2021 Bedelli Askerlik Ücretleri Belli Oldu mu?

   05.01.2021
   2021 Bedelli Askerlik Ücretleri Belli Oldu mu?

   Vatani görevlerini yerine getirmek isteyen erkekler için son zamanlara en fazla araştırılan konulardan birisi de askerlik oldu. Askerlik yapmak isteyen ancak süreci daha kısa tutmak isteyenler için devlet tarafından bedelli askerlik imkanı sunulmaktadır. Her yıl değişen bedelli askerlik süreci için yeni gelişmeler de arka arkaya gelmeye devam ediyor. Bir süredir bedelli askerlik sürecinde çeşitli değişikliklerin yapılacağı konuşuluyordu. 2021 yılı bedelli askerlik süreci içerisinde fiyatlar değişti. Yeni bedelli askerlik ücretleri belli oldu.

   2020 yılı için bedelli askerlik başvuruları için 31 Aralık tarihi son başvuru tarihi olarak açıklanmıştı. Yeni bedelli askerlik ücretleri için 2021 yılında yapılacak açıklamanın yapılması bekleniyordu. 2021 yılı bedelli askerlik ücretleri ne kadar? Sorgulaması son zamanlarda çok sık yapılırken merakla beklenen ücretler de açıklandı.

   Milli Savunma Bakanlığı asker alma genel müdürlüğü tarafından yapılacak olan alım süreci merak konusu oldu. Bedelli askerlik süreci için son durum belli oldu.

   Bedelli Askerlik Ücretleri Açıklandı mı?

   Yeni yılın gelmesi ile birlikte pek çok hizmete zam geldi. Bunun ardından 1 Oca 201 tarihi itibariyle bedelli askerlik ücretlerinin de güncellendiği belirtildi. Konu hakkında merakla beklenen süreç devam ederken henüz resmi bir açıklama gelmedi. Yakın zamanda ücretlerin yeniden güncellenerek açıklamanın yapılması bekleniyor. Bedelli askerlik ücretleri yıl sonuna kadar yapılan başvurular çerçevesinde toplam 37 bin 70 bin lira olarak açıklanmıştı. Ödemelerin yapıldığı bankalar ise Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank olarak belirlenmişti. Bankaların haricinde defterdarlık ve bunlara bağlı olarak görev yapan müdürlükler aracılığı ile de ödemeler yapılıyor. Yakın zamanda yapılacak bir düzenleme ve açıklamanın ardından bedelli askerlik ücretlerinin güncellenmesi bekleniyor.

   Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

   Bedelli askerlik başvurularının ilk ayağının başlaması için kişinin e devlet sistemine giriş yapabiliyor olması gerekmektedir. Bunun için bir şifre alınması gerekir. E devlet sistemine giriş yaptıktan sonra bazı adımların atılması gerekiyor. Bu adımlar sırasıyla:

   • Askerlik başvurusu sistemine giriş yaptıktan sonra başvuru seçeneğini doğru bilgilerle birlikte onaylanması gerekmektedir. Tüm askerlik işlemleri tek bir sistem üzerinden yapılmaktadır.
   • Daha önce yapılmış olan bir erteleme ya da askerlik tecil işlemi varsa bu süreç içerisinde belirlenen seçeneklerin kaldırılması gerekmektedir. Bedelli askerlik yapabilmek için bu seçeneklerin kaldırılması şarttır. Ardından iptal şartı için bedelli askerlik yapma nedeninin seçilmesi gerekmektedir. Bedelli askerlik bazı durumlar çerçevesinde kabul edilmeyebilir. En yakın askerlik şubesinin bu aşamada seçilmesi halinde bedelli askerlik çıkmaması halinde yatırılan para geri alınabilir.
   • Gerekli seçeneklerin seçilmesinin ardından kaydet seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir. Ardından başvuru tamamlanacaktır. Ödeme detaylarının geldiği sayfada tüm bilgilerin doğruluğundan emin olunduktan sonra yeniden eski sayfaya dönerek tüm maddelerin tamamlanması gerekmektedir. Ödemenin de tamamlanmasının ardından bedelli askerlik başvurusu tamamlanmış olacaktır. Başvuru sonuçları yapılan değerlendirme sonrasında kısa süre içerisinde açıklanacaktır.

   Bedelli askerlik ücretleri de enflasyon oranları, ekonomik şartlar çerçevesinde her yıl zamlanmaktadır. Askerlik başvurusu yapacak binlerce aday 2021 bedelli askerlik ücretlerinin açıklanmasını beklemektedir.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.