Halkbank emekli kredisine nasıl başvurulur?

   20.11.2020
   Halkbank emekli kredisine nasıl başvurulur?

   Halkbank, emekli vatandaşları için Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi adı altında nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için kredi imkanı sunmaktadır.

   Maaşını Halkbank’tan alan veya Halkbank’a taşımayı taahhüt eden emekli müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için aylık yüzde 1,44’ten başlayan faiz oranlarıyla kredi imkanı sunun Halkbank, her bütçeye uygun geri ödeme seçenekleri de sunuyor. Peki, Halkbank Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi nedir? Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi tutarı ve ödeme koşulları nedir? Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi başvurusu nasıl yapılır? Konuya dair tüm detaylar haberimizde…

   HALKBANK MUTLU EMEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ NEDİR?

   Maaşını Halkbank’tan alan veya maaşını Halkbank’a taşımayı taahhüt eden emekli bireylere tüm nakit ihtiyaçlarını karşılaması amacıyla aylık yüzde 1,44’ten başlayan faiz oranlarıyla ve uygun geri ödeme seçenekleriyle 100.000 liraya kadar verilen krediye mutlu emekli ihtiyaç kredisi denir. Kredi geri ödeme vadesi ise 36 aya kadardır.

   HALKBANK MUTLU EMEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ TUTARI NE KADARDIR?

   Halkbank’ın emekli müşterilerine sunduğu mutlu emekli ihtiyaç kredisi limiti 100.000 liradır. Bu limit maksimum limit olup dileyen emekli daha düşük miktarlara kredi kullanabilmektedir.

   MUTLU EMEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİNİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

   Halkbank mutlu emekli ihtiyaç kredisi özellikleri aşağıdaki gibidir:

   • Kredi tutarı maksimum 100.000 lira tutarındadır.
   • Aylık faiz oranı yüzde 1,44’ten başlamaktadır.
   • Kredi geri ödemeleri değişik seçeneklidir.
   • Aylık eşit taksitli ödeme,
   • Artan taksitli ödeme,
   • Azalan taksitli ödeme,
   • 3 ayda bir eşit taksitli ödeme,
   • Serbest ödemeli olarak değişik ödeme seçenekleri sunulmaktadır.

   MUTLU EMEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

   Halkbank mutlu emekli ihtiyaç kredisi örnek ödeme tablosu iki farklı şekilde açıklanmıştır. Bunlardan ilki kredi tahsis ücreti alınmayan örnek ödeme tablosu, diğeri ise kredi tahsis ücreti alınan örnek ödeme tablosudur.

   • 000 lira kredi tutarı, 36 ay vade, aylık yüzde 1,44 faiz oranı, 525 lira kredi tahsis ücreti, 3.753,97 lira aylık geri ödeme tutarı ve yıllık yüzde 23,2918 maliyet oranı olarak hesaplanmıştır.
   • 000 lira kredi tutarı, 36 ay vade, aylık yüzde 1,49 faiz oranı, 3.790,96 lira aylık geri ödeme tutarı ve yıllık yüzde 23,6969 maliyet oranı olarak hesaplanmıştır.

    

   Örnek ödeme tablosuna göre bilinmesi gereken hususlar da aşağıdaki gibidir:

   • Yıllık toplam maliyet oranı; faiz, tahsis ücreti ve vergileri kapsamakta olup örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır.
   • Kredi tahsis ücretine yüzde 5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) dahil edilmiştir.
   • Kredi faiz oranları; bankadan en az kredi taksit tutarı kadar Açık Hesap açtırmayı, kredi kartı başvurusu yapmayı, en az iki adet otomatik ödeme talimatı vermeyi, Hayat Sigortası yaptırmayı ve
   • İnternet-Mobil-Dialog üyeliklerinden en az bir tanesini yaptırmayı talep eden müşteriler için geçerlidir.
   • İlgili ürünleri bulunmayan veya başvuru talep etmeyen müşteriler için; tahsis ücretli faiz oranı aylık yüzde 1,48, tahsis ücretsiz faiz oranı ise aylık yüzde 1,53 olarak uygulanacaktır.
   • Hayat sigortası primi, müşterinin yaşı, cinsiyeti ve kredi tutarına bağlı olarak değişmekte olup, 15.000 lira 36 ay vadeli kredi kullanan 35 yaşında erkek müşteri için bir yıllık sigorta primi 46,97 liradır.
   • Halkbank, gerektiğinde kredi şartlarında değişiklik yapma ve kredi kullandırımını durdurma hakkını saklı tutar.

    

   MUTLU EMEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

   Halkbank mutlu emekli ihtiyaç kredisinden sadece maaşını bankadan alan emeklilerle maaşını Halkbank’a taşımayı taahhüt eden emekliler yararlanabilecek.

   Krediye başvurular SMS yoluyla ya da şahsen banka şubelerine gidilerek gerçekleştirilebilmektedir.

   SMS ile başvuruda bulunmak için; cep telefonunun mesaj bölümüne aralarında boşluk bırakarak EMEKLI, T.C. Kimlik No, Gelir Bilgisi, Kredi Tutarı yazılıp 3452’ye gönderilir.

   ÖRNEK: mesaj bölümüne (EMEKLİ 11122233344 2500 15000) yazılır ve 4452’ye g

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.