Kolay kredi kartı veren bankalar hangisi?

   16.10.2020
   Kolay kredi kartı veren bankalar hangisi?

   Bankaları kredi kartı vermek için bir takım şartları bulunuyor olsa da tüketiciler kolay ve hızlı bir şekilde kredi kartı almanın yollarını araştırıyor. En kolay kredi kartı veren bankalar hangisidir? İşte en kolay kredi kartı veren bankaların listesi…

   Tıpke kredi başvurusunda olduğu gibi kredi kartı başvurusu sırasında da bankalar müşterilerinden belgelenebilir gelir talep etmektedirler. Belgelenebilir gelir ne yazık ki tek başına geçerli bir kredi kartı almak belgesi değil bunun yanı sıra kredi notunun da belli bir seviyede olması kişinin kredi sicilinin temiz olması gerekmektedir. Kişi çalışmıyor olsa bile kredi kartı alma ihtimali bulunuyor ancak kredi sicili bozuk olduğu takdirde kişinin kredi kartı alma ihtimali sadece bir hayal oluyor.

   Kişinin bankaya yaptığı kredi kartı başvurusunu onaylamak sadece bankanın insiyatifine kalmış bir durum ancak kişinin finans geçmişine bağlı olmuş olsa bile bazı bankalardan kredi kartı almak çok daha kolay. Anında kredi kartı olarak bilinen kolay kredi kartı başvurusu için kişinin belge toplamasına gerek yoktur. En kolay kredi kartı veren bankalar ise şunlardır.

   • Yapı Kredi Worldcard
   • ING Bonus Anında Kart
   • Akbank Axess Kredi Kartı
   • Garanti BBVA Bonus Kredi Kartı

   KREDİ KARTI İÇİN KREDİ NOTU KAÇ OLMALI

   Kredi ve kredi kartı için önemli bir değerlendirme faktörü olarak kabul edilen kredi notu kişinin bugün ve geçmişteki finansal performansını gösteren bir değerdir. Bankalar kredi notu yardımı ile kişinin ödeme alışkanlıklarını ve mevcut durumda ödeme yapıp yapmayacağı ile ilgili fikir vermiş oluyor.

   Yapılan kredi kartı başvurusunun onaylanabilmesi için kredi notunun kaç olması gerektiği ile ilgili net bir rakam yoktur ve bankadan bankaya değişiklik göstermektedir ancak kabul görmüş standartlara göre kredi notunun iyi kabul edilmesi için en az 1500 olması gerekir. Kredi notunun 1500’ün altında olması kredi ve kredi kartı başvurusunun kesinlikle onaylanmaz anlamına gelmiyor ancak 1500’ün üzerinde olması durumunda başvurunun onaylanması ihtimali yükseliyor.

    

   Kredi Notu                                                                         Başvurunun Onaylanma Olasılığı

   1-900                                                                                         Düşük

   901-1200                                                                          Gelire bağlı olarak orta ya da düşük

   1201-1499                                                                               Orta

   1500-1900                                                                             Yüksek

    

   Kredi ve kredi kartı ile ilgili kesin bir sonuç almak için en yakın banka şubesine gidip kredi notunuz ve kredi verilmesi ile ilgili durumu konuşup detaylı bilgi alabilirsiniz.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.