Sicili Bozuk Vatandaşlara Kredi Müjdesi! Sicili Bozuk Olanlar Nasıl Kredi Alabilecekler?

   28.12.2020
   Sicili Bozuk Vatandaşlara Kredi Müjdesi! Sicili Bozuk Olanlar Nasıl Kredi Alabilecekler?

   Koronavirüs salgını ekonomiyi de olumsuz etkilemeye devam ediyor. Pek çok vatandaşın yaşamış olduğu ekonomik sıkıntı içerisinde nakit ihtiyacı ortaya çıktı. Nakit ihtiyacının karşılanması için pek çok kişi bankalara akın ettiler. Ancak bankalara akın eden vatandaşlardan birçoğu bekledikleri gibi kredi imkanlarından faydalanamadılar. Bunun asıl nedeni ise kredi sicillerinin bozuk olmasından kaynaklandı.

   Daha önce bankalarla çalışmış, kredi çekmiş, kredi kartı almış olan vatandaşların ödemelerini zamanında yapmamaları ya da yaşanan birtakım sorunlar karşısında kredi sicillerine işleniyor. Bu durumda bankaların kara listelerine giren vatandaşların bankalardan kredi almaları zorlaşıyor. Bu durum ekonomik açıdan yaşanan sorunları da beraberinde getiriyor.

   Her Başvurana Kredi İmkanı Sunulacak!

   Son zamanlarda koronavirüs salgınının etkilerini yeniden göstermesi, kısıtlamaların başlaması ve ekonomik açıdan yaşanan sorunlar yeniden vatandaşın nakit ihtiyacını ortaya çıkardı. Bu durumda yeniden elini taşın altına koyan kamu bankaları yeni bir kredi kampanyası başlattı. Kamu bankaları başvurular için 40 bin liraya kadar kredi vereceklerini açıkladılar.

   Maddi sıkıntı yaşayan pek çok kişinin olduğu düşünüldüğü zaman kredi kampanyalarının detaylı şekilde takip edildiği ifade ediliyor. Vatandaşların takip ettiği kredi paketlerine pandemi döneminde yenilerinin eklenmesi bekleniyor. Son zamanlarda kamu bankalarının yeni kampanya ve kredi paketleri için çalışma içerisinde olduğu belirtildi. Kredi sicili bozuk olan vatandaşlar şimdiye kadar hazırlanan kredi kampanyalarından tam anlamıyla faydalanamıyorlardı. Yaşanan bu mağduriyetin son bulması adına artık kredi sicili bozuk olan vatandaşlar içinde ortaya çıkan engel kaldırılmış oldu. Kamu bankalarının kredi kampanyalarına başvuru yapılması halinde en fazla 40 bin liraya kadar olan miktarlar için olumlu yanıt verilecek.

   Kredi Sicili Bozuk Olan Vatandaşa Kredi Verilecek mi?

   Kredi çekmek isteyen ancak kredi sicili uygun olmadığı için bankaların güvenilir müşteri sınıfına sokmadığı vatandaşlarda devletin yapmış olduğu yeni bir düzenleme sonrasında yaşanan mağduriyetin çözülmesi planlandı. Salgın döneminde hiçbir vatandaşın sorun yaşamasını ve mağdur olmasını istemeyen devlet kredi sicili bozuk olan vatandaşların kredi alabilmeleri için yeni bir fırsat sundu. Devlet bu konu hakkında Halkbank ve Vakıfbank ile konu hakkında anlaşma yaptı. Kamu bankaları kredi kampanyalarını yeniden düzenleme kararı aldılar.

   Kredi Çekmek İsteyenler Maaşlarını Taşıyacaklar!

   Pandemi döneminde bankaların sunmuş olduğu düşük kredi imkanlarından faydalanmak isteyen vatandaşlar kredi kampanyalarını araştırmaya başladılar. Bu noktada kredi sicili bozuk olan vatandaşların anlaşma sağlanan kamu bankalarından maaş alma şartı taşımaktadır. Vakıfbank ve Halkbank ile yapılan anlaşma sonrasında 36 ay vade seçeneği ile 40 bin liraya kadar sicili bozuk olan vatandaşlara kredi veriyor.

   Halkbank kredi faiz oranı yüzde 1.41 olarak belirlenirken, Vakıfbank kredi faiz oranı ise yüzde 1.44 olarak açıklandı. Pandemi nedeniyle şubelerden de yapılabilen kredi başvuruları online olarak da yapılabilecek. Kredi kartı talepleri ve kredi başvuruları da kişilerin maaşlarını bankaya taşımalarının ardından gerçekleşebilir. Kredi başvuruları için emekli olmak ya da çalışan olmak arasında herhangi bir fark bulunmayacak.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.