Kesin onaylı kredi nasıl çekilir?

   21.10.2020
   Kesin onaylı kredi nasıl çekilir?

   Vatandaşların nakit ihtiyaçlarını gidermek için bankaların klasik nakit çözümleri arasında krediler bulunmaktadır. Ancak kredi çekmek için de bazı kriterler bulunuyor. Bu kriterlere göre değerlendirmeler yapılıyor ve uygun görülürse kredi çekme işlemi gerçekleşiyor. Peki kesin kredi nasıl çekilir?

   Kredi çekmek her ne kadar kolay gibi görünüyor olsa da gelir belgesi, kredi notu gibi kritik durumlar devreye sokulduğu için iş zorlaşabiliyor. Kesin onaylı kredi çekmek mümkün mü? Kesin onaylı kredi nasıl çekilir?

   Kesin onaylı kredi aslında ihtiyaç kredisinden farklı bir kredi değildir. Buna rağmen kesinlik durumu kişinin durumundan kaynaklanmaktadır. Bankanın kendi kredi müşterisi olunduğu zaman kredi notu ve gelir durumu zaten bilinen kişiler için anında kesin olarak kredi verilme imkanı en üst seviyeye çıkıyor.

   Genellikle mobil bankacılık ve internet bankacılığı kullanan müşteriler online olarak başvuruları yapan kişiler kredi notu yüksek olduğu takdirde kredi hemen kişinin hesabına tanımlanıyor. Bu durum hiçbir uğraş gerektirmeden yapıldığı için kesin onaylı kredi olarak müşterilerin karşısına çıkıyor. Çoğunlukla düşük limitli krediler anında kredi olarak tanımlanmaktadır.

   KESİN ONAYLI KREDİ NASIL ÇEKİLİR?

   Bankalar kredi notu yüksek müşteriler için anında kredi ve anında başvuru seçeneği bulunuyor. Anında kredi başvurusu yapmak için online olarak ister internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden yapılmaktadır. Eğer başvuru yapılan bankanın müşterisi olmanız durumunda ise başvuru onaylandığında SMS ya da e-mail olarak talep edildiğinde tutar kişinin hesabına yatırılır. Bankanın müşterisi olunmadığı takdirde ise şubeyi ziyaret etmek gerekir.

   Kesin onaylı krediden faydalanmak için başvuru yapılan bankanın başvuru şartlarını taşıyor olması gerekir. Genellikle bankalar 50 bin TL olarak verilen üst limit üzerinden yapılan başvuruları gelir durumu ve kredi notuna göre daha düşük limit olarak onaylanabiliyor.

   Daha önce ödemelerinde sıkıntısı olmayan müşteriler ve kredi notu yüksek müşteriler için herhangi bir sorun olmadan anında kredi başvurusu yapılmaktadır. Aynı zamanda bankalar gelir belgesi ile birlikte bir güvenceye mutlaka ihtiyaç duyarlar.

   En hızlı geri dönüş yapan ve en fazla tercih edilen bankalar şu şekildedir.

   • İş Bankası
   • Akbank
   • Vakıfbank
   • Yapı Kredi
   • Halk Bank
   • ING
   • Fibabanka
   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.