Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak?

   28.08.2020
   Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak?

   Korona virüs tedbirleri kapsamında çalışanların maddi anlamda sıkıntı yaşamalarının önüne geçmek için devlet tarafından bir takım önlemler alındı. Bu önlemlerden birisi de kısa çalışma ödeneği oldu.  Peki Ağustos ayı kısa çalışma ödeneği ödemeleri ne zaman yatırılacak? İşte detaylar…

   Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ağustos ayı kısa çalışma ödeneği ödemelerinin işsizlik maaşları ile birlikte 3 Eylül tarihinden itibaren kişilerin hesaplarına yatırılacağını duyurdu.

   İşsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneği Ağustos ayı ödemelerine ilişkin açıklamada bulunan  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ödemelerinin kişilerin TC kimlik numaralarının son hanesine göre 3 Eylül tarihinden itibaren banka hesap numaralarına yatırılacağını duyurdu.

   Sistemde banka bilgisi kayıtlı bulunmayan vatandaşlar ise ödemelerini PTT şubesine giderek alabilecekler.  PTT şubesine kimliği ile giden vatandaşlar ödemelerini hemen çekebilecekler. TC kimlik numarasının son hanesi 0,2 ve 4 olan vatandaşlar 3 Eylül tarihinde, 6 ile 8 olan 4 Eylül tarihinde ödemelerini alabilecekler.

   Kısa çalışma ödeneği Eylül ayı ve sonrasında tekrar yapılacak mı? Pek çok vatandaş tarafından virüsün etkilerinin hala devam etmesinden dolayı kısa çalışma ödeneğinin devam edip etmeyeceği büyük merak konusu. Şu zamana kadar yetkili isimlerden uzatıldığına dair bir bilgi gelmedi. Ancak virüse karşı alınan tedbirlerin de artması ile birlikte ön görüler ödemelerinin uzayacağı yönünde. Kısa süre içerisinde yetkili isimlerden konu ile ilgili bir açıklama geldiği takdirde haberlerimizde mutlaka yer alacaktır.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.