Garanti BBVA KOBİ ihtiyaç kredisine nasıl başvurulur?

   14.07.2020
   Garanti BBVA KOBİ ihtiyaç kredisine nasıl başvurulur?

   Garanti BBVA, Esnaf ve KOBİ’lerin her türlü finansman, yatırım ve bireysel ihtiyaçları için uygun faiz oranlı, esnek ödeme planlı ve 36 aya varan vade seçenekleriyle ihtiyaç kredisi vermektedir.
   Müşterisi olsun olmasın tüm Esnaf ve KOBİ’ler için sağlanan ihtiyaç kredisi için başvurular da çok kolay. Banka müşterisi olanlar şubeye girmeden internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden başvuru yapabilirken, banka müşterisi olmayanlar herhangi bir Garanti BBVA şubesine giderek kolayca başvuru yapabilirler. Peki, Garanti BBVA KOBİ ihtiyaç kredisine nasıl başvurulur? Garanti BBVA KOBİ ihtiyaç başvurusu için gerekli belgeler nelerdir? KOBİ ihtiyaç kredisi özellikleri nelerdir? Tüm detaylar haberimizde…

   GARANTİ BBVA KOBİ İHTİYAÇ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

   Garanti BBVA KOBİ ihtiyaç kredisi özellikleri aşağıdaki gibidir:

   • İhtiyaç kredisinden şahıs firmaları ve tüzel firmalar yararlanabilir.
   • Ticari taksitli kredi başvurusu için belge talep edilebilir.
   • Ticari kredi örnek ödeme tablosu eşit taksitli kredi seçeneğine göre hesaplanır.
   • KOBİ ihtiyaç kredisi vadesi minimum 1 ay maksimum 36 aydır.
   • KOBİ ihtiyaç kredi tutarı, Garanti BBVA şubeleri üzerinden yapılacak olan kredi kullanımı için alt limiti 1.000 lira olup, üst limiti bulunmamaktadır.
   • Garanti BBVA Mobil veya Garanti BBVA İnternet Bankacılığı üzerinden yapılacak olan KOBİ ihtiyaç kredisi kullanımı için kredi alt limiti 1.000 lira olup üst limiti 100.000 liradır.
   • Krediler aylık eşit taksitli olarak kullandırılır.
   • Şahıs işletmesi KOBİ’ler, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı, Garanti BBVA Mobil veya Garantibbva.com.tr’den taksitli ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirler.
   • Tarım sektöründe faaliyet gösteren “Çiftçi” belgesine sahip müşteriler ve tüzel KOBİ müşterileri Garanti BBVA İnternet Bankacılığı, Garanti BBVA Mobil veya Garantibbva.com.tr’den KOBİ İhtiyaç Kredisi başvurusunda bulunamazlar.
   • Kredi başvurusunda belge talep edilebilir.
   • Belge taleplerinin tümünde ve müşterinin banka acentesi dışında bir şirketten sigorta yaptırmak istemesi durumunda bankaya gelerek kredi işlemlerini tamamlaması gerekmektedir.
   • Kredi başvuruları, banka tarafından yapılacak nihai değerlendirme sonucu herhangi bir olumsuz duruma rastlanmaması kaydıyla kesin onaya dönüştürülmektedir.
   • Başvuruların onaylanma durumu müşterinin kredi risklilik durumuna göre değişebilir.
   • Faiz oranları, ücretler ve talep edilen kredi tutarı piyasa koşullarına göre değişiklik gösterebilir.
   • Banka faiz oranını, ücret tutarlarını, vadeyi, kampanya tarihlerini ve şartlarını değiştirme hakkını saklı tutar.
   • Garanti BBVA Mobil ya da İnternet üzerinden başvuru yapılabilmesi için, başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, Garanti BBVA müşterisi olması, Banka sisteminde nüfus cüzdanı bilgileri, bankacılık hizmet sözleşmesi ve imzasının bulunması gerekmektedir.

   GARANTİ BBVA KOBİ İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

   Garanti BBVA KOBİ ihtiyaç kredisine başvurular, bankanın müşterisi olup olmamaya göre değişiklik gösterir.
   Banka müşterileri, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı, Garanti BBVA Mobil Bankacılık, İnternet sitesi üzerinden ve Banka şubeleri üzerinden başvuruda bulunabilirler.
   Banka müşterisi olmayanlar Banka Şubeleri ve İnternet sitesi üzerinden başvuruda bulunabilir.

