Kredi başvuru sorgulaması nasıl yapılır?

   20.10.2020
   Kredi başvuru sorgulaması nasıl yapılır?

   Nakit ihtiyaçlarını karşılamak için kredi başvurusunda bulunan kişiler başvurularının onaylanıp onaylanmadığını öğrenmek için bir süre beklemeleri gerekiyor. Kredi başvurusu ile ilgili tüm detaylara içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

   Kredi başvurusu sonuçlarını sorgulamak için pek çok çeşitli ve oldukça kolay yöntemler bulunuyor. Buna göre kişi için en kolay en ulaşabilir yöntemlerle sorgulanabilir.

   KREDİ BAŞVURUSU SORGULAMA DA 5 YÖNTEM

   Konut sahibi olmak isteyenlerin kredi başvuruları daha uzun bir inceleme süresi bulunuyor. Kullanıcıların başvurularının sonucu merak ediliyor. 5 farklı iletişim aracından faydalanarak kredi başvurusu sırasında bir adım önde olarak kararları daha hızlı vermek kişinin elinde. Bu yöntemler şu şekilde telefon, internet, ATM, SMS ve banka şubesi olarak sıralanabilir. Sorgulamanın detayları şu şekildedir.

   İNTERNET ÜZERİNDEN KREDİ SORGULAMA

   Kredi başvurusu yapılan internet sitesi üzerinden ilgili alanlarda yer alan başvuru sonucu alanından kişiye verilen referans numarası ile birlikte sorgulama yapmak oldukça kolay. Bunu yapmak için kişinin yapması gereken TC kimlik numarası ve telefon numarasının olması yeterli ilgini bankanın internet sitesi üzerinden giriş yaparak anında kredi durumu sorgulanabilir.

   TELEFON ÜZERİNDEN KREDİ SORGULAMA

   İnternet üzerinden yapılan sorgulama işlemine benzer şekilde kredi başvurusu yapılan banka ile iletişime geçilerek bankanın müşterisi olunmasa bile TC kimlik numarası ile birlikte müşteri hizmetlerinden yardım alınarak kredi başvurusu sorgulanabilir.

   ŞUBE ÜZERİNDEN KREDİ SORGULAMA

   Kredi başvurusunu sorgulamak için internet ve telefon üzerinden imkanı olmayan kişiler kredi başvurusu yapılan bankanın şubesine gidilerek kredi başvuru aşamaları ile ilgili detaylı bilgi alınabilir.

   ATM ÜZERİNDEN KREDİ SORGULAMA

   Kredi başvurusu yapılan bankanın ATM üzerinden kartsız işlemleri menüsü üzerinden başvuru sorgulama yapmak mümkündür. Talep edilen bilgiler bankadan bankaya değişiklik göstermekle birlikte genellikle TC kimlik numarası istenmektedir.

   SMS İLE KREDİ SORGULAMA

   Kredi başvurusunun durumu ile ilgili bilgi almak isteyen kişiler kolaylıkla cep telefonu kullanılarak bankaya gönderilen SMS ile de bilgi alabilirler. Bunun içinde kişinin TC kimlik numarası ile birlikte başvuru sırasında verilen referans numarası ile birlikte kredi başvurusunun onaylanıp onaylanmadığı ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

   TC KİMLİK NUMARASI İLE KREDİ BAŞVURUSU

   Bütün bankalar üzerinden TC kimlik numarası ile birlikte kredi başvurusu kabul edilmektedir. Bunun pek çok olumlu yanı bulunmaktadır.

   • Bankalarda sıra beklemek zorunda kalmadan işinizi halledebilirsiniz.
   • En düşük faiz imkanlarından faydalanabilirsiniz.
   • Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar sistemi kullandığı için evrak işlerine takılmadan kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.
   • Kefil olmadan başvuruda bulunabilirsiniz.
   • Başvuru aşamasında zaman kaybı yaşamazsınız.
   • Hafta sonu bile olsa ihtiyaç kredisi kullanmanız mümkün olur.

    

    

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.