Ziraat Bankası’ndan Görülmemiş Kredi Fırsatı! Yeni Kredi Limiti Açıklandı!

   05.01.2021
   Ziraat Bankası’ndan Görülmemiş Kredi Fırsatı! Yeni Kredi Limiti Açıklandı!

   Koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan ekonomik endişeler vatandaşların bu süreçte ortaya çıkan nakit ihtiyaçlarını da artırdı. Nakit ihtiyacı ortaya çıkan vatandaşlar ilk durak olarak soluğu bankalarda aldılar. Bu dönemde bazı vatandaşlar kredi isteklerine yanıt alamadılar. Bunun üzerine taleplerini daha yüksek sesle dile getirmeye başladılar.

   Pandemi döneminde vatandaşı ekonomik açıdan desteklemek isteyen bankalar çeşitli kredi kampanyaları düzenlediler. Bu kredi kampanyalarını başlatan bankaların başında ise kamu bankaları geliyor. Yazın normalleşme sürecine katkı sağlamak isteyen kamu bankaları görülmemiş faiz oranları ile birlikte kredi kampanyaları başlatmışlardır. Bunun üzerine Ziraat Bankası adını en çok duyuran ve vatandaşa en fazla destek sunan bankalar arasında yer alıyor.

   Yaz sonunda döviz kuru ve ekonomik dengelerin korunması adına faiz oranları kademeli olarak artırılmış ve yeniden eski seviyelere yükselmişti. Ardından pandemi sürecinin yeniden gündeme gelmesinin ardından vatandaşın ekonomik kaygılarının yeniden yükselmesi üzerine kamu bankaları yeniden harekete geçmeye başladı.

   Ziraat bankası daha önce olduğu gibi şimdide kredi faiz oranları ile birlikte vatandaşı mutlu edecek kampanyalar hazırlamaya başladı. 6 ay geri ödemesiz olacak şekilde hazırlanan son kredi kampanyasında faiz oranları yüzde 0.49 seviyelerine kadar düşürüldü. Kolay ödeme seçenekleri ile birlikte vatandaşı mutlu edecek bir kredi planı hazırlanıyor.

   Ziraat Bankası’ndan Görülmemiş Faiz Oranı!

   Pandemi nedeniyle ekonomik açıdan zor günler yaşayan vatandaşlar için hazırlık yapan Ziraat Bankası, kişilerin maddi imkanları doğrultusunda ödeme planı hazırlıyor. Zor dönemden geçen vatandaşların bu süreçte ihtiyaçlarını, ihtiyaç kredisi ile hızlı ve pratik bir şekilde karşılamak isteyen vatandaşların kredi çekmek için vatandaşların başvuru için hızlı davranması gerekmektedir. Ziraat Bankası tarafından sunulan yüzde 0.49 faiz oranı ve kolay ödeme seçenekleri ile sunulan kredi imkanları için şubelerden ya da bankanın müşteri hizmetlerinden bilgi almak mümkün. Banka ile yapılacak görüşmelerde bireysel olarak hazırlanan ödeme planı ile kişiselleştirilmiş hizmetlerden yararlanılabilir. Daha önce hazırlanan kredi kampanyasında en çok şikayet edilen konulardan birisi de başvuru sonuçlarının çok uzun süre beklenmesi olarak ifade edilmişti. Yeni dönemde başvuru süreçlerinin daha hızlı sonuçlanması bekleniyor.

   Diğer Bankalar Kredi Yarışı için Hazırlıklara Başladı

   Ziraat Bankası, vatandaşa sunulan kredi yarışında bayrağı elinde taşırken, diğer kamu bankaları arasında yer alan Halkbank ve Vakıfbank’ta harekete geçti. 6 ay geri ödemesiz, düşük faizli kredi yarışına katılabilmek için harekete geçti. Bankaların faiz oranları henüz açıklanmadı ancak bu süreçte hemen hemen aynı oranda gerçekleşmesi bekleniyor. Başvuru tarihlerinde birtakım değişikliklerin yaşanması olası olarak ifade ediliyor.

   Ziraat Bankası vatandaşa en çok kredi desteği veren bankalar arasında ye alıyor. Daha önce 3 bin, 5 bin ve 10 bin liralık kredi paketleri sunmuştu. Pandemi dönemi işsizliğin en çok arttığı dönem olarak ifade ediliyor. Bu dönemde vatandaşa ekonomik olarak destek verecek kampanyalar büyük kolaylıklar sunmaya devam ediyor. Kredi başvurusu onaylanan vatandaşların bu süreçte hayat sigortaları da yapılacak. Vade süresinin belirlenmesi noktasında hayat sigortasının belirleyici olması bekleniyor.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.