Büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları

   23.07.2020
   Büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları

   Kurban bayramına sayılı günler kala kurban ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşların en çok araştırma yaptığı konulardan birisi de büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları oluyor. İslam dini için önemli ibadetler arasında yer alan kurban bayramı için bu yıl da kurbanlık fiyatları en fazla araştırılan konular arasında oldu. Peki 2020 büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları ne oldu?

   31 Temmuz ile 3 Ağustos tarihleri arasına denk gelen kurban bayramı, bu yılda milyonlarca kişinin ibadetini yerine getirmek için kurbanlık fiyatları en fazla araştırılan konular arasında yerini aldı. Özellikle Carrefour, Migros ve A101 kurbanlık fiyatları bu yıl en çok araştırılan konulardan oldu. A101, Migros, Carrefour kurbanlık fiyatları kaç TL? İşte kurbanlık fiyatları ile ilgili detaylar…

   KURBANLIK FİYATLARI NE KADAR?

   Kurban bayramının yaklaşması ile birlikte pek çok ilde kurban pazarları kurulmaya başlandı. Kurban ibadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatlarını merak ediyor. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından yurt içi ve yurt dışı kurban vekaleti fiyatlarını açıkladı. Yurt dışı kurban vekaleti 825 TL iken yurt içi kurban vekaleti 975 TL olarak belirlendi.

   MİGROS KURBALIK FİYATLARI

   BÜYÜKBAŞ 1/7 HİSSE

   1/7 Büyükbaş Kurbanlık (En Az 21 KG) Kemiksiz et

   1.825,00 TL

   KÜÇÜKBAŞ

   Koç Kurbanlık (En Az 16 KG) kemikli et

   1585,00 TL

   Koç Kurbanlık (En Az 12 KG) kemikli et

   1.445,00 TL

   CARREFOURSA KURBALIK FİYATLARI

   BÜYÜKBAŞ 1/7 HİSSE

   1.690,00 TL

   Koç Kurbanlık (En Az 18 KG)

   1540,00 TL

   Ödemeler Axcess ile yapıldığı takdirde anında 100 TL indirim yapılacak olup kurbanlıklar ise 4 gün içerisinde teslim edilecek.

   A101 KURBANLIK FİYATLARI

   BÜYÜKBAŞ 1/7 HİSSE

   1/7 Büyükbaş Kurbanlık (En Az 20 KG)

   1.495,00 TL

   (Büyükbaş kurbanlıklarda hisse kemiksiz ve en az 20 kg olmaktadır?

   Büyükbaşta hisse oranı ise 1/7 olarak belirlenmiştir.

   Kurban sahipleri adına deri, kelle, işkembe, paça ve bağırsaklar Türk Hava Kurumuna bağışlanacaktır. Yapılan bağışların makbuzları ise kurban kutularının içerisinde kurban sahiplerine gönderilecektir. Kurbanlık danalara ait ciğer, yürek ve böbrekler her koli için 1/7 oranında hisseye göre pay edilerek konulacaktır.

   Kurbanlık Karaman koç ise en az 16 kg 1.295,00 TL olarak satışa sunulmaktadır.

   Pandemi süreci nedeni ile pek çok vatandaş kurban pazarlarına gitmeden online olarak vekaletlerini verip kurbanlarının ellerine kalabalık ortama girmeden kimse ile temas etmeden ulaşmasını istiyor. Buna bağlı olarak bu yıl en fazla araştırılan konular arasında Carrefour, Migros ve A101 gibi eve teslim kurbanlık yer alıyor.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.