   • İnternet Bankacılığı üzerinden başvuru için öncelikle internet bankacılığı uygulamasına girilmesi gerekir. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra “Başvurular” menüsüne tıklanır. Açılan alt sekmeden “Kredi” adımı ve “İhtiyaç Kredisi” seçeneğinden kredi başvurusu yapılır. Değerlendirme sonucu anında müşteriye bildirilmektedir. Değerlendirme sonrasında başvurunun onaylanması durumunda kredi tutarı şubeye gitmeye gerek kalmadan müşterinin hesabına aktarılacaktır.

   • Mobil Bankacılık üzerinden başvuru için öncelikle Garanti BBVA mobil uygulamasına girilmelidir. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra “Başvurular” menüsüne tıklanır. Açılan alt sekmeden “Kredi Başvurusu” adımı ve “İhtiyaç Kredisi Başvurusu” seçeneği üzerinden kredi başvurusu yapılır. Değerlendirme sonrasında başvurunun onaylanması durumunda kredi tutarı şubeye gitmeye gerek kalmadan hesaba aktarılacaktır.

   • Banka şubeleri üzerinden başvuru yapmak için öncelikle herhangi bir Garanti BBVA şubesine gidilmelidir. Burada banka yetkilisine KOBİ ihtiyaç kredisi başvurusu talebi iletilir. Yetkilinin vereceği başvuru formu doldurularak imzalanır. İmzalanan form bankanın varsa talep ettiği diğer belgelerle birlikte bankaya teslim edilir. Ön inceleme sonrası kredi talebi işleme konur ve başvuru işlemi gerçekleştirilmiş olur. Başvuru sonucu en kısa süre içerisinde müşteriye bildirilecektir.

   • İnternet sitesi üzerinden başvuruda bulunmak için de öncelikle “https://www.garantibbva.com.tr/tr/kobi/krediler/ssl/kobi_kredi_basvurusu.page#calcContent=UID5ac7511” adresine giriş yapılmalıdır. “KOBİ İhtiyaç Kredisi Başvuru Formu”nun yer aldığı bu sayfada yer alan 5 adımlı bilgiler doldurulur. Kişisel bilgiler, Kredi bilgileri, Diğer bilgiler, İşlem onayı ve İşlem sonuç adımları doldurularak başvuru işlemi gerçekleştirilmiş olur.

   GARANTİ BBVA KOBİ İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMASI NASIL YAPILIR?

   Garanti BBVA KOBİ ihtiyaç kredisi hesaplaması banka internet sitesi üzerinde yer alan “İhtiyaç Kredisi Hesaplama” aracı ile hesaplanabilmektedir. Bu işlem için öncelikle “https://www.garantibbva.com.tr/tr/kobi/krediler/kobi-ihtiyac-kredisi-hesaplama.page#calcContent=UID5c90e83” adresine giriş yapılır. Hesaplama aracının yer aldığı bu sayfada “Kredi Tutarı” ve “Kredi Vadesi” girilerek “Ödeme Planın”na tıklanır. Bu şekilde KOBİ ihtiyaç kredisi hesaplaması detaylarıyla paylaşılmaktadır.

   Garanti BBVA Örnek KOBİ İhtiyaç Kredisi Hesaplaması

   • 100.000 lira kredi tutarı, 36 ay vade, aylık yüzde 0,99 faiz oranı, 1.050 lira kredi tahsis ücreti, 1.200 lira sigorta tutarı, yüzde 13,2120 yıllık toplam maliyet, 3.344,12 lira aylık geri ödeme tutarı ve 120.388,09 lira toplam geri ödeme tutarı olarak hesaplanmaktadır.

   Yıllık maliyet oranı olarak ifade edilen oran efektif yıllık faiz oranı olup, hesaplamasına sigorta primi dahil edilmemiştir.
   Kredinin toplam maliyeti kredi taksitlerinin toplamı ve tahsis ücretini içermektedir. Tahsis ücretine yüzde 5 oranındaki BSMV dahil edilmiştir.
   Taksit tutarları ve ödeme planı, aylık eşit taksitli Kredi seçeneğine göre hesaplanmıştır.
   Kredi başvuruları, bankaca yapılacak nihai değerlendirme sonucu herhangi bir olumsuz duruma rastlanmaması kaydıyla kesin onaya dönüştürülecektir.
   Faiz oranları, ücretler, talep edilen kredi tutarı ve piyasa koşullarına göre değişiklik gösterebilir. Banka faiz oranını, ücret tutarlarını, vadeyi, kampanya tarihlerini ve şartlarını değiştirme hakkını saklı tutar.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.