EFT saatleri 2020

   21.10.2020
   EFT saatleri 2020

   En fazla merak edilen ve araştırılan konular arasında bankaların EFT saatleri de yer alıyor. Bankacılık alanında en fazla yapılan işlemler arasında havale ve EFT işlemleri yer alıyor. Pandemi süreci ile birlikte EFT ve havale işlemleri online olarak yapıldığı için bu işlemlerin saatleri de bir hayli merak ediliyor. Bankaların 2020 EFT ve havale saatleri nedir? İşte bankaların EFT saatleri

   EFT NEDİR?

   Para gönderilecek banka ile gönderilen banka arasında farklılık olması durumunda EFT işlemi gerçekleşir. Yani iki farklı banka yapılan para transferine EFT denmektedir. Aynı bankaların farklı hesapları üzerinden para gönderimi yapılmasına Havale denilmektedir ve bu işlem hızlı bir şekilde yapılıyor. Ancak EFT işlemi farklı bankalar arasında yapıldığı için zaman almaktadır. EFT’nin açılımının ne olacağına bakacak olacaksak Elektronik Fon Transferidir.

   EFT NASIL GERÇEKLEŞİR?

   EFT işlemi yapmak için para gönderilecek kişinin hesap numarası ya da IBAN numarası gerekmektedir. EFT işlemleri mobil bankacılık, internet bankacılığı ve banka şubeleri üzerinden yapılmaktadır.

   İnternet şubesi üzerinden EFT işlemi yapmak için müşterisi olduğunuz bankanın internet şubesine giriş yapmak gerekir. Giriş yaptıktan sonra para transferi işlemleri bölümünden EFT bölümünü seçmek gerekir. Sonrasında para gönderilecek kişinin adı ve soyadını yazmak gerekir. Bir sonraki adımda ise para gönderilecek kişinin hesap numarası ya da IBAN numarası bilgilerini girmek gerekir. En adımda gönderilecek tutar ile birlikte açıklama kısmına not yazmak gerekir. Onay verdikten sonra hesapta yeterli tutar varsa para transfer işlemi gerçekleşir.

   BANKALARIN EFT SAATLERİ

   ALTERNATİF BANK

   Alternatif Bank bankalar arası EFT işlemi 09.00 – 17.00 saatleri arasında gerçekleşiyor.

   AKBANK

   Akbank bankalar arası EFT işlemi 09.00 – 17.00 saatleri arasında gerçekleşiyor.

   ANADOLU BANK

   Anadolu bank bankalar arası EFT işlemi 09.00 – 17.15 saatleri arasında gerçekleşiyor.

   ALBARAKA TÜRK

   Albaraka Türk bankalar arası EFT işlemi 09.00 – 17.00 saatleri arasında gerçekleşiyor.

   BURGAN BANK

   Burgar Bank bankalar arası EFT işlemi 09.00 – 16.30 saatleri arasında gerçekleşiyor.

   QNB FİNANSBANK

   QNB Finansbank bankalar EFT işlemi 09.00 – 17.00 saatleri arasında gerçekleşiyor.

   DENİZBANK

   Denizbank bankalar arası EFT işlemi 09.00 – 16.30 saatleri arasında gerçekleşiyor.

    

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.