Fibabanka ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

   13.07.2020
   Fibabanka ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

   Fibabanka, bayram, tatil, evlilik, eğitim, sağlık, bilgisayar, mobilya, beyaz eşya gibi tüm harcamaların finansmanı için 60 aya varan vade ve esnek ödeme seçenekleriyle ihtiyaç kredisi veriyor.

   Fİbabanka, ihtiyaç kredilerini “Anında İhtiyaç Kredisi” ve “Şubeden İhtiyaç Kredisi” olarak iki farklı şekilde kullandırmaktadır. Anında ihtiyaç kredisi seçeneğine sadece banka müşterileri başvurabilirken, şubeden ihtiyaç kredisi seçeneğine banka müşterisi olmayanlarda başvurabilmektedir. Peki, Fibabanka ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? Fibabanka ihtiyaç kredisi nasıl hesaplanır. İhtiyaç kredisi başvurusu için gerekli olan evraklar nelerdir? Tüm detaylar haberimzde…

   FİBABANKA ANINDA İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU NEDİR?

   Fibabanka anında ihtiyaç kredisi, banka müşterilerinin Mobil bankacılık, İnternet bankacılığı, Telefon bankacılığı ve Şubeler üzerinden aylık yüzde 0,79 faiz oranıyla başvurabileceği bir kredi türüdür. Müşteriler banka şubeleri üzerinden başvuruda bulunabilecekleri gibi şubelere gitmeden 444 88 88 numaralı Telefon bankacılığı üzerinden de kredi başvurusu gerçekleştirebilirler. Ayrıca Mobil Bankacılık ve İnternet bankacılığı üzerinden de başvuruda bulunabilirler. Kredi onaylandığı anda bu kanallar üzerinden anında kullanılabilmektedir.

   FİBABANKA ANINDA İHTİYAÇ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

   Fibabanka anında ihtiyaç kredisinin özellikleri aşağıdaki gibidir:

   • Anında ihtiyaç kredisine sadece Fibabank müşterileri başvuruda bulunabilir.
   • Onay alan krediler anında müşterinin hesabına aktarılır.
   • Kredi tutarları en az 1.000 liran başlar ve maksimum 70.000 liradır.
   • Kredi kullanımı için belge sunmaya gerek yoktur.
   • Kredi kullanım vadesi 12 aydan başlar ve maksimum vade 60 aya kadardır.
   • Kredi taksit ödemeleri; Mobil bankacılık, İnternet bankacılığı, Telefon bankacılığı, Banka şubeleri ve ATM’ler üzerinden yapılabilmektedir.
   • Ayrıca, bankadaki kredi hesabına para transferi yaparak ve Vatan Bilgisayar mağazalarında yer alan ödeme noktalarından da ödemeler gerçekleştirilebilir.

   FİBABANKA ANINDA İHTİYAÇ KREDİSİNE NASIL BAŞVURULUR?

   Fibabanka müşterilerinin kullanabileceği anında ihtiyaç kredisi başvurusu için birçok yol vardır. Bu yollar aşağıdaki gibidir:

   • Tüm Fibabanka müşterileri, günün her saatinde 444 88 88 numaralı Telefon bankacılığı hattını arayarak anında ihtiyaç kredisi başvuru işlemini gerçekleştirebilirler.
   • Dileyen müşteriler ise Mobil bankacılık ve İnternet bankacılığı kanallarını da kullanarak kolay başvuruda bulunabilir.
   • Ayrıca yine tüm müşteriler banka şubelerine giderek şahsen başvuruda bulunabilirler.
   • İnternet üzerinden başvuruda bulunmak için https://www.fibabanka.com.tr/bireysel/krediler/ihtiyac-kredisi/aninda-ihtiyac-kredisi adresine giriş yapılır. Bu sayfada yer alan “Hemen Başvur” seçeneğine tıklanır. Açılan sayfada “Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvuru Formu” yer almaktadır. Burada üç adımdan oluşan “Kişisel Bilgiler”, “SMS Doğrulama” ve “Sonuç” adımları tamamlanarak başvuru işlemi gerçekleştirilmiş olur.

