Ziraat Katılım sosyal hayatı destek finansmanına nasıl başvurulur?

   09.07.2020
   Ziraat Katılım sosyal hayatı destek finansmanına nasıl başvurulur?

   Koronavirüs sürecinde normalleşme adımlarıyla birlikte birçok devlet kurumu ve özel kuruluş harekete geçmiş vatandaşın ihtiyacına yönelik destek paketleri açıklamıştır.
   Ziraat Katılım da ekonominin canlanması ve vatandaşların ihtiyaçlarını daha uygun koşullarda karşılayabilmesi için konut finansmanından taşıt finansmanına, tatil finansmanından sosyal hayatı destek finansmanına kadar birçok finansman paketi açıklamıştır. Açıklanan bu paketler vatandaşın sosyal eve ekonomik anlamda ihtiyaçlarını karşılayacak aynı zamanda üretici kesim de desteklenmiş olacaktır. Peki, Ziraat Katılım Sosyal Hayatı Destek Finansmanına nasıl başvurulur? Sosyal hayatı destek finansmanı kar oranları nedir? Sosyal hayatı destek finansmanı limiti ne kadar? Tüm detaylar haberimizde…

   ZİRAAT KATILIM SOSYAL HAYATI DESTEK FİNANSMANI NEDİR?

   Ziraat Katılım, koronavirüs salgınından normalleşmeye geçişle birlikte hem sosyal hayatın canlanması ve ekonominin hareketlenmesi, hem de vatandaşların ihtiyaçlarını daha uygun koşullarda karşılayabilmesi için yerli üretim yapan firmaların desteklenmesi amacıyla “Sosyal Hayatı Destek Firma Katkı Paylı Tüketici Paketi” ile “Sosyal Hayatı Destek Faturalı Tüketici Finansmanı”nı hayata geçirdi. Açıklanan paketle vatandaş ihtiyacı olan finansmana kolaylıkla ulaşabilecek. Bu finansmana sosyal hayatı destekleme finansmanı diyoruz.

   ZİRAAT KATILIM FİRMA KATKI PAYLI TÜKETİCİ FİNANSMANI

   Ziraat Katılım, anlaşmalı olduğu ve yerli üretim yapan mobilya, elektronik, beyaz eşya, ev tekstil, çeyiz ve bisiklet firmalarından yapılacak olan alışverişlerde kullanılacak finansman ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik finansman desteği veriyor. Vatandaşlar satın alacakların eşya ve ürünlerin tutarını gösteren fatura veya yapılan ödemeye ilişkin firmadan alınan taahhütname ile banka şubelerine başvuruda bulunuyor. Yapılan alışverişten sonra banka ne kadar harcama yapıldıysa o tutarı firmanın hesabına aktarmaktadır.

   FİRMA KATKI PAYLI TÜKETİCİ FİNANSMANI ÖZELLİKLERİ

   • Finansman alt limiti 3.000 liradan başlar ve maksimum 30.000 lira ile sınırlıdır.
   • Finansman 6 ay geri ödemesiz olarak verilmektedir.
   • Vade süresi maksimum 60 aydır.
   • Finansman için belirlenen aylık kar oranı yüzde 0,55’dir.
   • Finansman anlaşmalı firmalardan yapılacak alışverişler için geçerlidir.
   • Anlaşmalı firmalara BURADAN ulaşılabilir.

   FİRMA KATKI PAYLI FİNANSMAN PAKETİ ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

   • 10.000 lira finansman tutarı, 60 ay vade, 6 ay geri ödemesiz dönem, aylık yüzde 0,55 kar oranı, yıllık yüzde 8,4540 kar oranı, 50 lira finansman tahsis ücreti ve 228 lira aylık geri ödeme tutarı olarak hesaplanmıştır.

   ZİRAAT KATILIM FATURALI TÜKETİCİ FİNANSMANI

   Ziraat Katılım, anlaşmalı olmayan ve yerli üretim yapan firmalardan satın alınacak mobilya, kahverengi küçük ev aletleri, ev boya-seramik-kapı ve pencere sistemleri ev tekstil, çeyiz ve bisiklet harcamalarının finansmanı için isteyen tüm bireysel vatandaşlara faturalı tüketici finansmanı veriyor. Vatandaşlar satın alınan ürünlerin ödeme tutarını gösteren fatura veya ödemeye ilişkin firmadan alınan taahhütname ile banka şubelerine başvurarak finansman ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Yapılacak alışveriş sonrası finansman ilgili firmanın hesabına aktarılacaktır.

   FATURALI TÜKETİCİ FİNANSMANI ÖZELLİKLERİ

   • Finansman alt limiti 3.000 liradan başlar ve maksimum 30.000 lira ile sınırlıdır.
   • Finansman 6 ay geri ödemesiz olarak verilmektedir.
   • Vade süresi maksimum 60 ayla sınırlıdır.
   • Finansman için belirlenen aylık kar oranı yüzde 0,82’dir.
   • Sosyal Hayatı Destek Finansman Paketi kapsamında kullandırılan tüm finansmanlar satıcı adına Ziraat Katılım’a açılacak hesaba ödenecektir.
   • Banka gerekli görülmesi halinde finansman koşullarında değişiklik yapma ve kampanyayı durdurma hakkını saklı tutar.

   FATURALI TÜKETİCİ FİNANSMANI ÖRNEK MALİYET TABLOSU

   • 10.000 lira finansman tutarı, 60 ay vade, 6 ay geri ödemesiz dönem, aylık yüzde 0,82 kar oranı, yıllık yüzde 12,7266 kar oranı, 50 lira finansman tahsis ücreti ve 252 lira aylık geri ödeme tutarı olarak hesaplanmıştır.

   ZİRAAT KATILIM SOSYAL HAYATI DESTEK FİNANSMANINA NASIL BAŞVURULUR?

   Ziraat Katılım sosyal hayatı destek finansmanı başvurusu banka şubeleri üzerinden şahsen müracaat edilerek yapılabilmektedir. Ayrıca Ziraat Katılım çağrı merkezleri üzerinden detaylı bilgi alınabilmektedir. Sosyal hayatı destek finansmanı başvurusu için öncelikle en yakın Ziraat Katılım şubesine gidilmelidir. Banka yetkilisine sosyal hayatı destek finansmanı kullanılacağı talebi iletilir. Yetkilinin vereceği başvuru formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak imzalanır. İmzalanan form bankanın talep ettiği diğer belgelerle birlikte yetkiliye teslim edilir. Yapılan ön inceleme sonrası başvuru talebi işleme konur ve başvuru işlemi gerçekleştirilmiş olur.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.