ING borç kapatma kredisine nasıl başvurulur?

   06.07.2020
   ING borç kapatma kredisine nasıl başvurulur?

   ING, birden fazla bankada borcu olup ayrı ayrı ödeme koşulları arasında sıkışan vatandaşlar için borcunu tek noktadan ve kolayca ödeyebilmesi adına borç kapatma kredisi vermektedir.

   Kredi borçlarını ING’ye taşıyan vatandaşlar, aylık 0,79’dan başlayan faiz oranlı ve esnek ödemeli kredilere başvurarak farklı bankalara olan borçlarını kapatabilme imkanına sahip oluyorlar. Borç transferi kredisi ile vatandaşlar mevcut kredilerini tek bir yerde toplayarak vadeleri ve taksit tutarlarını da yapılandırabiliyor. Bu sayede ödemeler tek noktadan ve kişiye özel ödeme seçenekleriyle yapılabiliyor. Peki, ING borç kapatma kredisi başvurusu nasıl yapılır? ING borç kapatma kredisi koşulları nelerdir? Borç kapatma kredisi tutarları ve vadeleri ne kadardır? Tüm detaylar haberimizde…

   ING BORÇ KAPATMA KREDİSİ KOŞULLARI NELERDİR?

   ING borç kapatma kredisi, en az 3 ay ve maksimum 60 ay vadeli olarak verilmektedir.
   • Aylık kredi faiz oranları 0,79 ile 1,89 arasında değişen orandadır. Bu oranlar müşterinin ödeme performansına göre değişiklik göstermektedir.
   • Krediler 3 ey geri ödemesiz olarak kullanılabilir.
   • 3 ay ertelemeli krediler 5.000 ile 100.000 lira arasında ve 60 ay vadeye kadar olanlar için geçerlidir.
   • 3 ay geri ödemesiz krediler için 57 ay ödeme planı çıkartılmaktadır.
   • Aylık 0,79 faiz oranlı krediden, kredi notu 1850 ve üzeri olan müşteriler yararlanabilmektedir.
   • Belirtilen faiz oranları 3.000 lira ile 50.000 lira arasında olan ve 60 ay vadeye kadar uygundur.
   • ING müşterisi olmayanlar için kimlik teyit süreci şubeye gitmeden kurye ile tamamlanabilir.
   • ING, kampanya koşullarında değişiklik yapma ve uygun görmediği kredi başvurularını onaylamama hakkını saklı tutar.

   GÜNCEL FİNDEKS KREDİ NOTU NASIL ÖĞRENİLİR?

   Findeks kredi notu, tüm bankalardaki kredi ve kredi kartı limitleri ile ödeme performansına ait bilgileri içerir. Bireyin Kredi Notu ve Risk Raporu oluşturulurken ülkemizdeki tüm bankalar ve diğer finans kuruluşlarından günlük olarak alınan kredili ürün kullanım ve ödeme performansı verileri dikkate alınmaktadır. Kredi Risk Raporu, halen aktif olan ve son 5 yıl içerisinde kapanmış olan kredilere ilişkin ödeme geçmişini gösteren rapordur.
   ING müşterileri Risk Raporunu öğrenmek içi şu yolu takip edebilir. Öncelikler cep telefonunun mesaj bölümüne girilmelidir. Mesaj alanına RAPOR yazıp bir boşluk bırakılır. Ardından T.C. Kimlik numarası yazılır ve mesaj 2205’e gönderilir. Örnek: (RAPOR 11122233344)
   ING müşterisi olmayanlar en yakın ING şubesine giderek Kredi Risk notunu öğrenebilirler.

   ING BORÇ KAPATMA KREDİSİNE NASIL BAŞVURULUR?

   ING borç kapatma kredisine bankanın resmi web sitesi üzerinde yer alan “Hemen Başvur” seçeneği ve ING mobil bankacılık üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Banka müşterileri hem web adresi hem de mobil şube üzerinden başvuru işlemi gerçekleştirebilirken, banka müşterisi olmayanlar web adresi üzerinden başvuru işlemini gerçekleştirebilmektedir.

   Borç kapatma kredisine internet sitesi üzerinden başvuruda bulunmak için www.ing.com.tr adresine giriş yapılır. Krediler menüsünden “Borç transfer veya Borç kapatma kredisi” seçilir. Sayfanın alt kısmında yer alan “’Hemen Başvur” butonuna tıklanır. Bununla birlikte https://www.ing.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/ihtiyac-kredisi-basvuru-formu?utm_source=public&utm_medium=detaysayfabanner&utm_campaign=ramazankredisi adresi ile başvuru formuna ulaşılabilir.

   Açılan sayfada kimlik bilgileri, cep telefonu numarası ve doğrulama kodu başvuru formuna doldurulur. Bilgiler doldurulduktan sonra en altta yer alan “DEVAM” butonu tıklanır. Devam eden adımlar tamamlanarak başvuru işlemi gerçekleştirilmiş olur.
   Banka müşterisi olmayanlar, kredisinin onaylanmasının ardından, şubeye gitmeden evraklarını tamamlayıp kurye aracılığı ile ilgili adrese gönderir ve kredisini kullanabilir.

   ING BORÇ KAPATMA KREDİSİ HESAPLAMASI NASIL YAPILIR?

   ING borç kapatma kredisi için öncelikle https://www.ing.com.tr/ adresine giriş yapılır. Ana sayfada yer alan “Krediler” menüsüne girilir. Açılan sayfada “Kredi Borç Transferi” ya da “Borç Kapatma Kredisi” seçeneğine girilir. Sayfanın alt kısmında yer alan “İhtiyaç Kredisi Hesaplama Aracı” başlığı tıklanır. Bu sekme altında yer alan tabloya kredi tutarı ve vade süresi girilerek hesaplama yapılır.

   • Örnek: 50.000 lira kredi tutarı, 60 ay vade, aylık yüzde 0,79 faiz oranı, 250 lira kredi tahsis ücreti, 1.097 lira aylık geri ödeme tutarı ve 65.791,20 lira toplam geri ödeme tutarı olarak hesaplanmaktadır.

   ING BORÇ KAPATMA KREDİSİ MALİYET TABLOSU

   ING borç kapatma kredisi maliyet tablosu aşağıdaki gibidir:

   • 15.000 lira kredi tutarı, 60 ay vade, aylık yüzde 0,79 faiz oranı, yıllık yüzde 9,48 faiz oranı, 75 lira kredi tahsis ücreti, 328,96 lira aylık geri ödeme tutarı, aylık yüzde 0,9672 toplam maliyet oranı, yıllık yüzde 12,2444 toplam maliyet oranı ve 19.737,37 lira toplam geri ödenecek tutar olarak hesaplanmaktadır.

   Aylık yüzde 0,79 faiz oranından KKB skoru 1850 ve üstü müşteriler, sigortalı tekliflerde tüm vade seçeneklerinde yararlanır. Sigorta prim tutarı yaşa, tutara ve vadeye göre değişir.
   Örnek maliyet tablosu, belirtilen faiz oranı ve vade sayısı için, sigorta hariç tüm vergi ve masraflar dahil edilerek hazırlanmıştır. Kredi ile birlikte hayat sigortası yaptırılması durumunda geçerli olacak sigorta prim tutarı yaşa, tutara ve vadeye göre değişir.
   Kredi tahsis ücreti, kredi tutarının yüzde 0,5’i olup kredi tahsis ücreti üzerinden %5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) alınır.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.