suretiyle ortaklarımızın ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak ve ülke insanının kaliteli ve sağlıklı gıdaya uygun fiyatlarla ulaşımını sağlamak. Bu zor zamanları hep birlikte atlatacağız ve yolumuza daha güçlü devam edeceğiz”

    

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.