ING konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

   07.07.2020
   ING konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

   ING Bank, ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara ödeme seçeneklerine göre uygun faiz oranlı ve uzun vadeli mortgege konut kredisi veriyor.

   ING kira ödemek istemeyen ve kendi enini almak isteyen vatandaşlara, sabit faizli ve sabit ödemeli, azalan veya artan taksitli, ara ödemeli veya esnek ödemeli seçenekleriyle mortgege konut kredisi desteği sunuyor. Konut kredisi desteği uzun vadeli ve uygun faiz oranlı olarak sunulmaktadır. Peki, ING mortgege konut kredisi başvurusu nasıl yapılır? ING mortgege konut kredisi başvurusu için gerekli belgeler nelerdir? ING mortgege konut kredi tutarı ve faiz oranları ne kadardır? Tüm detaylar haberimizde…

   MORTGEGE KONUT KREDİSİ SİSTEMİ NEDİR?

   Mortgege konut kredisi sistemi, uzun vadeli ipotekli konut kredisi anlamına gelmektedir. Dünyada ve ülkemizde konut satın alımlarında yaygın olarak kullanılan finansman yöntemlerinden biridir. mortgege sistemi, bankalar başta olmak üzere finans sağlayıcı kuruluşlarca satın alınacak konutun ipotek ettirilerek 30 yıla kadar uzun vadelerde kredi kullanımı esasına dayanmaktadır.

   ING KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

   ING mortgege konut kredisi başvurusu yaparken bazı belgeler talep edilmektedir. Talep edilen bu belgeler aşağıdaki gibidir:

   • Başvurucuya ait Nüfus cüdanı, Kimlik kart, Ehliyet veya Pasaport fotokopisi,
   • Son 3 ay içinde alınmış ikametgah belgesi,
   • İkametgah bilgileri güncel değilse başvurucunun üzerine olan elektrik, su, doğalgaz ya da sabit telefon faturası,
   • Satın alınacak konutun tapu fotokopisi,
   • Gelir belgesi,
   • Maaşlı çalışanlar için son aya ait maaş bordrosu,
   • Özel şirketlerde çalışanlar bordroyu maaş yazısıyla vereceklerse şirketin imza sirküleri,
   • Emekliler için emekli kimlik belgesi ve hesap cüzdanı,
   • Serbest meslek sahipleri son yıla ait vergi levhası fotokopisi ve vergi dairesi onaylı son yılın hesap özeti,
   • Şirket ortakları için; son yıla ait noter onaylı imza sirküleri, son yıla ait vergi levhası fotokopisi ve son 3 yıla ait onaylı bilanço ve gelir tablosu ile son ay mizanı,
   • Yine şirket ortakları için sermaye ortaklık yapısını ve şirket ana sözleşmesini gösteren ticaret sicil gazetesi,
   • Çiftçiler için; Çiftçi Kayıt Belgesi.

   ING KONUT KREDİSİ HESAPLAMASI NASIL YAPILIR?

   ING konut kredisi hesaplamak için öncelikle https://www.ing.com.tr/ adresine giriş yapılır. Ana sayfada yer alan “Krediler” menüsüne girilir. Açılan sayfada “Konut Kredisi” seçeneğine girilir. Sayfanın alt kısmında yer alan “Konut Kredisi Hesaplama Aracı” başlığı tıklanır. Bu sekme altında yer alan tabloya kredi tutarı ve vade süresi girilerek hesaplama yapılır.

   ING Konut Kredisi Örnek Hesaplama Tablosu
   • 100.000 lira kredi tutarı, 120 ay vade, aylık yüzde 0,89 faiz oranı, 500 lira kredi tahsis ücreti, 1.359,45 lira aylık geri ödeme tutarı ve 163.133,78 toplam geri ödeme tutarı olarak hesaplanmıştır.

   Örnek vade ve kredi tutarı için toplam maliyeti göstermektedir; toplam maliyete kredi tahsis ücreti, ekspertiz, ipotek tesis bedeli dahildir. Toplam maliyet oranına sigorta dahil edilmemiştir.
   Konut kredisi hesaplama aracı sadece eşit taksitli konut kredisi hesaplamalarını göstermektedir.

   ING KONUT KREDİSİ MALİYET TABLOSU

   • 100.000 lira kredi tutarı, 60 ay vade, aylık 0,79 faiz oranı, yıllık 9,48 akdi faiz oranı, 500 lira kredi tahsis ücreti, 2.099 lira aylık geri ödeme tutarı, yüzde 0,8445 aylık toplam maliyet ve yüzde 10,6188 yıllık toplam maliyet olarak hesaplanmıştır.

   Örnek maliyet tablosu, vade ve kredi tutarı için toplam maliyeti göstermektedir. Toplam maliyete kredi tahsis ücreti, ekspertiz, ipotek tesis bedeli dahildir. Toplam maliyet oranına sigorta dahil edilmemiştir.
   ING kampanya koşullarını değiştirme, gerektiğinde kefil ve gelir belgesi talep etme ve uygun görmediği kredi başvurularını onaylamama hakkına sahiptir.

   ING KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

   ING konut kredisi başvurusu için iki yol vardır. Bunlardan biri direkt banka şubelerine şahsen başvuru yapılır. Diğeri ise internet sitesi üzerinden randevu alınarak yapılan başvurudur.

   • ING konut kredisi başvuru randevusu almak için öncelikle https://www.ing.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/konut-kredisi adresine giriş yapılmalıdır. Sayfanın alt kısmında yer ala “Randevu Al” kısmına tıklanarak giriş yapılmalıdır. Açılan randevu talep formu doldurulmalıdır. İsim, soy isim, T.C Kimlik numarası, Cep telefonu numarası, Banka şubesi tercihi, İl-ilçe seçimi ve doğrulama kodu girildikten sonra “GÖNDER” butonu tıklanır ve başvuru için randevu alınmış olur.

   • ING konut kredisine şube üzerinden başvur yapmak için en yakın ING şubesine gidilmelidir. Burada banka yetkilisine konut kredisi talebi iletilir. Yetkilinin vereceği kredi başvuru formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak imzalanır. İmzalanan form bankanın talep ettiği diğer belgelerle birlikte bankaya teslim edilir. Yapılan ön inceleme sonrası başvuru talebi işleme konulur ve başvuru işlemi gerçekleştirilmiş olur. Başvuru sonucu en kısa süre içerisinde SMS ile bildirilmektedir.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.