Kısa çalışma ödenekleri ne zaman yatacak?

      20.07.2020
      Kısa çalışma ödenekleri ne zaman yatacak?

      Kısa çalışma ödeneği bayram sürecinden ne zaman yatırılacağı büyük merak konusu oldu. Vatandaşların merakla beklediği işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri kurban bayramının Temmuz ayının sonuna gelmesi nedeni ile ödemelerinin erken yapılacağı duyuruldu. Peki kısa çalışma ödenekleri ne zaman yatırılacak? İşte kısa çalışma ödeneği ile ilgili detaylar…

      Kurban bayramı döneminin gelmesi ile birlikte kişilerin maddi sıkıntılarını en az seviyeye çekmek için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Temmuz ayına ilişkin işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödemelerinin 27 ile 29 Temmuz tarihleri arasında yatırılacağını açıkladı.

      Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Temmuz ayına yönelik işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödemelerinin 27 Temmuz tarihinden itibaren hesaplarına yatırılacağını belirtti. 5 Ağustos’ta ödemeleri yapılması beklenen işsizlik ve kısa çalışma ödeneklerinin erkene alındığını ifade eden Bakan Selçuk, bayram öncesinde ödemelerin vatandaşlara ulaşacağını açıkladı. 27 Temmuz’dan itibaren yapılacak ödemeler TC kimlik numaralarının son hanelerine göre kişilerin banka hesaplarına yatırılacağını ifade etti.

      Sistemde banka hesap bilgileri olmayan vatandaşların ise ödemeleri PTT’ye yatırılacak ve kişiler kimlikleri ile birlikte ödemelerini alabilecekler. TC kimlik numaralarının son hanesi 0 ve 2 olanlar 27 Temmuz tarihinde, 4 ile 6 olanların ise 28 Temmuz tarihinde, 8 olanların ise 29 Temmuz tarihinde ödemeleri gerçekleşecek.

      KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NEDİR?

      Koronavirüs salgının ülkemizde görülmesi ile birlikte iş verenlerin süreci en az hasarla atlatabilmeleri için işçileri işten çıkarmadan devlet tarafından kişilere verilen ödenek. Kısa çalışma ödeneğinde kişilerin bir ay içerisinde sigortasız oldukları gün için verilen ödenektir. Verilecek miktar ise kişinin aldığı maaş limitine göre değişiklik göstermektedir.

      Kısa çalışma ödeneklerinin bu ay son bulacağı açıklanmıştı. Ödemelerin önümüzdeki ayda da devam edip etmeyeceği büyük merak konusu. İlerleyen günlerde konu ile ilgili bir açıklama geldiğinde mutlaka haberlerimizde yer verilecektir.

      YAZAR BİLGİSİ
      YORUMLAR

      Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.