Türkiye Finans ihtiyaç finansmanı başvurusu nasıl yapılır?

   Türkiye Finans ihtiyaç finansmanı başvurusu nasıl yapılır?

   Türkiye Finans Katılım Bankası, bireysel ihtiyaçlarınızı katılım bankacılığı esaslarına uygun olarak ve ertelemeden karşılamanız için gereken finansman desteğini sağlamaktadır.

   Türkiye Finans ihtiyaç finansmanı aylık yüzde 0,89’da başlayan kar oranları ile kişiye özel ödeme koşulları sunmaktadır. Avantajlı ödeme fırsatları ile finansman geri ödemeleri 3 ay ertelemeli olarak ödemeye başlayabilirsiniz. Üstelik birçok bankacılık işlemini de ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Peki, Türkiye Finans ihtiyaç finansmanına nasıl başvurulur? Başvuru için gerekli evraklar nelerdir? Finansman kar oranları ve geri ödeme vadesi ne kadardır? Tüm detaylar haberimizde…

   Türkiye Finans Katılım Bankası, müşterilerine ATM ve İnternet şubelerinden gerçekleştirdikleri EFT ve Havale işlemleri için ücretsiz hizmet sunuyor. Aynı zamanda tam 8.700 anlaşmalı ATM’den aynı ay içerisinde tek seferde 500 liraya kadar olan tüm para çekme işlemlerinden de komisyon ücreti almamaktadır. Ayrıca, aidatsız Happy Zero kartları ile “bonus” ve “ekstra indirim” kampanyalarına ücretsiz katılabilmektedir.

   TÜRKİYE FİNANS FİNANSMANI BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

   Türkiye Finans Katılım Bankası ihtiyaç finansmanına başvuru için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

   • Başvuru ait Nüfus cüzdanı veya Kimlik kart fotokopisi,
   • Nüfus cüzdanının olmadığı durumlarda ehliyet ve pasaport da geçerlidir.
   • Gelir belgesi,
   • Maaşlı çalışanlar için maaş bordrosu,
   • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tabloları, mizan, imza sirküleri, kuruluş ve en son ortaklık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi,
   • Ücretli çalışanlar için; maaş bordrosu antetli kağıt ile bildiriliyor ise firmanın imza sirküleri beyanı gerekmektedir.
   • Finansmana konu ürünün proforma faturası.
   • Kefil talep edilecek durumlarda kefil içinde aynı belgeler gereklidir.

   TÜRKİYE FİNANS İHTİYAÇ FİNANSMANI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

   Türkiye Finans Katılım Bankası ihtiyaç finansmanına başvuru işlemleri oldukça kolaydır. Başvuru işlemleri; banka şubelerinden, web sitesi üzerinden, mobil şubelerden ve internet şubelerinden yapılabilmektedir.

   • İhtiyaç finansmanına banka şubelerinden başvuru yapmak için öncelikle bir Türkiye Finans şubesine gidilmelidir. Burada banka müşteri temsilcisine ihtiyaç finansmanı talebi iletilir. Sonra banka yetkilisi tarafından verilen finansman talep formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak imzalanır. İmzalanan form yukarıdaki belgelerle birlikte bankaya teslim edilir. Ön inceleme sonrası ihtiyaç talebi işleme konur ve başvuru işlemi tamamlanmış olur. Başvuru sonucu en kısa süre içerisinde başvuru sahibine bildirilecektir.

   İHTİYAÇ FİNANSMANI BAŞVURU SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

   Türkiye Finans ihtiyaç finansmanı başvurusu sonucu öğrenme başvuru yollarına göre değişmektedir. Buna göre sonuç aşağıdaki kanallar üzerinden öğrenilebilir:

   • Banka şubelerinden yapılan finansman başvurusu, banka şubelerinden,
   • İnternet şubesi veya Mobil şubenizden yapılan başvurunun sonuçları “Başvuru İzleme” seçeneğinden öğrenilebilir,
   • Kurumsal web sitesi üzerinden veya SMS ile yapılan başvurular hemen SMS olarak bildirilmektedir. Banka tarafından sisteme kayıtlı e-mail adresine veya cep telefonuna bildirim yapılmaktadır.

   TÜRKİYE FİNANS İHTİYAÇ FİNANSMANI VADE SÜRESİ VE KAR ORANLARI

   Türkiye Finans ihtiyaç finansmanı için 60 aya kadar vade imkanı bulunmaktadır. Kar oranları ise vade süresine göre değişmektedir. 1 ile 24 ay vadeli ihtiyaç finansmanı için aylık 0,82 kar oranı, 25 ile 84 ay vadeli ihtiyaç finansmanı için aylık 0,87 kar oranı sunulmaktadır.

   TÜRKİYE FİNANS İHTİYAÇ FİNANSMANI MALİYET TABLOSU

   Türkiye Finans ihtiyaç finansmanı maliyeti vade sürelerine göre değişiklik göstermektedir. Vadelere göre maliyet oranları aşağıdaki gibidir:

   • 10.000 lira finansman tutarı, 12 Ay vade, aylık yüzde 0.89 kar oranı, yüzde 0,50 finansman tahsis ücreti, aylık yüzde 1,15 maliyet oranı ve yıllık yüzde 14,72 toplam maliyet oranı olarak hesaplanmaktadır.

   • 10.000 lira finansman tutarı, 24 Ay vade, aylık yüzde 0.89 kar oranı, yüzde 0,50 finansman tahsis ücreti, aylık yüzde 1,11 maliyet oranı ve yıllık yüzde 14,19 toplam maliyet oranı olarak hesaplanmaktadır.

   • 10.000 lira finansman tutarı, 36 Ay vade, aylık yüzde 0.89 kar oranı, yüzde 0,50 finansman tahsis ücreti, aylık yüzde 1,10 maliyet oranı ve yıllık yüzde 14,00 toplam maliyet oranı olarak hesaplanmaktadır.

   • 10.000 lira finansman tutarı, 48 Ay vade, aylık yüzde 0.89 kar oranı, yüzde 0,50 finansman tahsis ücreti, aylık yüzde 1,09 maliyet oranı ve yıllık yüzde 13,91 toplam maliyet oranı olarak hesaplanmaktadır.

   • 10.000 lira finansman tutarı, 60 Ay vade, aylık yüzde 0.89 kar oranı, yüzde 0,50 finansman tahsis ücreti, aylık yüzde 1,09 maliyet oranı ve yıllık yüzde 13,86 toplam maliyet oranı olarak hesaplanmaktadır.

   Örnek maliyet tablosu 10.000 lira baz alınarak oluşturulmuştur. Örnek ödeme tablosunda yasal vergiler toplam komisyon tutarına dahildir. Maliyet tablosu hesaplamasında yer alan kar oranları; Yedek Hesap, Finansman Ferdi Kaza Sigortası, Otomatik Fatura Ödeme Talimatı ürünlerinin tamamının finansman başvurusu ile birlikte alınması şartıyla uygulanmaktadır.
   İlgili ürünlere halihazırda sahip olma veya ilgili ürünlerin finansman başvurusu ile birlikte alınmaması durumlarında kar oranları değişmektedir.
   Finansmanın maksimum vadesi 60 ay olup, tahsis ücreti vergiler hariç finansman tutarının binde 5’i oranındadır.
   Aylık ve yıllık maliyet oranlarına komisyon ve yasal vergiler dahil edilmiş olup, sigorta masrafları dahil edilmemiştir.

   YAZAR BİLGİSİ
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.