   FİNANANKA ANINDA İHTİYAÇ KREDİSİ ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

   Fibabanka anında ihtiyaç kredisi maliyeti kredi kullanım vadesine göre değişmektedir. Vadeye göre kredi maliyeti aşağıdaki gibidir:
   • 15.000 lira kredi tutarı, 12 ay vade, aylık yüzde 0,79 faiz oranı, 78,75 lira kredi tahsis ücreti, 251,42 lira sigorta primi, 330,17 lira diğer kesintiler, yüzde 13,1057 yıllık efektif faiz oranı ve 1.328,36 lira aylık geri ödeme tutarı olarak hesaplanmıştır.

   • 15.000 lira kredi tutarı, 36 ay vade, aylık yüzde 0,99 faiz oranı, 78,75 lira kredi tahsis ücreti, 508,20 lira sigorta primi, 586,95 lira diğer kesintiler, yüzde 15,6503 yıllık efektif faiz oranı ve 514,53 lira aylık geri ödeme tutarı olarak hesaplanmıştır.
   Alınacak ücretler toplamı kredi tahsis ücreti, sigorta masrafı ve vergilerden oluşmaktadır. Aylık ve yıllık efektif faiz oranına sigorta masrafları dahil edilmemiştir. Hayat sigortası bedeli 45 yaş erkek bireye göre ve kredi vadesi boyunca hesaplanmış olup aylık ve yıllık efektif faiz oranına dahil değildir.

    

   FİBABANKA ŞUBEDEN İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU NEDİR?

   Fibabanka şubeden ihtiyaç kredisi, banka müşterisi olsun olmasın tüm bireylerin nakit ihtiyaçları için banka şubelerinden başvurabileceği bir kredi türüdür. Bu kredi türünde yüksek tutarlı nakit ihtiyaçların karşılanması ve farklı bankalara olan borçların bir noktada toplanması kolaylığı sunulmaktadır.

   FİBABANKA ŞUBEDEN İHTİYAÇ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

   Fibabanka şubeden ihtiyaç kredisinin özellikleri aşağıdaki gibidir:

   • Şubeden ihtiyaç kredisine banka müşterisi olsun olmasın herkes başvuruda bulunabilir.
   • Bireylerin tüm borçları tek bir kredi ile birleştirilebilir.
   • Kişiye özel faiz oranlarından yararlanma fırsatı sunulur.
   • ,teminat gösterme yoluyla daha yüksek tutarlı kredilerden yararlanılabilir.
   • Kredi taksit ödemeleri; Mobil bankacılık, İnternet bankacılığı, Telefon bankacılığı, Banka şubeleri ve ATM’ler üzerinden yapılabilmektedir.
   • Ayrıca, bankadaki kredi hesabına para transferi yaparak ve Vatan Bilgisayar mağazalarında yer alan ödeme noktalarından da ödemeler gerçekleştirilebilir.

   FİBABANKA ŞUBEDEN İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

   Fibabanka şubeden ihtiyaç kredisi başvurusu için en yakın Fibabanka şubesine gidilmelidir. Burada teminatlı ya da teminatsız kredi başvuru seçeneklerinden herhangi biri seçilerek başvuru işlemi gerçekleştirilebilir.
   Banka şubesine gitmeden önce başvurunun ilk adımı olan T.C. Kimlik numarası 3422’ye masaj olarak gönderilmelidir. SMS kanalıyla yapılacak başvurular 20.000 liraya kadar değerlendirmeye alınacaktır. 20.000 lira üzerinde bir tutar için internet sayfası üzerinde yer alan “Hemen Başvur” seçeneği kullanılmalıdır.

   İnternet sitesi üzerinde yer alan “Hemen Başvur” seçeneği üzerinden başvuru yapmak için https://www.fibabanka.com.tr/bireysel/krediler/ihtiyac-kredisi adresine giriş yapılır. Bu sayfada yer alan “Hemen Başvur” seçeneğine tıklanır. Açılan sayfada “Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvuru Formu” yer almaktadır. Burada üç adımdan oluşan “Kişisel Bilgiler”, “SMS Doğrulama” ve “Sonuç” adımları tamamlanarak başvuru işlemi gerçekleştirilmiş olur.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.