İkinci el araçlar nasıl indirimli alınır?

   13.10.2020
   İkinci el araçlar nasıl indirimli alınır?

   E-İhale, Online ihale ya da Elektronik İhale sistemi ile B2B alanında kullanılan bir satın almak yöntemidir. Bu hizmet bir alıcı şirketin ve ona mal ya da hizmet satmak isteyen birden çok şirketin olduğu durumlar için kullanılmaktadır. Otomobil sektöründe üretim koronavirüs salgını nedeni ile durdu ve bu durum ikinci el otomobile yönelmeye neden oldu. Fakat ikinci ele olan talebin artması nedeni ile ikinci el araçlar sıfır otomobillerin de üzerine çıkan fiyatlara sahip oldu. Araç almak isteyen ancak kısıtlı bütçeye sahip olan kişiler ucuz araba arayışına girdiler. Peki uygun ikinci el araç nasıl alınır? İkinci el araçlar nasıl indirimli alınır? İşte yüzde 50 daha ucuza ikinci el araç almanın detayları…

   Otomobil sektöründe 2. El araçlar el yakmaya devam ediyor. Vatandaşlar ise daha uyguna araç sahibi olmak için çözüm yolları aramaya başladı. Bu durumda e ihale ile otomobil almak daha mantıklı bir hal alıyor. Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde başlayan ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören e ihale 2020 yılında en fazla ilgi gördüğü yıl oldu. E-ihale sistemi ile birlikte Ticaret Bakanlığı bünyesinde yer alan araçların satışına devam ediyor. Kullanılabilecek araçların yanı sıra parça olarak da kullanılabilecek araçlar bulunmaktadır. Ticaret Bakanlığı gümrüklerde el konulan araçları ekonomiye kazandırmak amacı ile e-ihale sistemi üzerinden satışa sunuyor. İhale sonrasında piyasasının altında elde edilen araçların gerekli işlemlerin yapılmasının ardından trafiğe çıkmasına izin veriliyor.

   İşte ihale ile satılan araçların fiyatları:

   Lincoln Limuzin

   İhale başlangıç tutarı: 300 bin lira

   Hummer

   İhale başlangıç tutarı: 300 bin lira

   Mercedes C220 CDI

   İhale başlangıç tutarı: 150 bin lira

   Audi A4

   İhale başlangıç tutarı: 82 bin 500 lira

   Peugeot 407 SW

   İhale başlangıç tutarı: 60 bin lira

   Peugeot Partner

   İhale başlangıç tutarı: 12 bin lira

   Opel Vectra

   İhale başlangıç tutarı: 16 bin 875 lira

   E-İHALE GİRİŞ NASIL YAPILIR?

   E-ihale sistemini kullanmak için öncelikle http://www.eihale.gov.tr/ adresine giderek üye ol butonuna gidip üye girişi yapılması gerekir böyle kişi kendi kullanıcısını oluşturur ve e ihale sistemini kullanabilir.

   Bunun yanı sıra kişi e-devlet sistemi üzerinden de TC kimlik numarası ve şifresini de girerek sisteme giriş yapabilir.

   İhale başlangıç bedeli araçlar için satışa esas bedelin yüzde 75’idir. Satın alma işlemi ihaleye yönelik şartlar okunarak gerçekleşiyor.

   İhalede araçların başlangıç bedeli araç için satışa esas olan bedelin yüzde 75’idir.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.