Emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?

   15.07.2020
   Emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?

   Kurban Bayramı’na çok az bir zaman kalan emekliler ne zaman ikramiye alacaklarını araştırmaya başladı. Milyonlarca emeklinin gözü Kurban Bayramı’nda verilecek ikramiyelerde. Peki Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak?

   Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi emeklilere Kurban Bayramı’nda da emeklilere ödenecek ikramiye miktarı bin TL olacağı açıklandı. Bayram ikramiyelerini emekliler maaşlarını aldıkları bankalar üzerinden alabilecekler. 12 milyona yakın emeklinin merakla bayram ikramiyelerinde tarih yaklaşıyor. 31 Temmuz tarihinde olacak Kurban Bayramı öncesinde emeklilere bayram ikramiyelerinin ne zaman yatacağı belli oldu.

   BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATIRILACAK?

   Zamlı temmuz ayı maaşı ile birlikte Kurban Bayramı ikramiyelerinin ne zaman verileceğini Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıkladı. Emekli ikramiyeleri SSK emeklileri için 17 ile 26 Temmuz tarihleri arasında, Bağkur emeklilerinin 25 ile 28 Temmuz tarihleri arasında maaş ödeme günlerinde emeklilerin hesaplarına yatırılacağını açıklandı.

   FARKLAR DA O TARİHTE YATACAK

   Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk emekli sandığı kapsamında olan vatandaşların ağustos ayına yönelik maaşlarının, Kurban Bayramına denk gelmesi nedeni ile Temmuz ayında meydana gelen farkın, ağustos maaşlarının ve Kurban Bayramına yönelik ikramiyelerin birlikte ödeneceğini ifade etti.

   Buna bağlı olarak Ziraat Bankası üzerinden her ayın 1 ile 2’si arasında maaşlarını alanlar 28 Temmuz tarihinde, 3, 4 ve 5 günlerinde maaşlarını alanlar ise 29 Temmuz tarihinde ödemelerini alacaklar. Maaşlarını diğer bankalardan alan emekliler ise 28 Temmuz tarihinde ödemelerini alacaklar.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.