436 TL taksitle nasıl ev sahibi olunur?

   22.12.2020
   436 TL taksitle nasıl ev sahibi olunur?

   TOKİ başkanlığı tarafından ev sahibi olmak isteyenlere müjdeli haber geldi. TOKİ başkanlığı ayda en az 436 TL’lik taksitle ev sahibi olmak isteyenlere müjdeli haberi verdi. Resmi web sitesinde yer alan açıklamada 35 şehirde ev satışı yapıldığını duyurdu. Binlerce vatandaşı ev sahibi yapan TOKİ, ücreti 5 bin TL’nin altında olanlar içinde ucuz ev müracaatlarını tekrar başlattığını duyurdu. İşte 436 TL taksitle ev sahibi olmanın detayları…

   TOKİ başkanlığı tarafından orta ve alt gelirli ailelere yönelik konut projesinde detaylar belli oldu. Projeye dahil olan şehirler ve evlerle ilgili belli şartları sağlıyor olmak gerekiyor. Şartları sağlayan vatandaşlar başvurularını 31 Aralık tarihine kadar TOKİ üzerinden gerçekleştirebilecekler.

   TOKİ’den ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar kurumun resmi internet sitesini ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirler. Başvurularını da yine aynı şekilde resmi site üzerinden yapabilirler. Yapılan başvurular incelendikten sonra belirlenen peşinatların Ziraat Bankası ya da Halkbank üzerinden yatırmaları gerekir. TOKİ’nin belirlediği tarihler arasından formu ve başvuru için yatırılan peşinat dekontu ile başvuru yapmaları yeterli olacaktır.

   NASIL EV SAHİBİ OLUNUR?

   TOKİ üzerinden ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar öncelikle kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanları inceleyip başvuru şartlarını inceledikten sonra belirlenmiş olan peşinat ile birlikte Halkbanka’sı ya da Ziraat Bankası şubelerine gitmeleri gerekir. TOKİ tarafından belirlenmiş olan tarihlerde başvuru formu ile birlikte peşinat dekontunu alarak başvurularını tamamlayabilirler.

   BAŞVURU SIRASINDA GEREKLİ OLAN EVRAKLAR

   TOKİ üzerinden ev ya da iş yeri almak isteyen kişilerin öncelikle TC vatandaşı olmaları ve 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekir. Kurasız ev çekilişine Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun kurulmuş tüzel kişilikler başvuru yapabilecekler. TOKİ’nin kurasız ev çekilişine katılmak için vergi sicil numarası, TC kimlik numarası ve fotoğraflı nüfus kayıt örneğinin olması yeterli olacaktır.

   TOKİ konut başvuruları e-Devlet üzerinden gerçekleşmektedir. Başvuru yapacak kişilerin

   https://www.turkiye.gov.tr/toki-konut-is-yeri-basvurusu linke tıklamaları yeterli olacaktır.

   PROJELER HANGİ İLLERDE

   TOKİ tarafından 2020 sonuna kadar yapılacak başvurular pek çok il ve ilçe için geçerli durumda. Başvuru da yer alan projeler şu şekildedir;

   Ankara Mamak Gülseren Mahallesi, orta gelir, 1312 Konut Bursa, Orhangazi ilçesi, alt gelir, 292 adet konut, 2 adet dükkan, Denizli, Çardak ilçesi, alt gelir, 1817 adet konut, 5 adet dükkan, Denizli, Bekilli ilçesi, alt – orta gelir, 134 konut, 1 adet dükkan, Karabük, merkez, orta gelir, 1144 adet konut, Kırklareli, Kavaklı beldesi, alt – orta gelir, 119 adet konut, 1 adet dükkan Kütahya, Dumlupınar ilçesi, alt gelir, 126 konut Mersin, Gülnar Mahallesi, orta gelir, 115 Konut Tokat Merkez, Dedeli Mahallesi, alt – orta gelir, 436 konut projelerinden faydalanmak isteyen şartları sağlayan vatandaşlar yıl sonuna kadar başvuruda bulunabilecekler. Ve böylece 436 TL’den başlayan taksitlerle ev sahibi olabilecekler.

   ETİKETLER:
   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.