Bankalardan Pandemiye Özel Kredi Fırsatları! Kredi Ödemeleri Ne Zaman Başlayacak?

   24.12.2020
   Bankalardan Pandemiye Özel Kredi Fırsatları! Kredi Ödemeleri Ne Zaman Başlayacak?

   Son bir yıldır tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, ekonomik endişeleri de beraberinde getirdi. Yaşanan salgın pek çok işyerinin zorunlu olarak kepenk kapatmasına neden oldu. Çalışanlar içinde zorunlu olarak ücretli izne ayrılma süreci başladı. Maddi açıdan kayıp yaşayan vatandaşlar için özellikle nakit ihtiyacı ortaya çıktı. Bu süreçte pek çok vatandaş bankaların yolunu tuttu. Kredi çekmek isteyen vatandaşlar, bankaların önünde büyük kuyruklar oluşturdu.

   Pek çok vatandaş kredi ve kredi kartı borçlarından dolayı ortaya çıkan güven kaybı nedeniyle çeşitli sorunlar yaşamaya başladılar. Bankalardan elleri boş dönen vatandaşlar büyük hayal kırıklığı yaşadılar. Koronavirüs salgınının neden olduğu ekonomik sıkıntılara bir nebze olsun destek olmak isteyen bankalar, normalleşme süreci ile birlikte harekete geçtiler. Kamu bankalarının ön ayak olduğu süreçte, Cumhuriyet tarihinin en düşük kredi faiz oranları açıklanmıştı. Farklı alanlarda ihtiyaçlara yönelik hazırlanan, kolay ödeme imkanlarına sahip olan kredi kampanyalarına yönelik vatandaşın yoğun bir ilgisi oluştu.

   Bankalar Yeni Kredi Paketi Hazırlıklarına Başladı

   Normalleşme sürecinin ilerlemesi ile birlikte ortaya çıkan tablonun vatandaşın lehine gitmesinin ardından, döviz kurunda meydana gelen yükselişi düşürmek için faizler yeniden kademeli olarak yükselmeye başladı. Şimdilerde pandemi öncesi döneme yaklaşan faiz oranları yeniden pandemi sürecinin alevlenmesinin ardından vatandaşı olumsuz etkilemeye başladı. Şimdilerde kamu bankaları, Merkez Bankası tarafından atılan adım ve yapılan çağrıların ardından yeniden faiz oranlarının düşürülmesi bekleniyor.

   Kamu bankalarının şimdilerde yeni kredi paketi hazırlığında olduğu, yeni yılda kredi faiz oranlarını düşürerek, müşterilere ödeme kolaylığı sunacakları tahmin ediliyor. Kamu bankalarının atacağı adımın ardından özel bankalarında yeni kredi paketlerini açıklamaları bekleniyor. Yakın zamanda kredi paketlerinin açıklanması bekleniyor.

   Kredi Ödemelerine 3 Ay Erteleme İmkanı Getirildi!

   Pandemi şartlarının son aylarda yeniden ağırlaşmasının ardından pek çok çalışan işsiz kaldı. İş bulma sürecinin de zorlaşmasının ardından vatandaşın maddi sorunları giderek yükseliyor. Bankalar ise bu sorunu çözmek ve vatandaşların maddi sorunlarını biraz olsun rahatlamak için yeni çözümler için harekete geçtiler.

   Bankalardan kredi almış olan vatandaşların, ödeme noktasında yaşamış oldukları sorunlar için alınan tarih göz önünde bulundurularak 3 ay ertelemeli bir ödeme planı hazırlanması söz konusu hale geldi. Birçok bankanın bu konuda yeni çözüm üretmek için harekete geçtiği belirlendi. Düşük faiz oranları her kredi türü için yeniden güncellenecek.

   TEB’den Düşük Faizli 3 Ay Ertelemeli Kredi Fırsatı!

   Müşterilere ödeme kolaylığı sunan bankalardan birisi de TEB oldu. Şimdilerde TEB kredi faiz oranlarını yüzde 1.25 seviyelerine kadar çekmeye hazırlanıyor. Aynı zamanda vatandaşların başvuru sırasında kredi puanlarının da esas alınması bekleniyor.

   TEB hem şubeler aracılığı ile hem de online olarak kredi başvurusu kabul ettiğini açıkladı. 36 ay vade ile ödeme şartıyla 100 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi veren banka, kredi miktarını da yine müşterinin kredi notu ve ödeme gücüne bağlı olarak gerçekleştiriliyor. 10 bin lira pandemi kredisi çekmek isteyen vatandaşlar için faiz oranı yüzde 2.11 olarak belirlendi. Miktar arttıkça faiz oranı da düşüyor. 50 bin liralık kredi faiz oranı için yüzde 1.93 oranında faiz uygulanacak. İş Bankası ise hazırladığı kredi kampanyası ile birlikte tüm krediler için tek bir faiz oranı uygulamayı tercih ediyor. Bu noktada kredilerin tamamı için yüzde 1.40 oranında faiz uygulanmasına karar verildi. Yakın zamanda diğer bankalarında yeni kredi faiz oranlarını açıklaması bekleniyor.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.