Bitcoin ne kadar oldu?

   25.11.2020
   Bitcoin ne kadar oldu?

   Parası olan ve bunu değerlendirmek isteyen yatırımcılar hangi yatırım türünü seçeceklerini araştırıyor. Yatırımcılar genelde güvenli liman olan altına yatırım yaparken kripto para birimlerine yapılan yatırımlar da hızla artmaktadır.

   Kripto para piyasalarında hareketlilik devam ederken en fazla yükseliş Bitcoin kripto para biriminde görülmektedir. Bitcoin, ABD seçimlerini Joe Biden’ın kazanması ve Kanada’da iki dijital para varlıkları yönetim şirketinin hükümetten ön onay almalarının da desteğiyle hızlı yükselişini sürdürüyor. Kripto paralara yatırım yapacak binlerce kişi Bitcoin’in ne kadar olduğunu ve daha ne kadar yükselebileceğini araştırıyor. Peki, Bitcoin ne kadar oldu, 1 Bitcoin kaç Türk lirası, 1 Bitcoin kaç dolar oldu? Konuya dair detaylar haberimizde…

   Kripto para birimlerine yatırım yapanlar, piyasalardaki gelişmeleri dakikası dakikasına takip ediyor. Özellikle Bitcoin fiyatlarının ne kadar olduğunu, alım satım yapmak için uygun olup olmadığını araştırıyor. Şimdi Bitcoin’in ne kadar olduğuna ve 1 Bitcoin’in kaç lira veya kaç dolara denk geldiğine hep birlikte bakalım.

   BİTCOİN NE KADAR OLDU?

   Piyasalarının en yüksek hacimli kripto para birimi olan Bitcoin, son 24 saate yüzde 1,5 ile yüzde 2 arasında değer kazanarak 18.500 dolar seviyelerine ulaştı. Bu da haftalık kazanç olarak yüzde 10’un üzerinde bir miktara denk geliyor. Bitcoin piyasa hacmi olarak da son 24 saatte yaklaşık 6 milyar dolarlık artışla 335,48 milyar dolara yükselmiştir.

   Sanal para Bitcoin, Kanada merkezli iki kripto para varlıkları yönetim şirketinin Kanada hükümeti tarafından onay alması sonucu hafta ortasında 18.500 dolara kadar yükselmiş ve kar satışlarıyla tekrar 18.000 dolara gerilemiştir. Bu rakam hafta sonu tekrar 18.600 ile 18.700 dolar arasında değişen yüksekliğe ulaşmıştır.

   BİTCOİN’İN NEDEN YÜKSELİYOR?

   Kripto para Bitcoin’in yükselmesine birçok faktör etki etmektedir. Bunlardan ilki ABD seçimlerini kripto paradan yana tavır takınan Joe Biden’ın kazanmasıdır. Diğer bir etken Kanada merkezli iki kripto para varlıkları yönetim şirketinin Kanada hükümeti tarafından onay almasıdır. Ayrıca Bitcoin’in, son zamanlardaki makro-ekonomik etkenlerle birlikte büyük yatırım kurumlarının yatırımlarının bir bölümünü bu alana yapmış olması da etki etmiştir. Özellikle, internet üzerinden çalışan online ödeme sistemi ABD merkezli PayPal’ın sistemlerini kripto para birimlerine açacağını duyurması da Bitcoin’in yükselmesine etki etmiştir.

   KRİPTO PARA BİRİMLERİNİN TOPLAM HACMİ NE KADAR?

   Başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasalarının toplam hacmi dünya genelinde son 24 saatte 11 milyar dolar üzerinde bir artışla 508 milyar dolara ulaşmıştır. Bunun üzerine gelen kar satışlarıyla birlikte en yüksek hacimli 100 kripto para biriminden 28’inin değeri düşerken, ilk on sırada yer alan birimlerin değerinde bir düşüş olmamıştır.

   Dünya genelinde toplam 7,725 kripto para birimini işlem görmektedir. Bu para birimleri de 33 bin 203 piyasada işlem görürken, toplam piyasanın yüzde 66’sını Bitcoin oluşturmaktadır.

   BİTCOİN TL VE BİTCOİN DOLAR DEĞERİ NE KADAR?

   Bitcoin’in Türk lirası veya Dolar karşısındaki durumu piyasadaki değişikliklere göre şekillenmektedir. 22 Kasım 2020 tarihi itibarıyla 1 Bitcoin 18 bin 620 dolardır. Yine aynı tarih itibarıyla 1 Bitcoin 140 bin 630 liradır. Euro karşısındaki durumu ise 1 Bitcoin 15 bin 700 Euro’dur. Bu rakamlar piyasadaki kur artış ve azalışına göre sürekli olarak değişiklik göstermektedir.

   ETİKETLER: ,
   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.