Halkbank eczacı ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

   18.07.2020
   Halkbank eczacı ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

   Halkbank, eczacılara ve eczanelere bağlı olarak çalışan müşterilerine özel ihtiyaç kredisi desteği vermektedir.
   Eczacıların ve eczanelere bağlı olarak çalışan müşterilerinin tüm nakit ihtiyaçları için, aylık yüzde 1,05’ten başlayan faiz oranları, 60 aya kadar vade ve esnek ödeme seçenekleriyle ihtiyaç kredisi vermektedir. Peki, Halkbank eczacı ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? Halkbank eczacı ihtiyaç kredisi başvurusu şartları nelerdir? Eczacı ihtiyaç kredisi faiz oranları ve kredi tutarları ne kadar? Tüm detaylar haberimizde…

   HALKBANK ECZACI İHTİYAÇ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

   Halkbank eczacı ihtiyaç kredisinin özellikleri aşağıdaki gibidir:

   • Eczacı ihtiyaç kredisinden sadece Eczacılar ve eczanelere bağlı olarak çalışan Halkbank müşterileri yararlanabilir.
   • Kredi tutarı maksimum 100.000 liraya kadar kullanılabilmektedir.
   • Kredi faiz oranı aylık yüzde 1,05’ten başlamaktadır.
   • Kredi vadesi maksimum 60 ayla sınırlıdır.
   • Kredi ödemeleri; azlık eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli ve serbest ödemeli olarak yapılabilmektedir.

   HALKBANK ECZACI İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

   • Eczacı ihtiyaç kredisi başvuru formu,
   • Başvurucuya ait Nüfuz cüzdanı veya Kimlik kartı fotokopisi,
   • Eczane işletmesi ruhsatı,
   • Eczacı kartı,
   • Gelir belgesi,
   • Kredi teminatı olarak talep edilebilecek gayrimenkul tapusu.

   ECZACI İHTİYAÇ KREDİSİ ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

   Eczacı ihtiyaç kredisi faiz oranları ve kredi maliyetleri, kredi tahsis ücretinin ödenip ödenmemesine göre değişiklik göstermektedir. Kredi tutarı ve tahsis ücreti alınıp alınmamasına göre ödeme tablosu aşağıdaki gibidir:

   • 15.000 lira kredi tutarı, 60 ay vade ve 78,75 lira kredi tahsis ücreti için; aylık yüzde 1,05 faiz oranı, 375,79 aylık geri ödeme tutarı ve yüzde 16,4878 yıllık maliyet oranı olarak hesaplanmaktadır.

   • 15.000 lira kredi tutarı, 60 ay vade ve ücretsiz kredi tahsisatı için; aylık yüzde 1,10 faiz oranı, 363,50 lira aylık geri ödeme tutarı ve yüzde 17,0421 yıllık maliyet oranı olarak hesaplanmaktadır.

   Kredi tahsis ücretli kredi faiz oranı aylık yüzde 0,5 daha uygun olarak kullandırılmaktadır.

   • 50.000 lira kredi tutarı, 60 ay vade ve 262,65 lira kredi tahsisatı için; aylık yüzde 1,05 faiz oranı, 1.192,65 lira aylık geri ödeme tutarı ve yüzde 16,4878 yıllık maliyet oranı olarak hesaplanmaktadır.

   • 50.000 lira kredi tutarı, 60 ay vade ve ücretsiz kredi tahsisatı için; aylık yüzde 1,10 faiz oranı, 1.211,66 lira aylık geri ödeme tutarı ve yüzde 14,0421 yıllık maliyet oranı olarak hesaplanmaktadır.

   Yıllık toplam maliyet oranı; faiz, tahsis ücreti ve vergileri kapsamakta olup örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır.
   Tahsis ücretine yüzde 5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) dahil edilmiştir.
   Söz konusu faiz oranları; Halkbank üzerinden en az kredi taksit tutarı kadar açık hesap açtırmayı, hayat sigortası yaptırmayı, 2 adet otomatik ödeme talimatı vermeyi ve Halkbank Eczacı Paraf Kredi Kartını talep eden müşteriler için geçerlidir.
   Hayat sigortası primi; müşterinin yaşı, cinsiyeti ve kredi tutarına bağlı olarak değişmekte olup, 15.000 lira ve 60 ay vadeli kredi kullanan 35 yaşında erkek müşteri için bir yıllık sigorta primi 46,67 liradır.
   Halkbank, gerektiğinde kredi şartlarında değişiklik yapma ve kredi kullandırımını durdurma hakkını saklı tutar.

   HALKBANK ECZACI İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

   Halkbank eczacı ihtiyaç kredisi başvurusu banka şubeleri üzerinden şahsen yapılmaktadır. Başvuru için öncelikle talep edilecek belgelerin temin edilmesi gerekmektedir. Söz konusu başvuru belgeleriyle birlikte herhangi bir Halkbank şubesine gidilir. Banka yetkilisine Eczacı ihtiyaç kredisi başvurusu yapılacağı söylenir. Yetkilinin vereceği kredi başvurusu formu doldurularak imzalanır. İmzalanan form diğer belgelerle birlikte banka şubesine teslim edilir. Ön inceleme sonrası talep işleme konur ve kredi başvuru işlemi tamamlanmış olur. Başvuru sonucu en kısa süre içerisinde müşteriye bildirilir. Talep edilen kredinin onaylanması durumunda, banka şubesinden nakit olarak alınabilir veya verilecek herhangi bir vadesiz hesaba aktarılabilir.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.