Herkese 903 TL maaş mı verilecek?

   26.08.2020
   Herkese 903 TL maaş mı verilecek?

   Koronavirüs salgını nedeni ile vatandaşların ekonomik anlamda rahatlaması için sosyal yardımlar yapılmaya devam ediliyor. Yapılan yeni açıklama ile birlikte aylık 960 TL’lik destek ödemelerine devam edileceği ilan edildi. bunun için vatandaşların yeniden başvuru yapmaları gerekecek. Peki kimler bu yardımdan faydalanabiliyor?

   Vakıflar genel müdürlüğü tarafından pandemi sürecinde verilen sosyal yardımlar hız kazandı.  Destek ödemelerinden faydalanmak için belli şartları sağlıyor olmak yeterli. Halk arasında fakirlik maaşı gibi adlarla geçen bu ödemeler ihtiyaç sahibi ailelere aylık ihtiyaçlarını karşılamak için düzenli olarak gerçekleştiriliyor. Tüm bunların yanı sıra bir kere maaş almaya hak kazanan kişi için ömür boyu ihtiyaçlarını karşılaması için düzenli olarak her ay ödemeleri gerçekleşiyor.

   Bu destek ödemelerinin yapılabilmesi için belli şartların sağlanıyor olması yeterli. İhtiyaç sahibi insanların ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına her ay düzenli olarak yapılan bu ödemeler Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılıyor. Bir kez maaş almaya hak kazanan bu kişiler ömür boyu bu destekten faydalanması için her ay düzenli olarak ödemeleri yapılıyor.

   KİMLER BU MAAŞTAN FAYDALANABİLİYOR?

   Her ilçede bulunan Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne bağlı birimlere kişilerin giderek resmi müracaatta bulunması gerekir. Ancak bu imkandan faydalanabilmek için de belli şartları sağlıyor olmaları gerekir. Başvuru formunu doldurup her ay düzenli ödeme almaya hak kazanacak olan vatandaşların öncelikle;

   TC vatandaşı olması gerekir.

   18 yaşını doldurmuş olmalı

   Muhtaç aylığı kapsamında 18 yaşını doldurmamış engelli bir kişiye sahip olması

   Evde geçimi sağlayacak kişinin vefat etmesi

   Gazi veya şehit yakını olmanı

   Eşinden boşanmış veya eşinin ölmüş olması

   Herhangi bir şekilde sosyal güvencesi olmayan yaşlıya bakan ailelere

   Okula giden küçük çocukları olan ailelere

   Ekonomik olarak zorluk yaşayan ailelere bu ödemeler yapılmaktadır.

   Maddi olanakları olmadığı için temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ailelere verilen yardımları veren bir diğer kurum ise Vakıflar Genel Müdürlüğü’dür. Vakıflar Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan fakir fonu adı altında başvuru da bulunan ailelerin durumu incelendikten sonra uygun görülen ihtiyaç sahibi ailelere maddi para yardımında bulunuluyor. Yapılan incelemeler ve denetlemeler sonucunda kişi uygun görülürse fakir fonu üzerinden düzenli olarak aylık almaya hak kazanır.

   Koronavirüs salgını sürecinde bir çok kurum tarafından yardımlar yapılmaya başlandı ve hala devam ediyor. Bunlar maddi yardımlar olduğu gibi gıda, erzak gibi temel ihtiyaçlarda ulaştırıldı.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.