Sosyal destek ödemeleri başlıyor

   24.08.2020
   Sosyal destek ödemeleri başlıyor

   Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada koronavirüs salgını ile birlikte 5 nakdi sosyal destek programı ile birlikte yaklaşık 157 bin aileye 90.1 milyon TL ödeme yapılacağını ifade etti.

   Ağustos ayına ilişkin, eşi vefat eden kadınlara, muhtaç asker aileleri ve çocuklarına, kronik rahatsızlığı olanlara ve yetim/öksüzlere yönelik yapılacak sosyal yardım ödemeleri 24 Ağustos tarihinden başlayacak.

   Yapılan yardımlara yönelik önemli açıklamalarda bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, zorunlu askerlik görevini yapan ihtiyaç sahibi er ve erbaşların ailelerine aylık 400 TL olmak üzere 2 aylık dönemlerde 800 TL destek verdiklerini ifade etti 24 bin ailenin sahibinin hesabına 16,9 milyon yatırılacağını ifade etti.

   ASKER ÇOCUKLARINA DESTEK

   Muhtaç asker çocuklarına yönelik yardım programında aylık ödeme tutarında yüzde 50 gibi bir artışa giderek 100 TL’den 150 TL’ye çıkarıldığını ifade eden Bakan Selçuki ödemelerin 2 aylık periyotlar halinde 300 TL olarak düzenli nakdi yardım yaptıklarını buna bağlı olarak bu ay 1.200 ihtiyaç sahibine 284 bin ödeme yapılacağının bilgisini verdi.

   ETİKETLER:
   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.